• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua - fotóözön - Törökbálint

Status
Not open for further replies.
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Nagyon izgalmas!
Jó látni képeket a folyamatról.
Lesz majd valami infó arról, hogy melyik akváriumban milyen anyagokat, növényeket használtatok?
Valami galéria-féle infókkal.
Verk-film készül? ;-)
Amúgy gratula, tuti igényes bolt lesz!
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

viktorlantos said:
Brasiliensis jó sűrű...

5373819556_3d026077d7_o.jpg


"Aggódtam", hogy nyitásra hogyan fognak a növények mutatni, hisz' meglehetősen kevés idejük lesz erősödni.
A fenti kép szerint nem lesz probléma ;)
:thumbup:

Ui: ez már majdnem a munka határát súrolja... :D
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

atti76 said:
"Aggódtam", hogy nyitásra hogyan fognak a növények mutatni, hisz' meglehetősen kevés idejük lesz erősödni.
A fenti kép szerint nem lesz probléma

Ideális az lett volna ha már 1-2 hónapja futna minden akvárium, de sajna nem jött össze. Jelenleg azon vagyunk, hogy minden akvárium elinduljon a nyitásra. ;)
Ez az akvárium már most is mutat, de nem minden akvárium lesz ilyen szerencsés. Sajnos kell az a 2 hónap, hogy igazán szépek legyenek.

Mai nap programja a 2db 180L-es akvárium. Lehet csak az egyiket tudjuk befejezni. ADA vasfa, Africana v. Malaya és dekorhomok. Izgalmas feladat. Megyek is :thumbup:

Thaiteek said:
Lesz majd valami infó arról, hogy melyik akváriumban milyen anyagokat, növényeket használtatok?

Minden akváriumra terveztünk egy info kártyát. Milyen technika, milyen aljzat stb van használva. Csak a növényekkel kell még kiegészíteni.
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Bár fárasztó lesz két ekkora akváriumot berendezni, mégis nagyon irigyellek titeket. Nem bánnám ha legalább havonta be tudnék rendezni egyet :) . Remélem hamarosan élőben is láthatom!
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Végre valahára a lilaeopsisok is ,,előtérbe"kerülnek! :thumbup:
Ismét láthatunk valami újszerűt,már most nagyon tetszik!
Gratula!
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

snoop85 said:
Végre valahára a lilaeopsisok is ,,előtérbe"kerülnek! :thumbup:
Ismét láthatunk valami újszerűt,már most nagyon tetszik!
Gratula!

Én régebben ki akartam próbálni,de a kevés infó miatt nem mertem belevágni.Főleg a magassága miatt aggódtam.
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Huh most térek csak magamhoz. A tegnapi monstre berendezőparti hajnal 2-kor ért véget. Sikerült mindkét 180-ast beizzítani. Szuper volt, hogy volt hely és volt rengeteg anyag amiből dolgozni lehetett.

Most egymás mellett a 3 nagyobbacska akvárium jó kis hangulatot ad. Főleg, hogy teljesen más irány mentén lettek elkészítve.

Vasárnap nekiesünk a nanóknak. A másik 240-es opti még csúszik, de remélem hamarosan megjön és el tudjuk kezdeni a minimál iwagumit is. ;)
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

tibicuk said:
snoop85 said:
Végre valahára a lilaeopsisok is ,,előtérbe"kerülnek! :thumbup:
Ismét láthatunk valami újszerűt,már most nagyon tetszik!
Gratula!

Én régebben ki akartam próbálni,de a kevés infó miatt nem mertem belevágni.Főleg a magassága miatt aggódtam.

