• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua - fotóözön - Törökbálint

Status
Not open for further replies.
Reggel ráébredtem, hogy Lisszabon óta nem volt gép a kezemben, annak meg már egy hónapja, úgyhogy felkaptam a technikát.

33057327040_1ad8108874_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr
33440434795_602bd1c31c_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr
32597499384_84b889da24_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr
33057321630_9c5a0bd408_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr

33312351941_2f1763c25d_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr
33057325790_7795faa649_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr
33440433785_f534a897f5_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr
33399990586_2ad7f0728c_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr
33440432745_901d555912_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr
33057318310_338de7602c_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr

33399989006_4490f78d3d_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr
33312349471_a47f539be6_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr
33312348741_3aa505228d_h.jpgGreen Aqua Showroom by Tamás Danyikó, on Flickr
 
Öregszünk öregszünk..... 7 hónapos hegy

Az ünnep előtt ismét nekiugrottam, hogy brutális nyírással picit visszaforgassam az idő kerekét. Picit úgy érzem elment a vonat, de azért még futok utána :)
A nyírás végén kapott még egy kis homok beöntést. Szerintem jót tett a homogén növényzetnek. Valószínűleg elkelne egy két apró más jellegű növényke, hogy megtörje ezt a monotonitást itt-ott.
És végre rendbe kellene hozni a hátsó sort, meg a két oldalt az üvegnél, mert most valami zavar benne.

A kérdés, lesz e annyi a cuba gyepben, hogy kibírja a tökölésemet? :) Bár ez a rácsra szerelt cuba egész jól bírja még. Csak ne felejtsem el megnyírni hetente. pfff

33478192515_4c1ea2fb3e_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Ilyen volt indulás után. Sok dolog elveszett, van aminek azért jót tett az idő

28603770074_329a8843b0_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
Utoljára módosított:
meg a két oldalt az üvegnél, mert most valami zavar benne
Ha megengedsz egy véleményt: A baloldalt szerintem fel kellene töltened, mert így azt sugallja, hogy ott hátrébb elkezd bezuhanni a domb. Ezt mondjuk egy jó háttérrel még jó is lenne, de anélkül üres.
A jobboldali völgy az jó, csak kéne oda is egy kis zöld, hogy ne legyen olyan éles a hasadék - amivé a tükörkép kiegészíti a látványt.
Ami nekem még zavaró kicsit, a bal-első szikla sötét, árnyékos oldala. Erre sajnos nincs ötletem, talán bevilágítani fotózásnál..
De amúgy nagyon patent, odaadnám érte minden akvarisztikai cuccomat :) A dekorhomokos szórás szerintem is sokat dobott rajta.
Ahogy mondanád: gyors 2 perces szkeccs, csak hogy alátámasszam a kritikámat :) (melléklet)
 

Attachments

  • 33478192515_4c1ea2fb3e_h.jpg
    33478192515_4c1ea2fb3e_h.jpg
    279.2 KB · Megtekintések: 0
A jobb oldalra is kellene ilyen nem?
Igen, a szemnek hiányzik valami...
Ha megoldható, akkor azt a hátsó sötétebb követ kivehetnéd, hátra valami markáns, nagyobbacska kő mehetne kb a DC magasságáig, talajjal feltölteném és a kivett kő helyére kb egy fele akkorát (ami látszik belőle az lenne kb fele ekkora) tennék, közé természetesen gyepet.
Talán a dimbes-dombos is rendben lenne a szemnek és ahogy középről jössz jobbra, a hegyes kő utáni lapos után már lehetne egy kis zöld, az elöl lévő világosabb kő mögött is látszana, a jobb hátsó részbe betett nagy követ is "körbe lehetne rakni" zölddel, de nem hagynék az új és a lapos között sem egy túl nagy kaszálót, ezért tennék vissza a kivett helyére egy kisebbet.
Fotóbolthoz nem értek, ezért bocsássátok meg, hogy én nem dobok egy képet:)
 
