• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Glossostigma elatinoides

Levinen

Kertész szaki
A Glosso egy igazi legenda, egy nehezen megközelíthető klasszis. Ez a növény, igazán nagy kihívást támaszt a bátor, vállalkozó kedvű kertészekkel szembe. Egy viszonylag apróbb levelű, aljzat befuttatására jól használható vegetáció. Ha az igényeit sikerül teljesíteni (pl.: co2), egy ámulatba ejtő hatást lehet vele elérni. Igazán rutinos "sportolóknak" ajánlott!

Család: Scrophulariaceae
Kontinens: Ausztrália
Magasság: 2-3+ cm
Szélesség: 5-10+ cm
Fény igény: erős-nagyon erős
Hőmérséklet: 15-26 °C
Víz keménység: nagyon lágy-közepes
pH tolerancia: 5-7,5
Növekedési ütem: gyors
Tartás: nagyon nehéz
 
ma vettem a bátorságot és vettem egy tropica-s glosso-t. holnap ületem szét, eddig jol néz ki.
art.
 
artegor said:
ma vettem a bátorságot és vettem egy tropica-s glosso-t. holnap ületem szét, eddig jol néz ki.
art.

art most egy picit azért irigykedem.... Tropicas glosso.... hmmm.

ha sikerül megtartani mindenképp dobj majd be fotót róla. de akár indíthatnál egy naplót is a fórumon az aksidról. hogyan alakul stb.
 
holnap kiszedem a fehér aljzatot. ugyhogy minden ki, és vissza.
megpróbálok minden lefényképezni,
de egy csipesz jól jönne a glossohoz ;) valakiiiiii
art.
 
A Glosso-ról azt kell tudni, hogy ha nem elég erős a világítás, akkor hajalmos felfele nőni. Ahhoz, hogy szép - oldalra terjeszkedő "pázsitot" alkoss vele, minimum 5 WPG megvilágítás kell. És AS Amazonia.
 
44 watt 35 literre
aquasoil nincs, de gyöngykavicsba is szépen láttam már futni. remélem az enyémben is működni fog a dolog (2-4mm es a kavics)
 
annyi segítséget, hogy úgy szeretném ültetni, hogy nagyon sok részre szedném szét. azt hogyan csináljam? mekkora darabkákra szedjem szét? és mekkora közönként vágjam szét őket? ezt nem tudom.
 
Négy felé tudod szétszedni, vagy nagyon óvatosan szálanként, a gyökerekre vigyázva lehet max szétszedni. Ezért is kell ezekből a növényekből több cseréppel venni.
 
keymaker said:
A Glosso-ról azt kell tudni, hogy ha nem elég erős a világítás, akkor hajalmos felfele nőni. Ahhoz, hogy szép - oldalra terjeszkedő "pázsitot" alkoss vele, minimum 5 WPG megvilágítás kell. És AS Amazonia.

Még egy dolog, mielőtt felelőtlenül ajánlanám az 5WPG világítást... Ennyi fény már mélyvíz. A legkisebb hiba algásodáshoz vezet. Ha viszont kevesebb van, mint pl. a képen látható régebbi akváriumomban, akkor a Glosso tényleg nem "szőnyeget" alkot, hanem bizony megindul felfele. Szóval nagyon nehéz növény.

A képen egy kéthetes szabadság után (csak napi tápozás ment alatta) így nézett ki az akvárium (és a Glosso):

img0620j.jpg
 
Valakinek van tapasztalata glosso és HC együtt tartásáról? Mennyire hajlamos a HC fejére nőni. Csak azért kérdezem, mert barátomhoz érkeztek egész szép glossok és nagy a csábítás, hogy kipróbáljam ezt a növényt is, de a HC-t nem akarom agyonvágni miatta. Vagy inkább ne is kísérletezzek?
 
