• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Giving hand

Tegnap nagy ünneplés volt, mert átköltözött hozzám 21 neonrazbóra. Nagyon hálás vagyok érte, ebbe az akvába már az elejétől ezt a halat álmodtam. Egyelőre még nagyon félénkek, akkor is összerezzennek, ha két utcával arrébb beáll a busz a megállóba. A színük még nem jön ki teljesen, remélem, akklimatizálódnak és jól fogják érezni magukat.

:happy:
 
Tegnap nagy ünneplés volt, mert átköltözött hozzám 21 neonrazbóra. Nagyon hálás vagyok érte, ebbe az akvába már az elejétől ezt a halat álmodtam. Egyelőre még nagyon félénkek, akkor is összerezzennek, ha két utcával arrébb beáll a busz a megállóba. A színük még nem jön ki teljesen, remélem, akklimatizálódnak és jól fogják érezni magukat.

:happy:
Hol szerezted be őket, ha szabad kérdezni? :)
 
Tegnap nagy ünneplés volt, mert átköltözött hozzám 21 neonrazbóra. Nagyon hálás vagyok érte, ebbe az akvába már az elejétől ezt a halat álmodtam. Egyelőre még nagyon félénkek, akkor is összerezzennek, ha két utcával arrébb beáll a busz a megállóba. A színük még nem jön ki teljesen, remélem, akklimatizálódnak és jól fogják érezni magukat.

:happy:

Akkor neked volt félrerakva a csapat az obis vödörbe. :D
 
A neonrazbórák szép lassan beszoknak, már nem menekülnek fejvesztve, ha két szobával arrébb megvakarom az orromat. Még most is nagyon óvatosak, de lehiggadtak. Első pár napban keveset ettek, aztán ez is rendeződött. A Dennerlés nanócuccot kedvelik, de a Tetrás plekótabira is rámennek. Felszínről még nem láttam őket enni, megvárják, amíg hullik, aztán cikázással összekötve levadásszák. Több helyről is hallottam, hogy a fagyi ciklopsz nagy kedvencük, úgyhogy azt is szereztem, valóban kétpofára tolták (persze nem csak ők). A színük most már kezd szépen kijönni, napról napra szebbek.

Sajnos a gébek közül a kis pálcikavékony feladta a játszmát. Látszott szegényen, hogy nincs nagy jövője, de reméltem, hogy erőre kap. Nem kapott. A másik fressnapfos géb viszont egyre jobban néz ki, szerintem ő szerencsésebb lesz.

A növények továbbra is szépen fejlődnek, a Monte Carlo már egészen gyephatású, a Sagittaria pedig nagyon látványosan megnyúlt. A Pogostemon erectus még mindig nagyon szép.

Továbbra is lelkesen dolgozom az "emers" részeken, rendezgetem a hygrophilát és a rotalát is, hogy megfelelő irányba nőjenek, ne a vízfelszínen terpeszkedjenek szét. A rotala végre elkezdett emers leveleket hozni. A verticillata és a christmas moha is jól érzi magát a vízen kívül, illetve a felszín közelében. Múlt héten pár helyen megtűzködtem egy kis HC-vel is, hogy változatosabb legyen. A víz feletti résszel még egyáltalán nem vagyok elégedett, idő, mire kialakul, de ígéretes.

A zöld pontalga továbbra is szorul vissza a kövek fehér részein. Közben a csigák nagyon elszaporodtak, szóval lassan érkezhetnek a csíkok is.

Ha jól emlékszem pár képet is lőttem, lássuk csak...
Q1aiOmlQrNzOrKCn-RYaAhrFLPsTGz3oA-Vdl6MAWzdfgc6yOnxi0O7nwZk7v6X507282yR7ZnEDqPSm_i=w803-h1070-no.jpg d2DiPTtSel0f0chRwMqwIC2Ef1V9wwuzuCycWvJqsVQMyWoZc9s1XdaJ9_pZELV8UC78UlQA4GjIx4bc6=w1427-h1070-no.jpg 1uBMGaOIGx6iGWVd8ecIH4tD4P2Tn-SCNEzkFba0qkA5JLgiAPPRUrwqq6OL7wdtt1kHuPl_e3_QM1SwE=w1427-h1070-no.jpg
 
A neonrazbórák szép lassan beszoknak, már nem menekülnek fejvesztve, ha két szobával arrébb megvakarom az orromat. Még most is nagyon óvatosak, de lehiggadtak. Első pár napban keveset ettek, aztán ez is rendeződött. A Dennerlés nanócuccot kedvelik, de a Tetrás plekótabira is rámennek. Felszínről még nem láttam őket enni, megvárják, amíg hullik, aztán cikázással összekötve levadásszák. Több helyről is hallottam, hogy a fagyi ciklopsz nagy kedvencük, úgyhogy azt is szereztem, valóban kétpofára tolták (persze nem csak ők). A színük most már kezd szépen kijönni, napról napra szebbek.