Ezeket hogy csináljátok???!!! Elképesztő!(y)
Nincs ilyenből valami tanfolyam? (Nagyon kezdőknek!) Mi rögtön jelentkeznénk!:)
Most helyben megtanítalak rá 2 perc alatt :) 1.500 + ÁFA :D
Amikor nem kell részletekkel bajlódni (mint a fenti szkeccsen sem), akkor nagyon egyszerű a dolog, tulajdonképpen egyetlen fogás/eszköz használata szükséges, a többi már csak kreativitás.
A neve több szoftverben is Clone Stamp Tool. Ezzel azt csináljuk, hogy kijelöljük a kép egy pontját, majd az azt körülvevő képrészletet "ecsetvonásokkal" átmásoljuk a kép egy másik területére - a kijelölt pontot használva kiindulási pontnak.
Nézd meg, az én képemen pl. a rajzolt bal felső sarok tul.képp a DC alatti kő másolata. Gyorsban én még annyit tettem hozzá, hogy az átmásolt területet egy új képre tükröztem és a tükörképet is felmásoltam az eredeti képre az előző módszerrel - hogy meglegyen a tükröződés.
ÍGY megy gyakorlatban, de az adott kifejezésre keresve rengeteg videót találhattok még róla.
Ráadásul én most nem is a Photoshopot használtam, hanem a Gimp-et. Itt is ugyanígy működik, mint a PS-ben. Ez a progi a PS "lebutított" verziója, nagyon ügyes és ráadásul ingyenes. Ergo ti is könnyen hozzájuthattok ;)
 
Március 9

33305060006_9f5ee5d0ff_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

és most 28-án

Megint brutálisan sokat nőttek a növények. A riccardia az ágakon, a glosso gyep is, de a háttérben a Ludwigia Arcuata is kezd végre nyúlni :) (y)

32860928514_400dad2764_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

33662719196_07e77776aa_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

32890077763_9740ec266e_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Bonsai, elatine, és gratiola őrület. 2-3 hét múlva ő lesz az egyik amit a Scaper's Day csapat fog átrendezni

32890080483_057de57ac7_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
 
Az utolsó képen, a dragon kifehéredése a co2-től vagy pedig a rendszeres fogkefézéstől alakulhatott ki? Nálam is megjelent egy foltban, azért is kérdezem.
 
Az utolsó képen, a dragon kifehéredése a co2-től vagy pedig a rendszeres fogkefézéstől alakulhatott ki? Nálam is megjelent egy foltban, azért is kérdezem.

Nem nagyon kell tisztitani a kovet. Passz :) Lehet valami korábbi csata nyomai.
 
Utoljára módosított:
Egy pár soros hátha erőt ad azoknak akik fotózás előtt vannak.....

Igen a 240-es Frodo köves akvárium....

Korábban említettem, hogy régóta fut ez a projekt és a teendők mellett el is szaladt mellettem az akvárium.
Nem volt idő fejleszteni, részletekkel tökölni. Időnként ment a karbantartás, valami bolti anomália miatt, a fény csökkenés ellenére, 1-2 hetente előjött a diatom. Harcoltam ellene még vidire is vettem :)


Ez sem segített, de a bolti körülmények miatt lassan már hozzászokik az ember, hogy mindig történik valami. Vagy a CO2 megy el, vagy a lámpa marad felkapcsolva feleslegesen, vagy az időkapcsolók hülyülnek meg esetleg egy kifelejtett szűrő indítás vagy egy rosszul elhelyezett wabi aminek a lámpája folyamatosan világítja az akváriumot, felesleges túletetés.... agybaj....

Az eredeti koncepcióban fontos részlet volt a homokos rész a sziklák között, ezt sajnos tartósan nem lehet megtartani a 2 böszme szűrő és az amanok mellett. Így maradt az időnkénti frissítés.
Amennyire nem voltak aktívak az amano garnélák az indulás utáni hónapokban, annyira felelevenedtek az utóbbi időben. Ez annyit jelentett, hogy egy ilyen homokos frissítést kb 3 nap alatt képesek voltak teljesen bedolgozni a talajba. :)
Várható volt, hogy fotózás előtt megint meg kell csinálni.

Technika nélkül talán még nem is fotóztam az akváriumot, nem volt fontos, de a szögeket, kamera beállítást a korábbi fotókon elég jól kiteszteltem.

