• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua kő vásárlási tájékoztató

Én nagyon kemény vagyok: hetente gyúrok - vízzel teli vödrökkel! A kőrendelést meg leadom, azokkal is izzadhatok egy darabig amíg beállítom őket (nem 1 nap lesz az tuti).
 
Fúú, most látom csak a fotókat! Köszönöm! Éreztem, hogy érdemes lesz várni. Nem is tudom mit parázok annyit: ezeket a köveket csak beönti az ember egy sarokba és már kész egy csodás, izgalmas, újszerű iwagumi... Na OK én megyek shoppingolni.
 
Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni tőletek egy 20 literes nanoba szeretnék 3 "nagyobb" darab Seiryu követ, és talán egy kisebbet még. elég a minimum 2 kg? Vagy többet ajánlotok?
 
Szia!

Szerintem vegyél egy picivel több követ, mondjuk 5-7 kg. Így tudsz válogatni, mert van miből.
Amúgy a GA shopban a GA Iwagumi nano csomagban is 5kg adnak hozzá.
Gondolom pont ebből a meggondolásból.
A többől lehet válogatni,de a kevésből már nehezebb.
Bár tudom, az az 5-7 kg sem 2Ft.
 
Adosz!
Kő rendelésnél a GA srácok úgyis felveszik veled a kapcsolatot,kérdezz bátran,nagyon segítőkészek.
Ott majd konkrétan mondják mennyi követ érdemes venned.
Képeket kérünk. :D
 
Ma volt szerencsém az óriási havazás közepette bemenni a raktárba. Lefotóztam az új kövünket.
Hamarosan felkerül a shopba némi bevezető kedvezménnyel.

Közben egy hangulatfotó....

4254453442_ebf5faee6b.jpg

Elképesztő jó kis választék van kövekből fa dekorokból. Azt hiszem mostanra értünk el oda, hogy tényleg rengeteg alapanyag van és mindenből lehet izléses profi akváriumot építeni.
Korábban a shopokban ahol vásároltam nyugaton ott sem volt ilyen választék mint nálunk jelenleg. Pedig nem egész egy éve csináljuk csak a Green Aqua-t.

Nah jöjjön néhány gyorsan elkapott fotó az új kőről. Az új kő a light pagoda nevet viseli.
Különleges mintázata van. A krémszínű és a narancs, vörös keveréke. Ez a kő is a sziklákhoz tartozik, meglehetősen nehéz.
Vannak kicsi és nagy darabok belőle. Ezt a követ remekül el tudnám képzelni világos dekor homokhoz, vöröses, vagy sárás aljzathoz. Vöröses dekor homokhoz.
Szerintem fával kombinálva nem az igazi, mert a kő elveszti jellegzetes vonásait a fa dekor mellett.

Íme néhány kő amit csak úgy kivettem a többi közül.

4254444038_fafd95616d.jpg

4254447914_7cc0aa162e.jpg

4254446074_b3cd1e417d.jpg

4253693129_a132e788bf.jpg
 

Attachments

  • 4254453442_ebf5faee6b.jpg
    4254453442_ebf5faee6b.jpg
    195.2 KB · Megtekintések: 1
  • 4254444038_fafd95616d.jpg
    4254444038_fafd95616d.jpg
    186.1 KB · Megtekintések: 1
  • 4254447914_7cc0aa162e.jpg
    4254447914_7cc0aa162e.jpg
    175.8 KB · Megtekintések: 1
  • 4254446074_b3cd1e417d.jpg
    4254446074_b3cd1e417d.jpg
    201.5 KB · Megtekintések: 2
Viktor!

Ha így folytatjátok, és ilyen klassz kövekkel kecsegtettek, lehet, hogy televeszem az akimat kövekkel, és áttérek a sügeresekhez :roll:

De ne hagyjátok abba...

Üdv: Robi
 
Ez a pagoda kő félig meddíg nem mészkő?(Amúgy nem vagyok valami nagy kőszakértő, csak nekem egy kicsit mészköves beütése van :eh: ) ;)
 
snoop85 said:
Ez a pagoda kő félig meddíg nem mészkő?(Amúgy nem vagyok valami nagy kőszakértő, csak nekem egy kicsit mészköves beütése van :eh: ) ;)

Nyugi, teszteltem én már sósavval ezt a követ... :) Nem pezseg jobban, mint pl. egy világszerte sikerrel használt Seiryu.
 
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy egy trópusi édesvízi akváriumhoz melyik kőtípust ajánlanátok, csapatban elevenszülők, neonhalak, páncélosharcsák, és egy - két másfajta hal van jelenleg benne, nővényekből valisneria és anubias van, kicsit át akarom rendezni, először a fákat, néztem nálatok, de most már a köveitek is igen megtetszettek. :D Mivel magas az akvárium, így kövekből is az kellene illetve a fából is. Miből mennyit tennétek bele, figyelembe véve, hogy anyagi korlátaim vannak ám :D :clap:

Az akvárium érdekes méretei:
50 magas
35 széles
80 hosszú

Első körben én Indiai megkövesedett fa - vörös -ből gondoltam két nagyobb darabot a kettő közé meg kiegészítőnek ADA Red Moor dekorációs fa #283 állítva. :) Árban ez körülbelül mennyibe kerülne?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Misi
 
Szia!
Nézd meg a shopban!
Ott van többféle kő is.Mindegyik jó bele,szubjektív,a te választásod.
A shopban vannak árak is.
Gondold végig melyiket szeretnéd. :)
 