Sajnos a gébek közül a kis pálcikavékony feladta a játszmát. Látszott szegényen, hogy nincs nagy jövője, de reméltem, hogy erőre kap. Nem kapott. A másik fressnapfos géb viszont egyre jobban néz ki, szerintem ő szerencsésebb lesz.

A növények továbbra is szépen fejlődnek, a Monte Carlo már egészen gyephatású, a Sagittaria pedig nagyon látványosan megnyúlt. A Pogostemon erectus még mindig nagyon szép.

Továbbra is lelkesen dolgozom az "emers" részeken, rendezgetem a hygrophilát és a rotalát is, hogy megfelelő irányba nőjenek, ne a vízfelszínen terpeszkedjenek szét. A rotala végre elkezdett emers leveleket hozni. A verticillata és a christmas moha is jól érzi magát a vízen kívül, illetve a felszín közelében. Múlt héten pár helyen megtűzködtem egy kis HC-vel is, hogy változatosabb legyen. A víz feletti résszel még egyáltalán nem vagyok elégedett, idő, mire kialakul, de ígéretes.

A zöld pontalga továbbra is szorul vissza a kövek fehér részein. Közben a csigák nagyon elszaporodtak, szóval lassan érkezhetnek a csíkok is.

Ha jól emlékszem pár képet is lőttem, lássuk csak...
View attachment 31171 View attachment 31172 View attachment 31173
Az első kép nagyon jó, ebből az irányból tetszik a legjobban, és ha még az a három ág sem szúrná a szememet...:rolleyes: tudom, hogy az a rövidebb oldal, és hogy a két hosszantiról is látszik az akva... de akkor is!:)
 
Az első kép nagyon jó, ebből az irányból tetszik a legjobban, és ha még az a három ág sem szúrná a szememet...:rolleyes: tudom, hogy az a rövidebb oldal, és hogy a két hosszantiról is látszik az akva... de akkor is!:)
Ja, egyébként abszolút fotózhatatlan. Nagyon nem erre lett optimalizálva. Nem is sikerült még egyik fotóval sem átadnom a hangulat töredékét sem. Körbe kell járni, több szögből megtapasztalni :)
 
Nagy meglepetés szerencsére nincs. Mindenki jól van. A tápozás beállt, 7ml karbó, 6ml mikró, 5ml makró. A neonrazbórák teljesen beszoktak, kicsit még óvatosak, de ekkora halként én se lennék bátrabb. Találkoztam az első adag kisgarnélával, meglátjuk mivé cseperednek. Valószínűleg a tiszta feketék maradnak ebben az akváriumban, a többiek mennek a Nano 2-be.

Lőttem pár fotót.

4nZ5nr_og-FP5ZYWzlhT32cQq8AmaspqyJ93NW8YrNGMp0-ihmnZLZsYIl7Gtaz5v1ogtMgxX4W3oZAJB=w1427-h1070-no.jpg Tgucu7jn6T5NCy11au2nwFjNAUTpkgsxd2x3rUTr54WN5d84-iamsQJSxlAa_wlBWFuqBvWYvtCRBK2ur=w1427-h1070-no.jpg vQpkD3RBuQz_GJKcFH4DDd3EVjL_UHEBuL9G9bjqQA3O5jXQJEEyfz9GnwNcpto7K9VyGqMaOSsQWAuX0=w1427-h1070-no.jpg R2VSZ-dfN4UqIa8KcSzsGDVUINC8aRufX79AvCTk1NkZ6KP_yfmeMaiUdoq15zBeUQT8Udn2xBlSUgCYtZ=w803-h1070-no.jpg FmaRRNG-YrIg7rOr8LiEDSFY_G4YwPsMAaA6jGWNF7v4kCnSGPUy_qrbCQBIHaGRCQ6-vO3P93iPDj1t3j=w803-h1070-no.jpg FpREuohVp8nowW9Gq5qfW0RdpvwcZYPmKTJlJwrXRvNSY1FloCCY40qJINZeWLzCUjufZHb5KYy4LL-A2u=w803-h1070-no.jpg _cJPl52od7OkO737FTIeuVM2om0lrdAIE8o4WCgjUfHGaQXfNs7UJcY9RYRsTWguzNfu09aNVx5m7Ha_CC=w803-h1070-no.jpg
 
Mivel a csigaszaporulat igen kedvezően alakult, elérkezettnek láttam az időt, hogy beköltözzön két Botia striata. Azóta ritkán látom őket, a hátsó dzsumbujos részen időznek többnyire. Ha előmerészkednek, próbálok majd lőni képet.