Most, hogy Balázs akváriumát befotóztuk talán csak ez maradt hátra, így megpróbáltam egyenesbe állítani és ráfordulni a fotózásra.
Kapott 3 nyírást az utóbbi hetekben. A legutolsót talán a múlt héten. Nyírások között sok idő már nincs, elég öreg az akvárium ezért 2-3 hetente ellepi a köveket a HC. Most vagy soha :)
Ment egy nagy vízcsere szerdán, a dekorhomokot újra beigazítottam és ma nap végén az ecommerce expo után bementem, hogy az akvárium kitisztulása után megkíséreljek egy verseny fotót.

Drukkoltam, hogy tiszta legyen a víz (bubimentes) és a tegnapi homokból még látszódjon valami. - ha túl kevés, a fotón nem lesz elég hangsúlyos és nem ér semmit.
Szerencsére minden tökéletes volt. Úgyhogy rapid szűrőcsövek kiszerelése, skim kiszed, üveg áttöröl. Háttér már fel volt állítva mögötte a szokásos 4x54W Aqua Medic lámpa.
Az akvárium felett bekapcsoltam a két extra csövet az ATI lámpában. 6x54 és le lett engedve rendesen. Pazar volt. Már csak be kellett burkolnom magam a napsütésben, hogy ne legyen tükröződés és mehetett a fotó.
30 perc volt a beállás, addig minden világítást kikapcsoltam, mert ekkora fényárban 5 perc alatt buborékfelhő van az akváriumban :)
A halakat nem akartam megrémiszteni, így a hajszárító helyett egy venti lett berakva bal oldalra. Ez harmada akkora zajjal sem járt.

A következő 30 percben 400 fotót lőttem. Ezek közül legalább 20 kiváló lett ami nagyon ritka. A halak szépen mozogtak, bár nem a fenti részen de talán nem is baj.
Ezek közül 1 fotót feltöltök, versenyre valószínűleg egy másik megy majd be a szettből. (lásd alul)
A fotók leválogatása és a kiválasztottak megigazítása is minimum 3-4 óra ilyenkor. De inkább 2x ennyi. 40 megás RAW anyagokat végigpörgetni még egy izmos gépen sem két perc.

Szóval a mondandó lényege, hogy néha egy csomó dolog hátráltatja az embert egy jó eredmény elérésében. Belustulunk és elengedünk olyasmit amiért egy csomót melóztunk.
Össze kell szorítani a farpofákat és megcsinálni. Sajnáltam volna, ha ezt az akváriumot úgy kell szétszedni, hogy az év közbeni munkafotókon kívül semmi más nem készül róla.

7 hónapos és 1 hetes. Sok dolgot lehetett volna javítani rajta, de az elejétől látni kellett volna hogy mutat majd technika nélkül.
Az utolsó kanyarban még 1 hete talán meg lettek erősítve a megsüllyedt sarok részek, de a sarkokat már nem húztam fel @Jopet skicce alapján (nem lett volna idő benöveszteni). Lehet addigra a HC is megadta volna magát.

Nem lesz top 27, de jobb lett mint vártam. Nem csak felkapaszkodtam a vonatra, de a vonat tetején előre rohantam a pilótához :)
Sorry, hogy a nagy felbontást nem teszem fel még, de nem akarom hogy 2 perc múlva tele legyen a net. De a fórumra mindenképp be akartam dobni.

:snaphappy::snaphappy::snaphappy:

MK7A5633-wm2.jpg
 
Nah tegnap hajnalban már kicsit ki voltam égve :)

Viszont amit még elfelejtettem mondani. Ez az akvárium kb egy időben született a Dennerle rácsos növényeivel.
http://www.greenaqua.hu/hu/catalogsearch/result/?q=dennerle+pad

A hemianthus cuba akkor kezdett el jönni a német kertészetből. Ezért a fronton ezt használtuk. A rácsokat szépen felvágtuk csíkokra és csak lefektettük a csempét.
Talán ennek is köszönhető, hogy még nem púposodott fel az előtér és meglepően jól fogja a mai napig. Pedig brutál vastag lett.
A rácsok hetek múlva már nem is látszódtak, most meg senki nem mondja meg hogyan is ültettük. Ez pipa! :) Esetleg próbáljátok majd ki ha cuba gyepet pakoltok.

http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-hemianthus-callitrichoides-cuba-pad-9x9-cm.html

(y)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére