• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua Micro és Macro tápok

hát igen a pumpa.... :evil: :twisted:
Egyébként 1-1,2ml-t nyom a pumpa hivatalosan.

Van raktárban ilyen fecskendő és mérőkupak is. A shopba még nem tettük fel. Easy Life-os cuccok. Olcsóért. Megnézem miért nincs fent és bekapcsoljuk. Én a Carbot is így adagolom egy ideje.
 
A GA tápoknál van-e jelentősége a levegővel érintkezésnek? Mindenáron kell kupak vagy nyomófej vagyis zárt tartály? Mennyire kényes erre?
(+OFF: tápoldat adagoló készül és azért kérdezem, hogy tervezzek vele?-OFF)
 
Sziasztok!

Most kaptam meg a Green Aqua Növény wellness csomagomat és minden táp fagyott állapotban van a flakonban. Tárolási hőmérséklet a címkén 15-35 Celsius. Előfordulhat, hogy valami baja lett a fagy miatt?

Csilla
 
Sziasztok,

Múlt héten vettem GA tápokat és meglepet hogy csak 2011. június -ig felhasználható. Ennyi idő alatt a harmadát sem tudom elhasználni.... Én kaptam ilyen szav. végén lévő adagot vagy ez valóban ilyen rövid ideig használható megoldás?
 
Huh, ne foglalkozz vele ! Előfordulhat, hogy a matricát nem írtuk át! Nyugodtan használhatod hosszabb távon, semmi (!) olyan lebomló vagy lecsapódó anyag nincs benne ami gondot jelenthet. :idea:
 
A pumpa valóban csal, nálam a fél literesé 1,9-2,1 ml nyomott de nem gáz mert inkább fecskendőzök, de csak egy hét után vettem észre :D
 
Hát most egy picit én is megszívtam az adagolófejjel.4alkalommal vásároltam 500 milis velneszcsomagot és eddig pontosan 1 milit adagolt.2hete ellátogattam a shopba és vettem ismét egy 500 milis csomit.Hazaérve édesanyámnak felírtam a megszokott 7-7 micromacro es az 5 mili carbo adagolást 175 literhez.Ezután 2 hétre elmentem Pozsonyba suliba és miután hazaértem megdobbenve látom hogy a tápok fele eltunt../kivéve a carbo/Szegény édesányam kérdore is vontam hogy mi akar ez lenni, de o alitotta hogy rendesen adagolt. Fogtam egy easy lifes kupakot 7 nyomás bele.Hát 15-16 milit simán adagolta... Szerencsére alga nemgyarapodott és a novények is szépen nottek, csak hát pazarlásnak érzem :D
 
Egy gyors kérdés a micro és makro tápokhoz. Van még valamennyim az 1 literes kiszerelésűből, amit kb egy éve vettem. Egy ideje nem használtam belőlük mivel nem volt akváriumom, és azt tapasztaltam hogy a Macro tápból egy jó ujjnyival kevesebb van mint a micróból. Valahogy elpárolgott pedig jól rá volt szorítva a tető. A kérdés hogy ez változtathat e az koncentráción, illetve hogy valahogy vissza tudom e tölteni az elpárolgott vizet. Mondjuk desztiláltvízzel.
 
outro said:
Egy gyors kérdés a micro és makro tápokhoz. Van még valamennyim az 1 literes kiszerelésűből, amit kb egy éve vettem. Egy ideje nem használtam belőlük mivel nem volt akváriumom, és azt tapasztaltam hogy a Macro tápból egy jó ujjnyival kevesebb van mint a micróból. Valahogy elpárolgott pedig jól rá volt szorítva a tető. A kérdés hogy ez változtathat e az koncentráción, illetve hogy valahogy vissza tudom e tölteni az elpárolgott vizet. Mondjuk desztiláltvízzel.
Igen, Mester. Tölts utána nyugodtan az eredeti szintre és használd egészséggel. Nyilván most koncentráltabb állapotod van, mint a gyári.

