• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua Micro és Macro tápok

Sziasztok!
64 literre 6 órás 48 wattos világítással de CO2 nélkül adagolok napi 1-1 nyomásnyi tápot és 3 ml carbot.
Lehet-e sok a táp? Vagy csak a pénztárcám bánhatja???
 
Sziasztok!
64 literre 6 órás 48 wattos világítással de CO2 nélkül adagolok napi 1-1 nyomásnyi tápot és 3 ml carbot.
Lehet-e sok a táp? Vagy csak a pénztárcám bánhatja???
carbobol is elég 1
de akár lehet minden 2 is
ezt neked kell látni és kitapasztalni
 
Semmi gond. Használd nyugodtan
Egy kérdésem lenne, de 2 akváriummal kapcsolatban:
112 literes, erős közepesen beültetett, 4*24 W-os, co2-s akváriumba napi 4-4 nyomás micro és macro megy és 4 ml carbo. Helyes ez az adagolás, vagy változtassak rajta?
(Az utóbbi 3 hónapban, néhány naponta olajfilmes a vízfelszín, amit leszedek. Ez lehet a túl sok ill. a túl kevés tápozás következménye?)

Egy most induló nettó 25 literes low tech akváriumba mennyit, és milyen időközönként adagoljak: microból-macroból és carboból, ha a növényzet monte carlo és lindernia rotundifolia?
 
Nem tudom, hogy ez bármit segít e valóban, de hasonló paraméterekkel rendelkező akváriumomba 3-3 ml macro micro megy, hiánytünetet nem tapasztalok, sdőt néha csak 2 -2 nyomás megy bele. szerintem a kicsibe körülbelül 1ml kéne előírás szerint, de ehhez már kevésbé értek.
üdv kac
 
Egy kérdésem lenne, de 2 akváriummal kapcsolatban:
112 literes, erős közepesen beültetett, 4*24 W-os, co2-s akváriumba napi 4-4 nyomás micro és macro megy és 4 ml carbo. Helyes ez az adagolás, vagy változtassak rajta?
(Az utóbbi 3 hónapban, néhány naponta olajfilmes a vízfelszín, amit leszedek. Ez lehet a túl sok ill. a túl kevés tápozás következménye?)

Egy most induló nettó 25 literes low tech akváriumba mennyit, és milyen időközönként adagoljak: microból-macroból és carboból, ha a növényzet monte carlo és lindernia rotundifolia?
nálam hasonlóképpen megy az adagolás ugyanekkora akváriumba, carboból csak 2 milit adok naponta, probléma nincs vele :)
nő minden szépen.
a lámpám is ugyanaz.
1 hónap alatt lett ilyen ezzel a tápozással.
15972903179_ca60139f59_c.jpg

How I met the netherlands by andras.czesznak, on Flickr

A lowtech 25 literesbe fél ml maximum mindháromból.
 
A kérdésem az lenne , hogy a GA mikro- macro plusz easy carbo valamelyike,vagy az összes együtt színezheti a vizet?
 
60l az aki co2 magas nyomású van, a szűrésem 2213 siporax plusz perlon meg stb,a világításom 2x24 t5 napi 9 óra az algaevők meg 3 db sziámi alagaevő márna.Szóval akkor a táp nem okoz semmi színeződést az akiban? A tapasztalatom az,hogy ma cseréltem vizet. heti vízcseréket csinálok 50 százalékot. Rettenetesen sok barna alga volt lerakódva a dragon kövekre,ezt egy gyors forrázással majd suvickolással el is tüntettem. Kipucultam az akit, is és észre vettem hogy zöld pontalgám is van szóval a barna alga a kevés,míg a zöld pont alga a sok fénytől van. Ezért nem gondolok a barna algára ,hogy az lenne a ludas. Viszont a feltöltés után elfelejtettem a tápokat belenyomni,és jelentem gyönyörű szép kristálytiszta az aki. Holnap megjön a Seachem Purigen ami remélem még jobban besegít. Ezért gyanakszom a tápra. Kérlek segítsetek
 
Barna alga kevés fény? Barna alga gyenge szűrés és kevés algaevő.
Nincs olyan algaevőd ami ezt enné jelenleg. A sziámi csak a fonalas algákat eszi. A barna és a zöld pontra rá sem szagol :)

Szóval egy algaevő csapat 60 literre kb így nézne ki:
1 sziámi gyerek vagy serdülő. :) Felnőtt korában már új akváriumot kell venni neki :)
3 Otocinclus - ők eszik majd a barna algát
12 Amano garnéla

A szűrőd lehetne erősebb erre a méretre és több szűrőanyag is sokat segítene.
A purigent ajánlom ha még nincs. 100ml kell erre az akváriumra. Utána elfelejtheted a szín miatti problémákat és fókuszálhatsz a többire :)

Ha zöldes a vized akkor sok a természetes fény az akvárium körül.

A táptól max érettebb színe lesz. De puri mellett ez nem zavaró.
 
Back
Oldal tetejére