• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Geza's waterworld

Hali histi. Gondolom a fa nagyon a szívedhez nőtt és nem akarod kihagyni az akiból, én mégis azt mondanám hogy jobban nézne ki nélküle. Nekem ez a fa sehogy sem illik a képbe. Valahogy túl nagy és ormótlan az akidba. Az elrendezés egyébként tökéletes a kövek szempontjából. Itt ott lehetne igazítani kicsit az elhelyezésén de egyébként szuper Iwagumi lehetne belőle. Szerintem fontold meg a fás dolgot. Néha a kevesebb több. Én átgondolnám a kompozíciót még egyszer, és a helyedbe vagy beszereznék egy más kinézetű fát vagy kihagynám egyszerűen belőle.
 
outro said:
Hali histi. Gondolom a fa nagyon a szívedhez nőtt és nem akarod kihagyni az akiból, én mégis azt mondanám hogy jobban nézne ki nélküle. Nekem ez a fa sehogy sem illik a képbe. Valahogy túl nagy és ormótlan az akidba. Az elrendezés egyébként tökéletes a kövek szempontjából. Itt ott lehetne igazítani kicsit az elhelyezésén de egyébként szuper Iwagumi lehetne belőle. Szerintem fontold meg a fás dolgot. Néha a kevesebb több. Én átgondolnám a kompozíciót még egyszer, és a helyedbe vagy beszereznék egy más kinézetű fát vagy kihagynám egyszerűen belőle.

Szia,

Nos bennem is többször felmerült, hogy a fa nem a legjobb... Néztem is nagyon szép Red Moor fákat, de rendelésig nem jutottam (még) el. :) (mondjuk nehéz volt megállni...)

Lőttem is fa nélküli, iwagumis képet (majd otthonról teszek fel), de mikor betettem a fákat, akkor egyből a fás verzió mellett tettem le a voksom valamiért.

A sima iwagumival talán az a bajom, hogy kevés az alapanyag... olyan üresnek tűnt - képekről talán majd átjön. Tudom, hogy a növények majd ha szépen beindultak sokat változtatnának, de mégis fél-iwaguminak éreztem, vagy hogy mondjam...

A fára már megrendeltem a mohát meg a bolbitist, anubias minit, szóval szerintem mégiscsak felkötözöm rá, megnézem úgy milyen...
Esetleg még faragok az egyik fán, hogy ne legyen olyan "bunkó" féle. Megnézem milyen a látványa úgy, utólag még mindig ki tudom venni...

Mindenképpen megfontolom a fás dolgot, a következő napok/hetek eldöntik a kérdést, a fák sorsát.
 
Persze értem én. Esetleg próbálkozhatsz sakkozni még a fa ide oda pakolásával, fordítgatásával is. Esetleg ha kevésbé hangsúlyos helyre tennéd, vagy nem felfelé állítanád hanem kicsit elfektetve, vagy nem is tudom :) Ezek persze csak ötletek. Szerintem megfogod találni a legjobb megoldást. ;)
 
artegor said:
neked kell eldönteni mit akarsz összehozni.

Maradok a ryuboku-nál azt hiszem. A jelenlegi fák alkalmatlanságát mélyen tudat alatt éreztem, de most előjött. :)

Meddig bírják ki a Topica-s növények beültetés előtt? Ha úgy döntök, hogy átgondolás, fa rendelés stb. miatt elnapolom az ültetést.
Sajnos nem nagyon tudom őket hova tenni.
 
Szerintem egy ideig biztos kibírják. Elég jó kondiba szoktak lenni ahogy hallottam. Bár én még tropikás növényt nem vettem :) Persze vízbe azért be kell tenni, de véleményem szerint néhány napot biztos kibírnak egy vödörben is. Mondjátok ha nincs igazam :!: :)
 
Az Iwagumi lényege pontosan az, hogy egyszerű legyen, de mindenkinek szíve joga, hogy olyan akit építsen, ami igazán tetszik neki.
A fákat szerintem nem lesz érdemes farigcsálgatni, ilyenkor érdemes másikat rendelni, és talán egy másik akváriumban éppen ezekre a fákra lesz szükséged.
A növények ellesznek egy-két napig vödörben, de nagyon figyelj oda arra, hogy ne legyen hideg a víz, amibe kerülnek!
 
Csak hogy bonyolítsam az életemet lőttem pár további összeállítást:

Iwagumi I.:
P1030236_iwa_1.png

Iwagumi II.:
P1030285_iwa_2.png

Fás I.:
P1030290_fas_1.png

Fás II.:
P1030302_fas_2.png

Fás III.:
P1030316_fas_3.png

Iwagumi III.:
P1030317_iwa_3.png

Iwagumi IV.:
P1030320_iwa_4.png

A fák szereplése erősen kérdésessé vált. :?: Csak tudnám hova teszem a moháimat... :?
 
