• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua - fotóözön - Törökbálint

Status
Not open for further replies.
Nagyon szep, most nezem, hogy milyen jol kijön a neonoknak is a szine benne.
Tenyleg elfeledkezünk neha a sok gyönyörü kristalytiszta akvarium közepette, hogy bizony, igy is kinezhet egy akva. @Nigro ,Ati gratula. Tenyleg, amilyen egyszerü, olyan pazar! Csodas az a fa, es a növenyek is rajta.
Igazi Rio Negro -vagy olyasmi hangulata van, kis ADA feeling-el. Mik ennek az akvanak a meretei? 60x30x40? vagy magasabb?

Köszi :) közös az érdem @Matyi -val.
A mérete 60x30x45 - 81 liter
 
Utoljára módosított:
Egyébként agyaltam, hogy legyen-e tényleg a szó klasszik értelmében biotóp, de egyszerűen csak kötné a kezünket és azon felül, hogy elmondható róla, hogy (nagylevegő, mellkihúz) BIOTÓP semmivel sem lenne szebb, vagy jobb :)
Ezért inkább maradt egy biotóp jellegű akvárium. Ami kicsit felhívja a figyelmet arra, hogy a valódi körülmények általában inkább ehhez hasonlítanak, mint az általunk álmodott növényesekhez.
A kérdéseidre rátérve, ilyen könnyen nem indult még akváriumunk :) No alga, no para, mintha a természet így találta volna ki a növények, halak csigák létét... :D:cool:
Minden nagyon jól érzi benne magát. Az előbb mértem egy pH-t 6,6... meglepődtem, de semmi drasztikus csökkenés vagy ilyesmi.
A színt a SaltyShrimp Black Water-rel csináltuk meg. Ezzel nagyon kell vigyázni, mert egy késhegynyi is rengeteg.
Az eddigi reakciók ügyfelektől:

- valami nem stimmel az egyik akváriummal...
- Ennyire színez a vasfa?
- Nincs benne Seachem Purigen?
- Aha ... nézd az ott milyen szép (és továbblép)

:)
Semmi gond nincs ezzel. Ettől függetlenül nekem most nagy kedvencem ez az akvárium :love:. A halak színei 100X szebbek és mivel nincsenek benne harsány növények, visszatért a fókusz a halakra. Kell ilyen szerintem ;)

:love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:

View attachment 40814Blackwater display at Green Aqua by Viktor Lantos, on Flickr
Jó sok Bucét felhasználtatok hozzá! Olyan jó lett, hogy ezek alapján egyszer biztos készítek valami hasonlót nanoban! Persze akkorát, hogy azért egy-két törpesügér is elférjen benne. :) Egyébként egy-két úszónövény szerintem jól állna neki, főleg, hogy eleve alacsony fényigényű növényeket választottatok. Vagy az áramlás (lily, skimmer) miatt nem kerül bele?
Tudnátok írni pár szót a technikáról (világítás, szűrés) és a tápozásról? Táptalaj nincs is benne?
 
Egyébként agyaltam, hogy legyen-e tényleg a szó klasszik értelmében biotóp, de egyszerűen csak kötné a kezünket és azon felül, hogy elmondható róla, hogy (nagylevegő, mellkihúz) BIOTÓP semmivel sem lenne szebb, vagy jobb :)
Ezért inkább maradt egy biotóp jellegű akvárium. Ami kicsit felhívja a figyelmet arra, hogy a valódi körülmények általában inkább ehhez hasonlítanak, mint az általunk álmodott növényesekhez.
A kérdéseidre rátérve, ilyen könnyen nem indult még akváriumunk :) No alga, no para, mintha a természet így találta volna ki a növények, halak csigák létét... :D:cool:
Minden nagyon jól érzi benne magát. Az előbb mértem egy pH-t 6,6... meglepődtem, de semmi drasztikus csökkenés vagy ilyesmi.
A színt a SaltyShrimp Black Water-rel csináltuk meg. Ezzel nagyon kell vigyázni, mert egy késhegynyi is rengeteg.
Az eddigi reakciók ügyfelektől:

- valami nem stimmel az egyik akváriummal...
- Ennyire színez a vasfa?
- Nincs benne Seachem Purigen?
- Aha ... nézd az ott milyen szép (és továbblép)

:)
Semmi gond nincs ezzel. Ettől függetlenül nekem most nagy kedvencem ez az akvárium :love:. A halak színei 100X szebbek és mivel nincsenek benne harsány növények, visszatért a fókusz a halakra. Kell ilyen szerintem ;)

:love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:

View attachment 40814Blackwater display at Green Aqua by Viktor Lantos, on Flickr
Miért nem lehet két lájkot nyomni? ;)
 
Jó sok Bucét felhasználtatok hozzá! Olyan jó lett, hogy ezek alapján egyszer biztos készítek valami hasonlót nanoban! Persze akkorát, hogy azért egy-két törpesügér is elférjen benne. :) Egyébként egy-két úszónövény szerintem jól állna neki, főleg, hogy eleve alacsony fényigényű növényeket választottatok. Vagy az áramlás (lily, skimmer) miatt nem kerül bele?
Tudnátok írni pár szót a technikáról (világítás, szűrés) és a tápozásról? Táptalaj nincs is benne?

