• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GHL növénytáp adagolók és vezérlők

Használsz GHL terméket?


  • Total voters
    25
Amíg töltődött az RO az akiba, addig gyorsan bekalibráltam mindegyik pumpát. Elsőt 60-ról 50ml-re, a második 60-ról 48ml-re, a harmadikat 60-ról 42ml-re kellett állítani.

Újrakalibráltam a dolgokat, mert látványos több fogyott a Ga microból, mint a macroból. Eredmény: 1-es pumpa 40ml-re vissza, kettes pumpa 42ml-re vissza, hármas pedig pontos volt.
 
Gondolkodom egy Ghl-unit-on.Mert én csak a tápokat akarom adagolni(nem akarok úgy belemerülni mint egyesek;)).Kerdesem a következő:en a Lily kifolyóhoz adagolom a tápokat,így jobban beoldódik.De ha täpadagoloval oldanám be a tápokat,akkor az aki jobb vagy a bal hätso részére kerüljenek a csövek!Így is beoldódik rendesen a táp?Mert gondolom,úgy ahogy én csinálom(manuálisan)úgy tuti!Hátul a magas növények miatt lehet,hogy nehezebben oldódna be a táp?
 
Gondolkodom egy Ghl-unit-on.Mert én csak a tápokat akarom adagolni(nem akarok úgy belemerülni mint egyesek;)).Kerdesem a következő:en a Lily kifolyóhoz adagolom a tápokat,így jobban beoldódik.De ha täpadagoloval oldanám be a tápokat,akkor az aki jobb vagy a bal hätso részére kerüljenek a csövek!Így is beoldódik rendesen a táp?Mert gondolom,úgy ahogy én csinálom(manuálisan)úgy tuti!Hátul a magas növények miatt lehet,hogy nehezebben oldódna be a táp?
Gondolom van annyi vízforgatásod, hogy teljesen mindegy, hová adagolod a tápot. A legrosszabb esetben nem 10, hanem 30 perc alatt keveredik el.
 
Nálam a tápok csövei bal hátul vannak, befolyó meg jobb elöl :) , Tápadagolás reggel 8-kor van , kivéve a carbo, az 10 előtt kicsivel, villany meg 10-kor kapcsol be.
 
Tegnap sikerült megvenni a GHL doser 2 SA adagolót!De holnap szeretnem kalibrálni,sajna nem találom hol tudnám letölteni a telefonomra a programot(Németül). Valaki tudna segíteni? @viktorlantos ?
 
Sajna nem sikerült letöltenem!Samsung s5-ösöm van!De irjak,hogy a program csak ifon es ipadra jo!
 
Sajna nem sikerült letöltenem!Samsung s5-ösöm van!De irjak,hogy a program csak ifon es ipadra jo!
Az amit belinkeltem? Ott van, hogy android !! Csak ki kell csomagolni, mert ZIP-elve van. Meg a videón is egy Samsung telón fut, ami nem hinném, hogy almás lenne ;).
Sajna viszont nálam a majdnem 2 éves LG F6-on nem indul, csak kék képernyő van, vagy kell neki a tápadagolóval való párosítás is, ezt passzolom. De a program letölthető és feltelepíthető ;)
 
Na ma sikerült beüzemelni a kicsiket!Nem volt egyszerű de sikerült!Persze az 5m cső nem lett elég,így csak 2 pumpát üzemeltem be!Így mar a tápozásom is mindig a megadott időbe fog történni!Remélhetőleg!
Ö lenne az uj dragaszag!
ghl-doser-2-sa-4-novenytap-adagolo_1_1.jpg
 
Kalibráltad is a tápmennyiséget a végleges helyén?
Nem!Kellet volna?:banghead:
Beállítottam,hogy heti 7 szer adagoljon,a mennyiséget,az időpontot,100% ra raktam a tápos edényt!De nem kalibráltam!Hogy is kell?
 
Utoljára módosított:
Nem!Kellet volna?:banghead:
Beállítottam,hogy heti 7 szer adagoljon,a mennyiséget,az időpontot,100% ra raktam a tápos edényt!De nem kalibráltam!Hogy is kell?

A gyári pumpák alap esetben x mennyiséget szállítanak. 60ml/perc talán?
A lényeg hogy a csőméret, emelő magasság stb miatt le kell mérned pontosan mennyi folyadékot szállít.
A Doser control panelen van erre egy funkció. Miután a fejeket bekalibráltad pontosan fog adagolni.

Csatolt file 8. oldal.
 

Attachments

  • Manual_V101(1).pdf
    {memory} MB · Megtekintések: 22
A gyári pumpák alap esetben x mennyiséget szállítanak. 60ml/perc talán?
A lényeg hogy a csőméret, emelő magasság stb miatt le kell mérned pontosan mennyi folyadékot szállít.
A Doser control panelen van erre egy funkció. Miután a fejeket bekalibráltad pontosan fog adagolni.

Csatolt file 8. oldal.
Na akkor nekifutok meg egyszer!De most nem Ada tápokkal,hanem ro-vizzel!Remélem rájövök,hogy hol bibi!
 
Back
Oldal tetejére