N-dee said:
Valakinek van tapasztalata glosso és HC együtt tartásáról? Mennyire hajlamos a HC fejére nőni. Csak azért kérdezem, mert barátomhoz érkeztek egész szép glossok és nagy a csábítás, hogy kipróbáljam ezt a növényt is, de a HC-t nem akarom agyonvágni miatta. Vagy inkább ne is kísérletezzek?
Nálam együtt ugyan nem voltak, de a glosso nagyon gyorsan és durván rá tud mászni mindenre, ha kap elég fényt és tápanyagot (pl. a vasfára és a HM bokorra is megpróbált felmászni). Mivel Nálad ez bőven megvan, szerintem lenyomná a HC-t.
 
Köszi az infót oRphEus! Régóta szerettem volna glossoval próbálkozni lehet, hogy mégis beültetek pár cseréppel, max. glosso mezőm lesz és nem cuba. A gyors terjeszkedés nem hátrány, amúgy sem vagyok egy türelmes ember :)
 
Nekem simán lenyomta a HC-t.Azt hittem nehéz eset lesz a Glosso,de a Hc-hoz képest gyerekjáték.Szinte mindent el akar nyomni.Legutóbb felmászott a lehálózott májmohára is.Na, onnan leszedni.... :shock:
Egy bajom van csak vele amellett,hogy szép és gyors előtéri növény,hogy az indái egymásra nőnek,aztán azok már jóval nehezebben gyökeresednek le.Mivel nem ér talajt az inda,hajlamos felfelé indulni.Ad munkkát bőven,de nekem megérte betelepíteni.
 
zsotyi said:
Egy bajom van csak vele amellett,hogy szép és gyors előtéri növény,hogy az indái egymásra nőnek,aztán azok már jóval nehezebben gyökeresednek le.Mivel nem ér talajt az inda,hajlamos felfelé indulni.
Na ezt akartam még írni én is, csak akkor nem jutott eszembe. :) Ez nagyon jó megfigyelés zsotyi, csak megerősíteni tudom!
 
Nem volt még igazán Glossom... (egyszer régen 1-2 hónapig, de nem maradt meg)
Glosso nyírásáról mik a tapasztalatok? Hogy sikerül megnyírni? Lehet úgy mint a HC-t? Nyírástól bedúsul?
 
Hát én tulajdonképpen nem a klasszikus értelemben vett nyírást (fűnyírás szerűen) alkalmazom,mert az nálam lehetetlen.A glosso elindul indaszerűen,aztán hoz oldalhajtásokat,az is elindul.Mire benövi teljes takarással a neki szánt területet,rengeteg helyen fog önmagára futni,sőt gyakorlatilag mindenhova beférkőzik.Ilyenkor azt csinálom,hogy az egymásra nőtt(sokszor 4-5 "emelet" magas) indákból felhúzok egy-kettőt,melyek még nem tudtak teljesen legyökeresedni mivel magasan vannak.Ezekből vágok le 10-20 centinként darabokat.Kihúzogatom a többi növény közül és onnan ahol kevés a fény,mert ott felfelé indul.
Az elöregedett részeknél foltokban tisztást is csinálok,amit a friss hajtások aztán befutnak.Ha más növények körül akarom kitisztítani,akkor először egy ócska ollóval egészen a talajba vágva nyesem el a szárait és csak utána húzom ki a lemetszett,eltávolítani kívánt részt.Fordítva könnyen felhúzza az ember azokat a szálakat is melyeket nem is akart levágni.Ilyenkor már visszaülteni lehetetlen,és a felhúzott gyökerű rész nehezen talál vissza a talajra.
 
Csak nagyon türelmes embereknek való a glosso .én egy idő után kivágtam az egészet a francba, mert olyan növekedést produkált, hogy képtelen voltam rendet rakni közte, amit zsotyi ír az egy jó megoldás lehet, mert a hagyományos nyírástól, csak bomló szárak maradnak és az ember gyermeke nem tudja mi a fenétől tiszta alga az akváriuma.szóval vagy a zsotyi féle módszer vagy kiszeded az egészet és visszaültetgetsz belőle, nálam 10-15 3-5 centis szál 3 réteg magasra futott 3 hét alatt egy 60X30 cm-es területet.
 
Back
Oldal tetejére