Technika nem változott. Aquasky van felette. És egy ADA Super Jet ES-600 hajtja.
Pöfög egy kis CO2, de nem annyi mint a többi akváriumba.

Talán csak annyi, hogy nem használunk Purigent. De low-technek nem mondanám. :)
Jah a hátsó fekete fólia alap erre a sötét hangulatra.
 
Jó sok Bucét felhasználtatok hozzá! Olyan jó lett, hogy ezek alapján egyszer biztos készítek valami hasonlót nanoban! Persze akkorát, hogy azért egy-két törpesügér is elférjen benne. :) Egyébként egy-két úszónövény szerintem jól állna neki, főleg, hogy eleve alacsony fényigényű növényeket választottatok. Vagy az áramlás (lily, skimmer) miatt nem kerül bele?
Tudnátok írni pár szót a technikáról (világítás, szűrés) és a tápozásról? Táptalaj nincs is benne?

A bucét és az anubiast is bontásból kukáztuk :)
Törpesügin is gondolkoztunk, de garnélát is szerettem volna és a kettő nem nagyon fér össze.
Az úszónövény elfogyott mikor csináltuk, de azóta jött, úgy hogy megnézzük hogy mutat vele ;)

Technika:
Akvárium: 60x30x45 opti (fekete háttérfólia + most már a skimmert is feketére festettük)
Világítás: Aquasky 601
Szűrés: Valamelyik nagyobb ADA Asszem ES-600 (holnap megnézem és javítom)
CO2 nagynyomású -de csak pötyög (csak az íze miatt :) )

Növények:
Bucephalandrák
Anubias petite
Anubias pangolino
Egy kis Christmas moha a vasfák tetején

Tápozás:
Még nincs kialakult tápozás, de heti 2x Green Aqua Micro Macro az indulás

Aljzat:
Dennerle Yukon 5-10mm ill. 12-18 mm
Nincs táptalaj, (nincs is a talajba növény ültetve)

Dekor:
3db Vasfa
Égertoboz és mandulalevél

Halak:
Ötöves díszmárna (Systomus pentazona)
Zöld neon (Paracheirodon simulans)
Narancsúszójú páncélosharcsa (Corydoras sterbai )
Corydoras aeneus sp.black venezuela
Palacsinta algaevő
Super red anci (ez csak próba jelleggel, meglátjuk mit csinál, egyelőre nagyon cuki)
 
Befotózod a többit is? Esetleg ott lesz az eaplc-n mind a négy scaperses akvárium?:)

kettot most fotózok. az alsó szinten lévő akváriumban a mohák megbosszulták magukat és az utóbbi 1 hétben elkezdett fonalasodni. Talán lehet benne valahol egy elpusztult garnéla/hal.
A kezdetektől fogva makulátlan volt. Ma kapott egy nagy nyírást és karbit holnap megnézzük.

De Piga és Talachi akváriumot kitolom most az utolsó napokban. Piga féle ma lett kész, de itthon hagytam a rádiós kioldót a vakuhoz így csak beállító fénnyel tudtam fotózni. :)
Ez a Piga csapat féle akváriumnak kifejezetten jól állt, de Talachiék akváriumához kell a daylight. Holnap reggel nekiesek.

Pill és mutatom milyen lett Piga csapat akváriuma :)
 
Ok szóval már említettem, hogy nem volt nálam a kioldó... full sárgában láttam az akváriumot.
Ma került be a brigik nagy része. És akkor itthon észrevettem, hogy fordítva ragasztottuk fel a hátteret :)

40mm

36627045604_2038c87d3f_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

100mm

36667065393_de8beea927_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Holnap este a Lightroom workshopra már kész lesz a végső fotó, amiből élőben megmutatom hogyan lehet kis utómunkával versenyre küldhető fotót faragni. (y)
 
Ok szóval már említettem, hogy nem volt nálam a kioldó... full sárgában láttam az akváriumot.
Ma került be a brigik nagy része. És akkor itthon észrevettem, hogy fordítva ragasztottuk fel a hátteret :)

40mm

View attachment 41085Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

100mm

View attachment 41086Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Holnap este a Lightroom workshopra már kész lesz a végső fotó, amiből élőben megmutatom hogyan lehet kis utómunkával versenyre küldhető fotót faragni. (y)
Erre varok mar 2 eve. [emoji27][emoji173]️

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére