• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes green dream

1-2 infó:

akvárium méret: 85x45x50 ~ 190 liter

szürő:
-Tetratec EX 1200 Plus Külső szűrő

Talaj:
5 l JBL Aqua Basis plus
25 l JBL Manado

2 db red moore fa kb. 30-40 cm

tervezett nővények:
- Eleocharis parvula
-Hemianthus callitrichoides Cuba
-Vesicularia ferriei weeping
- Alternanthera reineckii 'Mini'
-Hydrocotyle Tripartita Japan
-Cryptocoryne beckettii ’petchii
-Hygrophila polysperma ’Rosanervig’
-Cardamine lyrata


- pár gránit kő
 
Tervezett dizájn:

- minimál : egybefüggő gyep , 1 kis red moor fa, kevés moha. 1-2 nővennyel megbolondítva.

pl: Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok

- sziget: red moor fákból kialakítani egy központi "hegyet" növényekkel megtüzdelni.

IMG_22301.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nekem bejön. Szeretem a szigetes elrendezést és úgy látom innen, hogy sikerült aszimmetrikusra csinálni. :)
 
kezdésnél hány doboz Hemianthus callitrichoides Cuba kell hogy a 85 x 45 területen viszonylag hamar belakja ?
 
Ez igy ebböl a szögböl brutäl jo kezdes!Remelem az alga elkerül es lesz ebböl egy szep tetszetös aki!
 
Ez igy ebböl a szögböl brutäl jo kezdes!Remelem az alga elkerül es lesz ebböl egy szep tetszetös aki!

szia!
nem az én akváriumom. ez a kép ill. a belinkelt oldal, csak arra van hogy ez a két tipus közt vacilálok :D
de jó is lenne ha már itt tartanék
 
Hello!

Az akavárium marad a régi még müködő... csak kellene egy teljes takarítás, fertőtlenítés.

Mivel, hogyan lehet a legkíméletesebben lefertőtleníteni az akváriumot?

hamarosan jön az elképzelés is a fákkal ;) hogy milyen is lenne az akim
 
az eslő elképzelés.





mobilos kép ;)

jobbra, balra ,felül van 15 cm hely még . a baloldalt még kisebb kövekkel kiegészíteném.
 
a baloldalt még kisebb kövekkel kiegészíteném.
...én meg nem...;)
Pont jó lenne asszimertia ügyben, ha így hagynád. Maximum annyit javasolnék, hogy a szigeted körüli talajhoz képest a szigetet kicsit emeld ki, úgy jobban fog kinézni.
Az ágas-bogasba mehet némi fára telepíthető növény, vagy geotextíliával egy kis talaj és abba növény és már kész is van(y)
 
szia! ;) majd akiban úgy is jobban fog látszodni . az emelésen én is gondolkoztam. fákra mohát gondoltam .
 
Sziasztok!

lassan összeáll a dolog.
most a világításon vacilálok.

Ferplast ARCLIGHT 2*39W T5 akvárium világítás 91cm
vagy
Quad 2x39 W T5 lámpa - 6500 K

árban, tudásban hasonlók. nem tudom melyik lenne a jobb választás. melyik a jobb minőség.

a ferplast mellett az szól, hogy azt azonnal tudnék venni a helyi kereskedőnél :)

valakinek van ezekkel valami tapasztalata?
 
Sziasztok!

lassan összeáll a dolog.
most a világításon vacilálok.

Ferplast ARCLIGHT 2*39W T5 akvárium világítás 91cm
vagy
Quad 2x39 W T5 lámpa - 6500 K

árban, tudásban hasonlók. nem tudom melyik lenne a jobb választás. melyik a jobb minőség.

a ferplast mellett az szól, hogy azt azonnal tudnék venni a helyi kereskedőnél :)

valakinek van ezekkel valami tapasztalata?

Szerintem nagyon kevés lesz a fényed. Nekem 200 liternél a 4x39W kevés volt, a 4x54w (1W/liter!) hozta meg a várt eredményt.
Ha növényezni szeretnél, akkor hidd el, hogy jobb, ha már elsőre veszel egy jó lámpát. Minthogy hónapokig várj az eredményre sikertelenül, aztán eladod, hogy megvedd a jobbat.
 
értem,akkor várok még kicsit és egy fokkal jobbat veszek. quadnak van asszem 3 vagy 4 fénycsöves cucca .

Ma 3 órás munkával kipucolva az aki. Most a gyökerek áznak kb. 2 hetet. Az új szűrő is beüzemelve. ;) hihetetlen milyen halk.
A régi lakok addig még visszamentek :D
 
DSC01004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



lesúlyozva a fák :)

DSC01005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


a másik kis akiban addig fejlődnek meglévő nővények. az üveg kicsit koszos,meg telos a kép :)
 
Back
Oldal tetejére