• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Canyon

TomTom

Kertész szaki
Pár hónapja már érlelődött bennem a gondolat, hogy a belevágok egy nagyobb projektbe. Elég hosszú tervezési szakasz következett, mert figyelembe kellett vennem több dolgot. Erre most nem térnék ki részletesen, mert nem biztos, hoyg mésok számára is érdekes.
A bútort saját magam készítettem el, ami azért nem volt egy túl könnyű feladat, mivel ez volt az első ilyen jellegű próbálkozásom. Az üveg és néhány apróbb kiegészítő kivételével (ahogyan korábban is) végül mindent a GA-ból szereztem be. Utólag is köszönet a segítségért.

Csak valami minimál stílust szerettem volna, végül csak egyféle növény került be az akvába. A kövek egy része a nanóból került át, tereprendezésben még egyébként sem vagyok profi. Néhány kő formája engem a Grand Canyonra emlékeztet, ezért kapta végül a napló ezt a nevet.

Akvárium:
- 80x30x30 (OptiWhite)

Világítás:
- Odyssea Dual Pro 2x24 W T5

Szűrő:
- OASE Biomaster Thermo 250

CO2:
- 2,5 kg-os palack
- Oxyturbo reduktor
- Green Aqua mágnesszelep
- Aquario Neo diffúzor

Aljzat:
- ADA Aqua Soil Amazonia (9 L)
- Tropica Substrate növény táptalaj (2,5 L)

Dekor:
- megkövesedett fa (7db)

Növények:
- Monte Carlo (3 doboz)

Tápozás:
- Green Aqua Macro/Micro (1,5ml/nap)

A képek telefonnal készültek, ezért ne várjatok túl jó minőséget :)

SNC02627.jpg

SNC02645.jpg
 

Attachments

  • SNC02627.jpg
    SNC02627.jpg
    3.4 KB · Megtekintések: 0
  • SNC02645.jpg
    SNC02645.jpg
    5.7 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Kedden lesz 4 hete, hogy elindítottam az akvát. A Monte Carlo szépen megerősödött és teljesen beborította a talajt. Mivel a vízteszt nem mutatott semmi rendellenességet, ma beköltözhettek az első lakók.

Ha minden rendben lesz, néhány nap múlva további garnélák és algaevők is követhetik a mostani csapatot.
 
Back
Oldal tetejére