• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Green Aqua TV szeptembertől hetente

Viktor, előre is bocsánat, de hogy ne csak jót hallhass: nálam a mozgások elég furák (halak), olyan mintha néha egy-egy frame kimaradna, persze ez lehet a youtube hibája is meg a tömörítésé is, de majd nézz rá hogy nálad nincs-e ilyesmi. Amúgy slider perfekt, az első példánál kicsit megakadtam, hogy ennyire csalt volna tegnap a géped LCD-je, hogy ott hibátlan itt meg akadozó, de a második teszt már király! Sok sikert az új cuccokhoz, legközelebb meg szólj ha forgatsz, szívesen belepofáznék, ha épp ráérek :D
 
Viktor, előre is bocsánat, de hogy ne csak jót hallhass: nálam a mozgások elég furák (halak), olyan mintha néha egy-egy frame kimaradna, persze ez lehet a youtube hibája is meg a tömörítésé is, de majd nézz rá hogy nálad nincs-e ilyesmi. Amúgy slider perfekt, az első példánál kicsit megakadtam, hogy ennyire csalt volna tegnap a géped LCD-je, hogy ott hibátlan itt meg akadozó, de a második teszt már király! Sok sikert az új cuccokhoz, legközelebb meg szólj ha forgatsz, szívesen belepofáznék, ha épp ráérek :D

Igen jol latod a hibak elsosorban miattam voltak. Csak koztes megoldassal tudtam ratenni az allvanyra a slidert a hiba egy resze emiatt volt. Ezert is teszt. A mozgatast gyakorolni kell. Nagy meretben pedig jobban latszodnak a hibak. De ejjel meg felszivtam magam es megrendeltem a hianyzo felfogatokat az allvanyhoz, meg egy motor is beugrott ;) ugyhogy jovoheten ezek is megoldodnak
 
Szóval visszatérve az volt a baj, hogy ha állványra teszed behajlik a slider. Mivel a nagyobb verziót vettem.
Emiatt másik oldalról alátámasztottam egy állvánnyal, de a felfogatás nem volt profi. Most rendeltem olyan papucsot ami kifejezetten ilyen nehéz cuccok mint pl a slider felfogatására van.
Így már jobban fogja a vidi állvány és picit kell csak megtámasztani nem fog befeszülni és a sínen gördülékenyebb lesz a kocsi.

Tegnap még nem figyeltem rá, hogy folyékony legyen a mozgás, nem is terveztem, hogy felteszem, csak magamnak tesztelgettem, hogy lássam hogyan és mennyire használható állványról a dolog.

A profi felfogató több más dologra is lehetőséget ad majd, a léptető motor pedig kivédi az öregségemből és a kialvatlanságból fakadó kézremegést. :)

Ezen kívül még ránézek majd hogy a youtube-ra nincs e valami jobb konvertálási mód, mert a legtöbb slideres vidi ugrik ha megnézed. Gondolom framerate probléma is bejátszik.


A 100-as mocit vettem a "szánkóra" :)

 
jó munkához idő kell. s**rt meg nem gyártunk nemigaz? :)

de @kuchi kedvéért feldobtam az első tesztet. Még van pár dolog amit állítgatnom kell de jó úton járok....


Szia Viktor!

Az első észrevétel, az a logóban van az elején. Szerintem a mellék szöveg ( Aquascaping...)kicsit lassan jelenik meg, én személy szerint kicsit gyorsítanék rajta.
Látom neked sem sikerült elkerülni a tükröződést videózás közben..
Viszont nagyon jó kis videó szerintem. Ennek az akinek mik a paraméterei ( méret ). Nagyon jó/hatásos a térbelisége.
 
A logo része egy insertnek, csak levettem róla a hangot. Szal ritmusra ütemre patent. A következő már ezzel készül.

Most elsősorban a sliderre figyeltem. Nem nagyon használtam árnyékolást. De az biztos, hogy videó témához teljesen más dolgok kellenek. Míg fotónál egy elsütővel lelövöm a pillanatot, itt vissza tükröződik a gép, a slider és teljes 1 méter hosszon kell tükröződésmentes felületet csinálni. Az első komoly videóknál ezt megoldom majd. Most még nem volt elég kezem mindenre :)
 
Nincs mese valamivel ki kell tölteni a felfokozott perceket :)
Mivel az epizódokig @letsgodisco szerint még van időnk :) addig gondoltam bedobok némi infót a műsor hátteréről.

Komolyabb szponzoráció nélkül eddig a következő cuccokat szedtem össze a sorozathoz:

Software vonalon:
Itt leginkább Adobe CC szoftverekkel dolgozunk. Adobe Premier CC, Adobe After Effect CC, Adobe Photoshop CC, Adobe Audition. Több mikrofonos narrációt a Pluraleyes 3-ban rakjuk össze vagy most már a Premier CC-ben is.
Elkezdtem beletanulni a Davinci Resolve-ba, de valószínűleg csak alkalmanént fogom használni. A munka többsége Premierben készül.

Hardware vonal:
A monstrumot amit összeraktam talán már ismeritek. Azóta is nyúzom, köszöni jól van, látszólag jól boldogul a feladattal amire terveztem, azért némi hűtés tuning és pár apróság ráférne.

