• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Giving hand

Mintha azt hallottam volna hogy a talajt felkeverik. Nem tesz jót az amazóniának. Kérdezz utánna valami tapasztaltabbtól. A porfelhőnek nem örülnél.:eek:
Igazad van. A Corydoras az aljzatot túrja ennivalót keresve,biztos porolni fog. Nálam a kis garnélásban volt Amazonia talaj és ha a növényeket piszkáltam,bizony volt por.
 
Jaja a coryk imádnak túrkálni, de abban bízom, hogy ha a monte carlo megerősödik és összefüggővé válik, akkor kevésbé tudnak porolni a talajon. Bár az igaz, hogy a jelenlegi tempóval ez nem egy hét, szóval a coryval még várok. Mondjuk az is igaz, hogy duplicareust amúgy se lehet minden sarkon szerezni, szóval ráérek :)
 
Ma lehúztam a bakancslistámról, hogy veszek egy ADA hőmérőt, úgyhogy ebben az akvában már nagyon dizájnosan látszik, hogy 24 fok van ;)

Érkezett 2 doboz Christmas moha is, ha lesz időm, kicsit feldobom vele az ágakat.
 
Biza, a Botia striata a Csíkos csík :D

Kettőnél többet nem is tervezek berakni, mert 10 cm-re simán meg tud nőni. A csigákat nem sajnálom tőle :whistle:
A legjobb csigázó. Fenséges kis hal. Láttam egyszer egy nagyon kövezett homokos aljzatos akváriumot. 5 db volt benne hatalmas méretben. Öves díszcsíkok voltak. Merőkanállal kapták a csigákat. Gyönyörű látvány volt ahogyan vadásztak.
 
A legjobb csigázó. Fenséges kis hal. Láttam egyszer egy nagyon kövezett homokos aljzatos akváriumot. 5 db volt benne hatalmas méretben. Öves díszcsíkok voltak. Merőkanállal kapták a csigákat. Gyönyörű látvány volt ahogyan vadásztak.

Ó igen, az öves díszcsík is nagy szerelmem, de az még 30 cm-nél is nagyobbra tud nőni, szóval esetleg majd ha lesz egyszer egy 600 literesem :)
 
Kíváncsi vagyok, merre fog ez az akvárium menni hosszú távon. Ami nekem így látatlanban hiányzik belőle, az a CO2.

Jó a dizájn. :)

Vizet mivel cserélsz? Budapesti csapvíz közvetlenül bele?
 
Szép lesz ez az akvárium. Nagyon jók a fák. Ha egy 30 év múlva rájuk unsz vevő leszek rá :)
A kövek is nagyon jók, ilyeneket még nem is láttam. Milyen kő is ez most pontosan?

30 év múlva jelentkezem :)

A kő a legutóbbi infó szerint Bloody Mary fantázianévre hallgat, de Henrik írta, hogy próbál pontosabb nevet szerezni.
 
Kíváncsi vagyok, merre fog ez az akvárium menni hosszú távon. Ami nekem így látatlanban hiányzik belőle, az a CO2.

Jó a dizájn. :)

Vizet mivel cserélsz? Budapesti csapvíz közvetlenül bele?

Köszi, remélem sikerül jó irányban tartani. Co2 talán hónapok múlva összejön, egyelőre nincs képben.

Budapesti csapvíz, csapra kötött csővel, így viszonylag hatékony, mert van még 2 nanóm is. Van egy víztisztító masinánk, egy ideje játszom a gondolattal, hogy az egyik nanóban kísérletezem annak a vizével is.
 
Felragasztgattam az egyik ágra a 2 doboz kriszmeszt. Alapvetően tetszik ez az irány, szóval lehet fogok még mohásítgatni, szépen fokozatosan :).

Lekapartam az algát az üvegről, elkezdett megjelenni az erősebben világított részeken. A köveken helyenként kisebb zöld pontok már megfigyelhetőek.

A tápozáson emelni fogok, eddig napi 4.5 ml ment (Carbo, Micro, Macro), felmegyek 6-ig (ami egyébként az ajánlott mennyiség), aztán figyelek és igazítok a reakciótól függően.

Friss képek:

rAUI96vSHtLJoGgntyiUJsTzfIPUInJuLb0FIzjg6lkjXdq_5nTUqxeaFXmqyScJNMZcuTtJKECFVM3WtZ=w803-h1070-no.jpg WkcN3gJgM26otbUwKnL_h8bE-QCLYx1RhqSiTyEXN3MzSH6RiICmIEehkqQlhHK8A1K23uM8sPlBXDTBCx=w803-h1070-no.jpg
aXTXfbTEfV7gCZw5gqmsExczeNx0dAVfgHz_ilPmaog0az9nJoSDSo29R6IHHIY6BGgB_u1PMFbyciZnQK=w803-h1070-no.jpg s0B5vMh8aYCSFTdBnInuBEuswkUpKv57kfjonSvFeTA7jejreSo50St3P3rjxENMuJKU4iormrwUJS-axp=w803-h1070-no.jpg
 
Felragasztgattam az egyik ágra a 2 doboz kriszmeszt. Alapvetően tetszik ez az irány, szóval lehet fogok még mohásítgatni, szépen fokozatosan :).

Lekapartam az algát az üvegről, elkezdett megjelenni az erősebben világított részeken. A köveken helyenként kisebb zöld pontok már megfigyelhetőek.

A tápozáson emelni fogok, eddig napi 4.5 ml ment (Carbo, Micro, Macro), felmegyek 6-ig (ami egyébként az ajánlott mennyiség), aztán figyelek és igazítok a reakciótól függően.

Friss képek:

View attachment 29784 View attachment 29785
View attachment 29786 View attachment 29787

Nano-k is CO2 nélküliek, és növényesek? Azok jól mennek?
 
Hála BlackOut kollégának, ma hozzájutottam még egy rakás Christmas mohához, úgyhogy folytattam az ágak mohásítását.

A zselés Pogostemon erectusok továbbra is nagyon látványosan nőnek, a Reni nagyon belehúzott és a Sagittaria is igyekszik.

A vízcserénél szerencsétlenkedtem, úgyhogy a vízsugár belekóstolt a talajba, de megúsztam nagyobb károk nélkül. A Monte Carlo már elég magabiztos, így csak egy kis talajt kellett visszarendezgetnem. Legközelebb jobban figyelek, eléggé leizzadtam, na :sick:
 
Ma hozzám került két algázó géb, hatalmas figurák, ők a legújabb lakók ebben az akváriumban. Imádom ahogy úsznak :LOL:
 
Nem volt szerencsés napom, reggel munkába indulás előtt 20 perccel elment az áram az egész lakásban. Visszafogott lelkesedéssel fogadtam ezt a váratlan fordulatot. A rosszabbik része az volt, hogy nem is sikerült gyors megoldást találni, fájó szívvel ott kellett hagynom a szűrőbaktériumokat, hátha a villanyszerelő gyorsan odaér és megmenti őket. Végül kb. 5 órán keresztül nem ment a szűrő, ami már túl van a kritikus időn. Munka után Seachem Stability-vel igyekeztem enyhíteni a fájdalmat, most pár napig újra adagolni fogom, abban bízva, hogy ez elegendő. Ekkorra már a víz egyébként kicsit opálos volt :mad:. Bízom benne, hogy ez malőr nem borítja meg nagyon a dolgokat.

Közben az első amanó vedlések is lezajlottak, a Reni pedig egyre látványosabban nyúlik felfelé.
 
Back
Oldal tetejére