Azért nézz már körül a családban, hogy ki jár rá titokban arra a Macro-ra. :) Nem is tudtam, hogy "addictive", de ezentúl vigyázni fogunk. :D
 
keymaker said:
outro said:
Egy gyors kérdés a micro és makro tápokhoz. Van még valamennyim az 1 literes kiszerelésűből, amit kb egy éve vettem. Egy ideje nem használtam belőlük mivel nem volt akváriumom, és azt tapasztaltam hogy a Macro tápból egy jó ujjnyival kevesebb van mint a micróból. Valahogy elpárolgott pedig jól rá volt szorítva a tető. A kérdés hogy ez változtathat e az koncentráción, illetve hogy valahogy vissza tudom e tölteni az elpárolgott vizet. Mondjuk desztiláltvízzel.
Igen, Mester. Tölts utána nyugodtan az eredeti szintre és használd egészséggel. Nyilván most koncentráltabb állapotod van, mint a gyári.

Azért nézz már körül a családban, hogy ki jár rá titokban arra a Macro-ra. :) Nem is tudtam, hogy "addictive", de ezentúl vigyázni fogunk. :D

Hopp erről le is maradtam. Köszi a választ. :) Körmére nézek már az asszonynak nem e ő jár rá a macrora. Végül is hasonló mint a vodka. :D A micro meg Jägernek is elmenne szín alapján. Azt meg én szeretem.... :lol:
 
Mivel "etetitek" a KNO3 portápot? Nem hogy nem hízik, zsugorodik a shopban a mérete :) Ha jól látom, 150 grammos kiszerelésnél már nincs is nagyobb :roll:
 
Proci said:
Mivel "etetitek" a KNO3 portápot? Nem hogy nem hízik, zsugorodik a shopban a mérete :) Ha jól látom, 150 grammos kiszerelésnél már nincs is nagyobb :roll:

Sajnos a legnagyobb probléma a "sznobságunk". Nem akarjuk zacsiból árulni. Viszont a doboz gyártók képtelenek két alkalommal ugyanazt a tárolót adni.
Úgyhogy igazodunk a tárolókhoz. Legutóbb már németektől rendeltük a dobozokat, mert itthon nem tudott adni a gyártó. :thumbdown:
 
viktorlantos said:
Proci said:
Mivel "etetitek" a KNO3 portápot? Nem hogy nem hízik, zsugorodik a shopban a mérete :) Ha jól látom, 150 grammos kiszerelésnél már nincs is nagyobb :roll:

Sajnos a legnagyobb probléma a "sznobságunk". Nem akarjuk zacsiból árulni. Viszont a doboz gyártók képtelenek két alkalommal ugyanazt a tárolót adni.
Úgyhogy igazodunk a tárolókhoz. Legutóbb már németektől rendeltük a dobozokat, mert itthon nem tudott adni a gyártó. :thumbdown:
Ha az ára kedvezőbb, kiszerelése nagyobb, érdemes feldobni.
Aztán majd a forgalomból kiderül, hogy érdemes-e futtatni a shopban.
Aki 1x vesz dobozzal, az utána tuti nem fog, mert van. Nekem is itt áll 4 doboz. A zacskós verziót nagyon tudnám értékelni, ha kedvezőbb áron tudjátok adni a jelenleginél, mert perpill már sok szerintem 150grammért 990Ft. Egy ADA tápnál megértem a csicsás dobozt, de egy porttápnál ambivalens érzéseim támadnak :)
Csak egy ötlet :)
 
Oksi átgondoljuk.

Korábban a zacsis megoldásból sok sérülés volt. Vagy a tépőzáras kiszerelés adta meg magát vagy a tasak szakadt ki az igénybevétel közben.
 
Sziasztok!
Még mindíg pontatlanok a micro és macro tápok pumpái vagy már megoldódott a probléma?
 
Back
Oldal tetejére