A növényeket ma megnyirbáltam. Az erectusok kezdtek ellepni mindent, úgyhogy megvágtam őket és eldugdostam a nyesedéket. A verticillatát imádom, jól érzi magát és egy az egyben hozza azt az érzést, amit vártam tőle.

Régóta ki akartam próbálni a pinnatifidát, úgyhogy rendeltem is egy dobozzal, egy része a fára került (egy adag HC helyére, amivel nem voltam elégedett), másik része a fa alá, majd fotózom, nagyon tetszetős növény.

Az MC gyep fantasztikusan néz ki, korábban nem gondoltam, hogy low-techben össze sikerül így hozni. A sagittaria pedig egyre váratlanabb helyeken bukkan fel a gyep alól, de nem bántom, mert ad az egésznek egy természetesebb érzést.

A pontalgát továbbra is hetente kaparom az üvegről, ez egyelőre nem baj. A köveken beállt egy minimál mennyiségre.
 
Ha elfogadsz egy tanácsot, az MC gyepet ne sajnáld lemetszeni, meg kell nyírbálni rendesen különben alul egy idő után be fog rohadni...1 centi magas gyep a határ, fölé nem mennék. Szép munka egyébként...hiányolom az egész akváriumos fotót a postból...
 
Ha elfogadsz egy tanácsot, az MC gyepet ne sajnáld lemetszeni, meg kell nyírbálni rendesen különben alul egy idő után be fog rohadni...1 centi magas gyep a határ, fölé nem mennék. Szép munka egyébként...hiányolom az egész akváriumos fotót a postból...
Minden tanácsot nagyon szívesen veszek. Neki fogok esni ollóval :).

Csinálok majd egész alakos fotót, csak hát ennél nem olyan egyszerű... :)
 
Gyors helyzetjelentés. Megfogadtam a tanácsot, és nekiestem az MC-nek ollóval. Nehéz volt rávennem magam, de ez persze hülyeség. Korábban sosem gondoltam volna, hogy low-techben ennyire szép összefüggő gyepem lesz. Jó, az MC nem egy nagyon bonyolult lélek, de nekem személyesen ez hatalmas előrelépés. És akkor az érzelgősködést félretéve, elég brutál módon megnyírtam. A felszínen is összefüggő gyepet alkotott. Elsőre nem gondoltam át, hogy ezt valahogy össze is kéne szedni. Alap esetben nem lenne gáz, de ebben az akvában a sok vízfelszínnél és afölött lévő moha és más növény minden szemetet összeszed amúgyis. A nyesedék nagyrészét hálóval begyűjtöttem, a többin a skimmer azóta is lelkesen dolgozik.

Tegnap először láttam előbújni az egyik csíkot, elég jól elvannak a dzsindzsásban hátul. Egy csokigarnéla viszont úgy döntött, megnézi, mi van az akváriumon kívül, valószínűleg már megbánta.

Közben a jobb szélen (az első képen jól látszik, a jobbszélső kő mögül kandikál) nagyon megindult valami, ami jelenlegi állapotában Eleocharis acicularisnak tűnik. Zselés cucc volt, nagyrészt berohadva és bebarnulva, az egyik boltban kértem el, ki akarták dobni. Úgy látszik, szerencsére sikerült megmenteni. Bár nem volt tervben, de egészen illik a képbe, úgyhogy bennhagyom.

És akkor két gyors kép (a másodikon jól látszik, mennyire bénán rendeztem el a táptalajt az Amazonia alatt, ráadásul az üvegnél):

BlXC15LPCFK7EtA5QBl1_57d3wyb8JsmG3aTcP6uzkUIES3SvJL3INqrTFs3li1upkmtYXP-bX_K2Cqt5x=w803-h1070-no.jpg uM45JOVejNT0LNipfq4rqvT7HbteyNvPlzf-4Bo3HUE1ydf25l3CxuySsW0f2rXHxFo6wP5ihcXaA_sN7=w1427-h1070-no.jpg
 
Elsőre nem gondoltam át, hogy ezt valahogy össze is kéne szedni. Alap esetben nem lenne gáz, de ebben az akvában a sok vízfelszínnél és afölött lévő moha és más növény minden szemetet összeszed amúgyis.
Ilyenkor nagyon jól jön egy ecset, azzal tökéletesen ki tudod fésülni, hessegetni a moha közül az MC darabkákat anélkül, hogy kárt tennél a mohában. A barkácsboltban kapható falfestő szerszámok közül a legolcsóbb, kb. 1cm széles ecset tökéletes.
 
Ilyenkor nagyon jól jön egy ecset, azzal tökéletesen ki tudod fésülni, hessegetni a moha közül az MC darabkákat anélkül, hogy kárt tennél a mohában. A barkácsboltban kapható falfestő szerszámok közül a legolcsóbb, kb. 1cm széles ecset tökéletes.
Kösz a tippet, szerzek egyet
 
Back
Oldal tetejére