Én az iwagumi 1-et választanám, de én a bal oldali főkövet elfektetném. (ha lehet)
 
Iwagumi II, de a két oldal fordítva mert a bal oldali fő kő jobbra viszi a tekintetet de ott meg semmi nincs. Tehát jobb oldali aranymetszésbe tedd a főkövet. Mohát meg próbáld meg úgy egy fára növeszteni hogy ne látszódjon a fa.
 
szia
szerintem iwagumi 1.
a jobb oldal teljesen megfelel. csak azt előtérből tedd a bal oldali dombok közé a követ, nézzen ki úgy mint a jobb oldal.
persze a két domb közti ösvény legyen az aranymetszésben.
a nagy kő ha sehogy se akar jól illeszkedni a környezetéhez, lehet kisebb darabokra kell törjed, mint amekkora a többi.
a link amit másoltam hasznos.
olvasd át.
sok sikert.

art.
 
Köszönöm mindenkinek az észrevételt, javaslatot, kicsit mindenkiéből csipegettem mire elértem a végső kompozícióhoz, innét már nincs visszaút, csak előre. :)

Pár lépésben a ma este gyümölcse:

Power Sand Special:
P1030331_power_sand_special.png

Ösvény under construction + egy lehetséges Seiryu elrendezés :D :
P1030332_empty_way.png

Támasztókő ki, Orinoco be:
P1030333_full_way.png

Jobb oldal, főkő:
P1030334_right_side.png

Jobb oldal:
P1030338_right_side_2.png

Bal oldal is a helyén:
P1030339_left_right.png

Lefekvés előtti állapot :)
P1030343_good_night.png

A növények helyének újragondolására már nem maradt agykapacitás, így beültetésre már nem vállalkoztam. Holnap folyt. köv.
 
nemrossz:)
ürülök, hogy a fát elfelejtetted.
egy-két dolgot másképp csináltam volna, de így se rossz, a mohát is lehet kőre lekötözni( lásd: lands of sarawak), nem feltétlenül kell fára.

art.
 
izgalmas lett ez a kis sétány. ha egy padot leraksz a nagy kő tövébe holnap megyek és elfogyasztok egy szenyát a kő árnyékában. ;)
Végre nem a megszokott folyómeder effekt. Jó az alapod. A köveken mindig lehet kicsit igazítani amig nincs bent minden, de egyébként szép lesz ez.

Moha miatt ne izgulj. Mindent benő. Lekötözöd egy kőre, felraksz egy keveset egy két szikládra stb.
A kompozíció miatt később még mindig bővítheted fával. pl bal vagy jobb hátsó sarokba. Ha nem lesz fa akkor is szép lesz.

Ugyanez igaz esetleg pár Seiryu bővítéssel.
 
Jó kezdet !
Érdekes,hogy ahányan voltunk mindenki mást mondott.Akkor most hogy is van ez !?
Tuti aludni nem tudtál rendesen ;)
 
sooska972 said:
Jó kezdet !
Érdekes,hogy ahányan voltunk mindenki mást mondott.Akkor most hogy is van ez !?
Tuti aludni nem tudtál rendesen ;)

Köszi.

Végeredményben mindenki tett hozzá picit. :) Fás akváriumom most nem lesz, majd a legközelebbi.

2-kor feküdtem le, szóval az alvással nem volt gond, inkább a felkeléssel. :)
 
Reggelre összeállt egy kép a fejemben a növények elhelyezését illetően. Sajnos még az ős-elképzelés alapján rendeltem meg a növényeket, így az építőkockák adottak voltak. Sok fajt terveztem anno a fára (anubias, moha, bolbitis), nem mindegyiknek találtam helyet... :(

-HC (3 cserép)
-Eleocharis parvula (2 cserép) - ez a csomag elkallódott, helyette Attila saját nevelésű(?) emersen nevelt növényt adott kárpótlásul (ingyen :)) Azt hiszem Eleocharis Vivipara-t kaphattam:
P1030346.png

-Anubias nana "mini" (1 cserép)
-Jávai moha (2 doboz)
-Pogostemon stellata (2 cserép)
-Rotala rotundifolia (1 cserép)
-Bolbitis heudelotii (1 cserép)

Az új terv:
P1030343_l.png
Zöld: HC
Sárga: Vivipara
Fehér: Anubias
Kék és kék szaggatott (kő mögött): Pogostemon
Piros szaggatott (kő mögött): Rotala
Lila: moha

Felülnézetből látható a rendelkezésre álló hely is:
P1030344_up.png

A bal és jobb hátsó oldalak cseréje is eszembe jutott, meg olyan érzésem van, hogy esetleg túl zsúfolt lesz a bal oldalam... A bolbitisnek így sem találtam helyet. :(
 
Örülök, hogy kihagytad a fát, így nagyon szép. A jobb oldal az tökéletes! Nekem a bal oldal még nem oké. Egymás mellett két kő is jobbra dől és kicsit eltolja az ember tekintetét. (lehet, hogy ez csak engem zavar.:)) A folyó/út nagyon tetszik, ügyesen megcsináltad. Én a mohát nem tenném oda az út mellé. Inkább jobb oldalra a kövek közé tenném valahogy. A többi növény elhelyezése nagyon tetszik. Én raknék még bele egy kevés seiryu-t.
 
Back
Oldal tetejére