Everlast said:
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy egy trópusi édesvízi akváriumhoz melyik kőtípust ajánlanátok, csapatban elevenszülők, neonhalak, páncélosharcsák, és egy - két másfajta hal van jelenleg benne, nővényekből valisneria és anubias van, kicsit át akarom rendezni, először a fákat, néztem nálatok, de most már a köveitek is igen megtetszettek. :D Mivel magas az akvárium, így kövekből is az kellene illetve a fából is. Miből mennyit tennétek bele, figyelembe véve, hogy anyagi korlátaim vannak ám :D :clap:

Az akvárium érdekes méretei:
50 magas
35 széles
80 hosszú

Első körben én Indiai megkövesedett fa - vörös -ből gondoltam két nagyobb darabot a kettő közé meg kiegészítőnek ADA Red Moor dekorációs fa #283 állítva. :) Árban ez körülbelül mennyibe kerülne?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Misi

Szia, hát ezt másik oldalról közelíteném meg. Milyen hangulatvilágot akarsz létrehozni? Milyen színvilágot? Hideget, meleget? Milyen színű aljzathoz párosítanád?
A követ ezek alapján választanám ki. Szerencsére vannak meleg színű köveink (vöröses színűek) és hidegek (fekete, szürke sziklák). Az akvárumod valóban kicsit magas, de ez nem azt jelenti, hogy a kövekkel fel kell mászni a tetejére ;)
Néha a kevesebb több. Már mennyiségű kő kell, ha csak követ használnál (10-12kg legalább) és más ha csak díszítő lábazathoz akarod illetve fa mellé kiegészítőek. Ilyenkor elég lehet a fele mennyiség is. 5-6kg.
Ha magasra építkezel kis aljzat emeléssel és kövek egymásra halmozásával is tudsz játszani.

Gondold át mit szeretnél pontosan. Ha van valami elképzelésed ne félj skiccet csinálni belőle és akár így, akár egy minta akvárium alapján szívesen segítünk. Hogy ne a fórum eme topikját szórjuk tele arra kérnélek, hogy emailben keress meg minket. az info kukac Green Aqua pont hu címen. köszi ;)
 
hedzug said:
Én Manten követ akarok majd rendelni. Esetleg arról is vmi hasonló jó infótok nincs ?:D

opsz ez valahogy kimaradt a megválaszolással. Épp ma jártam bent a raktárban és azt kell mondjam, hogy aki nagyobb gömbölyded sziklás akváriumot szeretne ezek a kövek tökéletesek.
jókora böszme darabokat láttam. Mantenből nem is nagyon van kicsi. Ha van az is 2kg vagy nagyobb. De itt tényleg vannak súlyos darabok. Ha most rendezném ár a 240-est biztosan ilyet raknék be.

Seiryu átalában 0,5-3kg-os szokott lenni, jelenleg csak kis darabjaink vannak. De most jön egy nagyobb szállítmány megint.
Manten esetében szerintem 3-10kg-os darabokról lehet beszélni.

Néztem a Fuji lávakövet is. Az szintén nagyobb darabos és remekül mutatna nagy akváriumba.
Ha most kellene átrendeznem a nagy akit ezen filóznék a legjobban, hogy melyik nagy sziklát válasszam. ;)
 
Mivel több kérdés is érkezett Seiryu és Manten témában gondoltam lefotózom azokat a köveket ami nálam van. Hátha segít valamit.

Általánosságban a Seiryu-k lapos, kis méretű kövek. Formájuk csipkézett, éles. Időnként akad belőlük nagyobb darab is 4-5kg-os, de jellemzően 1-3kg a méretük. A manten egy gömbölyded szikla. Viszonylag sima oldalakkal, legtöbb finoman kerekített. Néhány oldala érdekesen barázdált tud lenni ami miatt nagyon jó és különleges texturákat lehet kihozni belőle. Nálunk általában 2-7+kg-os darabok vannak ha jól tudom. inkább nehezebb mint könnyebb. Méretük is nagyobb és a forma miatt súlyos darabok. Léteznek ebből egész extrém súlyú sziklák is, 15-30kg-os darabok, ilyenek nálunk nincsenek. ;)

És akkor a fotók....

Manten görgetegek. Ők voltak a kis méretű kövek a nanó 20 literbe terveztem, de oda hatalmasnak bizonyultak ;)

4517794854_74b532e1f0_b.jpg

Bal oldalon Seiryu, jobb oldalt Manten. A Seiryuból volt két használt nagyobb kövem ezeket betettem (ezért sárgás kicsit), de láthatjátok vannak ilyen kis méretű dolgok is kifejezetten lábazat készítéshez vagy nanókhoz.

4517162051_360f383c84_b.jpg

Manten egy felkapott Red Moor kiséretében. Semmi kompozíció, csak a texturák és a színvilág miatt csináltam

4517796502_61acaf958b_b.jpg

Seiryu Red Moor. A Seiryu-ból tökéletes példa, hogyan alkalmazhatóak a kis kövek lábazathoz

4517163617_96cff2c48b_b.jpg

Manten egy felkapott ADA Dark Iron fával. Szintén a színvilág miatt:

4517164351_993a7741c6_b.jpg

Sötét aljzathoz jó mindkettő. Bár fotón talán kevésbé látszik, a méretük formájuk miatt más területet foglalnak el az akváriumban. És végeredményben a texturák is eltérnek ami jobban előjön víz alatt.
 
szép napot mindenkinek nekem egy olyan kérdésem lenne hogy van egy 100x40x50 aksim abba kéne ada dragon kő olyasmi elrendezésbe mint Lands of sarawak.nos kb mennyi követ kéne rendelni? 20kilóra gondoltam sacc/kb :D de javítsatok ki .köszi.
 
Back
Oldal tetejére