Fejlesztés: Ezen a vonalon szeretnék egy másodlagos monitort beszerválni a jelenlegi 24-es Dell mellé a hatékonyabb munkához. 3 kiló úgyhogy még gyúrok rá :)

Audió:
Elsőként egy Rode Smart Lav-ot vettem. Ez az ami Iphone-al tudja rögzíteni a hanganyagot és pillanatok alatt a telefonról már a vágóasztalon van a hangsáv ha kell.
Sajnos a kedvezőbb árcédula miatt a hangminőség sem az igazi. Nagyon sokat kísérleteztem, hogy utómunkával a legjobbat hozzam ki belőle. Használni fogom, de csak kiegészítő sávnak a jövőben. Hiába na az Iphone nem profi hangrögzítésre való.
Második beszerzés egy Rode Videomic Pro volt. Ez a smart lav-hoz képest egy komolyabb cucc, de cserébe nem is lavalier mikrofon szóval más módon használható. Jelenleg az 5D Mark III-ba bedugva rögzíti a hanganyagot. Nem rossz, de a hátrány a távolság sajnos. 1-2 méterről egy boltban sok dolog beszűrődik és a távolság miatt az alany hangja nem lesz tökéletes. De így is sokkal jobb hangot ad mint a smart lav.

Sajnos további fejlesztés kell ezen a vonalon: A kamera audió rögzítésén sokat bukok minőségileg ezért most a Zoom H1 vagy Zoom H4 digit felvevőn agyalok. Előbbi 30e utóbbi 80e körül van.
Kellene egy jó studió monitor is a hanganyag vágáshoz, visszahallgatáshoz. Jelenleg csak fülest használok egy viszonylag egyszerűbb Sennheiser-t. Monitornak a Rokit 5 Studio Monitor-t (50e/db) néztem ki magamnak és egy Focusrite Scarlett 2i2 usb hangkártyát 40e
Csak hogy értsétek ezen áll vagy bukik a hanganyag. Az eddigi tesztek és próbaadások sajnos nem tökéletesek.
Szóba jöhetne egy profibb Sennheiser microport és lavalier, de ez megint 2 kiló felett van....

Video gear :)
A meglévő rendszert alapban használom. Canon 5D Mark III, Canon 17-40 F4L, Canon 50 1.4, Canon 100 Macro ISM L. Memo kártyákkal és tápokkal kicsit be kellett erősítenem, mert a videó gyorsan kajálja mindkettőt.
Fotókhoz a Bowens 2x500R-t használom néhány extra softbox és boom állvány mellett.

Fejlesztés:
Lámpák tekintetében ugyan van studiófény de az állandó videóhoz állandó fényű lámpa is kell. Vagy egy brutál kompakt vagy egy LED panel kellene. A boltban ugyan van fény, de kell valami extra ami bevilágítja az alanyt :) Árban ez valahol 50-150e között van. Nem sietem el az első adásokban biztosan nem használunk még ilyet.

Állvány. A rég bevált Manfrotto fotós állványomat sajnos kinőttem. Néhány hónapja kerülgetem a témát merre induljak ezügyben. Fotóra is mást vennék és videóra is. Fotóhoz a jelenlegit még le lehet súlyozni, hogy stabilabb legyen. De videóhoz egy teljesen más kategória kell. Itt a Sachtler System Ace L TT 75/2 CF állványt néztem ki. A fluid fej mellett az állvány a slideres feladatokban is segítene ezért kell a stabilabb szerkezet. 300-350e ez az egyik nagy falat ami rám vár ..... :)

Slider. Megint agyalás ezerrel. Egymillió teszt, videó, olvasgatás beszélgetés után van pár kedvencem, de sajnos itt az EU keleti végén némileg limitáltak a lehetőségek. Ezért sok jó amcsi dolog kizárva, pl Rhino Slider stb. Jelenleg 2 harcos van a ringben. Kessler sliderek (kb 300e), Edelkrone (150e). Kb olyan prioritással kell mint az állvány.

Távoli cél:
Külső videó rögzítő vagy kontroll moncsi jó lenne. Atomos Ninja pl. kb 300e :) Majd ha nyerek a lottón :)

Az elmúlt hónapok már amikor nem dolgoztunk más feladatokon azzal telt, hogy visszarázódjak a szoftverek kezelésébe. Megcsináljunk néhány teszt részt és beletanuljak kicsit mi kell még egy ilyen tipusú DSLR sorozathoz.

Mivel teljes egészében önfinanszírozós a projekt, értsd az őrült megszállottságom visz előre, ezért lassabban haladok. Pénzt számolatlanul nem lehet beleölni zsebből ezért 10x meggondolom a prioritásokat és a kiválasztott eszközök beszerzését. De így is ahogy a fenti számok mutatják egy teljesen más kategória, mint az egész növényezésem amit itthon űzök.... beleértve az automatizálást meg minden :)

Viszont minőségben egy szint alatt nem szeretném adni. Így inkább beszerzem amit be kell és olyan lesz amivel indulásnál elégedett vagyok. Ez egyébként is egy folyamat lesz és bele kell rázódni.

Úgyhogy a héten slider és audió beszerzés van. Aztán a többit meglátjuk. Amint megvan a zoom rögzítő, megpróbálok egy jobb hangsávot felvenni a meglévő részekhez. És ha ok, akkor indulhat az első néhány epizód amit már felvettünk.

Hát kb itt állok jelenleg meg úgy egyáltalán a projekt :)

Egy megfelelő szinthez most azt mondom, hogy kb 3-4 milliós befektetés kell. Ebben a kamera, cuccok, lámpa, utómunka gép, audió stb van benne. És lehetne még hova fejleszteni.
Szerencsére ennek nagy része már megvan, de azért így is egy más kategória, mint a hobbi fotózás.

@viktorlantos . Ma beszéltem Nigroval, említettem neki,talán tudok segíteni a cuccok beszerzésében, akár a rendszer megtervezésében is. Bár gondolom már mondta :)
 
Back
Oldal tetejére