A frontüveg sarkainl problémák leszenk a Lileaopsis-val. Mivel erős tarackos gyökértörzset növeszt, és teszi ezt EI tápozásnál iszonyatos sebességel, a sarkokat elérve visszafordul meg ismét visszafordul, ezért a medece sarkainál igazi "wabi-kusát" :D alkott, ez jelentkezik a frontüvegnél is, de ott nem olyan erősen. Részben ezért is álltam le a EI tápozásról, nem mintha a megvadult Lileopsis megállt volna. Ha újra ültetném a frontüvegnél kihagynák 3-4 centit szabadon, a sarokoknál pedig 5-6 cm távot, így talán nem olyan durva látványos lenne a "kusaság". Kiváncsi leszek KEY féle sűrűségnél és KEY féle tápzásnál mit fog csinálni.
A magaság nem probláma Mária az első nyirást követően sokkal rövidebb és elfekvő leveleket kezd hajtani.
Akkor ezt a topicot is sikerült szét offolni :oops:
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Gratula... teljesen új színvonalat hoztok be a magyar kisállatkereskedési piacra! Nagyon tuti lesz! Nem lesz semmi fenntartani a regiment akváriumot!
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Mivel a bolt építés még a következő hetekben is tart, azt beszéltük a többiekkel, hogy ha kint vagyunk és kedvetek van meglátogatni, szívesen látunk mindenkit.

Holnap (vasárnap) a nano akváriumokat rendezzük be délelőtt 11-től kb.

A bolt címét eddig még nem írtuk le, íme:

Green Aqua
Törökbálint, Kastély utca 88.


Vendégváró kávé még nincs, kupi annál inkább, de a hangulat remélhetőleg nem okoz csalódást ;)

Szóval várunk mindenkit szeretettel, aki úgy gondolja, hogy meglátogatna.
Itt a fórumon is jelezni fogom, ha kint vagyunk. :angel:
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

inadsz said:
Szuper ötlet. Látni a "nagyokat" alkotás közben ;)

pff.. "nagyok" nem lesznek, de közös a hobbink. Időnként érdekes bekukkantani a színfalak mögé és jót dumcsizni a praktikákról.

Pl. tegnap az egyik akváriumba betettünk egy ADA softenizer-t. Ilyen sem látni minden nap működés közben. A beüzemelés után csak ültünk előtte mindhárman és bámultunk mint a gyerekek a játékbolt előtt. :lol:

De nem ez az egyetlen dolog amiért érdemes eljönni. ;)
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

viktorlantos said:
inadsz said:
Szuper ötlet. Látni a "nagyokat" alkotás közben ;)

pff.. "nagyok" nem lesznek, de közös a hobbink. Időnként érdekes bekukkantani a színfalak mögé és jót dumcsizni a praktikákról.

Pl. tegnap az egyik akváriumba betettünk egy ADA softenizer-t. Ilyen sem látni minden nap működés közben. A beüzemelés után csak ültünk előtte mindhárman és bámultunk mint a gyerekek a játékbolt előtt. :lol:

De nem ez az egyetlen dolog amiért érdemes eljönni. ;)

Javítottam ;) A softenizerhez én se nyúlnék, csak nézegetném, azt eltörni... :lol:
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Egy OFF kérdés. Ha Pestről megyek kocsival akkor autópálya matricát kell vennem vagy addig még ingyenes?
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

outro said:
Egy OFF kérdés. Ha Pestről megyek kocsival akkor autópálya matricát kell vennem vagy addig még ingyenes?

Nem kell matrica. És ha adhatok egy tippet, a Budaörsi Ikeánál sorolj ki az autópályáról. Ott rá a Törökbálinti sávra (ki van táblázva). Hídon át egyenesen fel egészen a Kastély utcáig. Közben lesz 2 körforgalom ha jól rémlik, de ez ne tévesszen meg. Csak egyenesen fel a Kastély utcához. És az utca végében vagyunk.

Kb. 3 perc az Ikeától. Nagyon közel van.
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Ha a jovohéten nemlenne 3 vizsgám biztok hogy holnap ellátogatnék./szlovákiábol/De megnyitón az elso sorban fogok állni :thumbup:
Off: a softenizernek van nyitva egy topic? érdekelne a dolog .... Esetleg egy 180 lityis akvában egy nagyobb darab milyen mértékben lágyít?
 
Re: Green Aqua bolt - építés folyamatban

Megközelíthetőség - egyszerű. ;)

IKEA lejáratnál le, Törökbálint-DEPO táblákat követve két körforgalmon keresztül egyenesen, Kápolnánál jobbra.
Telefonszám: 06-23-232199

gaterkep.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére