• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Genezis

Hát igen, ez a legegyszerűbb.

Már akinek így befér a fürdőszobaszekrénybe. :) Nekem nem fért be, maradt az inline bővítés.
Figyeltem az eszmecseréteket a problémáddal kapcsolatban. Mivel érdemben nem tudtam hozzászólni, így maradt a csendes megfigyelés, majd a bővítés megvalósítása.
 
@Etele ha már a RO kapcsán itt jártál, írnál pár gondolatot az építményemről, növénylistáról?
Köszönöm
 
Persze.

A fa tövéhez mutatóba raknék némi követ még, ami majd látszik a növényesítés után is. Nem kell sok, csak annyi, hogy természetesebb hatást keltsen.

A köveket a dekorhomok és talaj találkozásánál emeld meg kicsit hogy meredekebb szögben álljanak, most túl sima az átmenet, mintha akadálymentesítve lenne. :) Jobban akadályozzák a két talaj keveredését és majd ha nőnek a növények nem fognak teljesen "eltűnni".

Ha raksz a talajra még egy réteget, mindenképpen powder legyen. Azt nem hordják annyira könnyen/szívesen a lakók a homokra talán, és ültetni is jobb lesz bele hidd el.

Így hirtelen útközben telóról ennyi jut eszembe.

Növényeket meg majd menet közben látod úgyis, mi az amit kivágsz és mi az amiből kellene még. Indulásnak teljesen jó amit írtál.
 
Utoljára módosított:
A színük kicsit elüt a feketéktől, de nézd meg, hogy vizesen hogy mutat. Lehet, hogy ázva, növényekkel körülvéve nem lesz ennyire nagy a különbség.
 
Se a színe, se a textúrája nem passzol a talajba nyomkodott kis köveknek.

Kérdés: mi lenne ha a bazaltból raknál bele ferdén állítva pár darabot?

AZ RO úgy tökéletes, ahogy van. :)
 
A színük kicsit elüt a feketéktől, de nézd meg, hogy vizesen hogy mutat. Lehet, hogy ázva, növényekkel körülvéve nem lesz ennyire nagy a különbség.
Vízben sem az igazi. Minimálisan sötétedett. Kuka lesz a vége.
 
Szia!

+1 LIKE a lányod döntése mellett, sokkal jobb a scape ezzel a fával. (A másik közepe olyan volt, mint egy köldökcsonk, abszolút nem tetszett, örülök, hogy engedtél a szelíd erőszaknak és lányod jó szemének!;))

Ráadásul, ahogy nézem, így lesz egy kicsit felül kinyúló ág, ami nálam a legcsábítóbb egy akvában, mert arra idővel fel-/kifuthat pár növény, amolyan emers szigetként. Na, azt egyenesen imádom, az a gyengém.:love:
Ami a növényválasztást illeti, mindenképp valami apróbb, lassúbb növekedésű moha lenne jó, hogy ne kelljen örökké nyírnod és ne nyomjon, árnyékoljon be mindent.
A gáthoz feltétlen legyen füvesítés, különben folyton ráfolyik majd a homokra a fekete talaj.
Manapság 4-5 féle buce a fára szinte kötelező. És tényleg jól is néznek ki, nincs velük sok macera, nálam is minden új berendezés alapkellékei, de ezt már tudod.

Én a fa tövében lévő köveken nem változtatnék. Ugyan miért baj, ha más a színe és a textúrája? Ha beindulnak a növények egyből körbenövik. Én arra voksolok, maradjon így. (A kibicnek semmi sem drága.)
Az RO nagyon pöpec, annak nagy haszna lesz, ez nem is vitás.
Fényre, tápra, CO-ra nincs tanácsom, én mezítlábas motoros vagyok, ezekben nulla a tapasztalatom.

CRS, CBS kapirgál nálam rengeteg, ha ezekben gondolkozol, örömmel telepítek Hozzád egy csapatot, lássanak valami király helyet is életükben.

Sok sikert, türelmet, kitartást.
Szép lesz.(y)

üdv
Csilla
 
Se a színe, se a textúrája nem passzol a talajba nyomkodott kis köveknek.

Kérdés: mi lenne ha a bazaltból raknál bele ferdén állítva pár darabot?

AZ RO úgy tökéletes, ahogy van. :)
RO: köszönöm.

Céges karbantartóknak van több talicskányi 5x5 cm méretű barna és fekete bazalt kockáik.
Feketékből próbálok törni :mad:
 
Szia!

+1 LIKE a lányod döntése mellett, sokkal jobb a scape ezzel a fával. (A másik közepe olyan volt, mint egy köldökcsonk, abszolút nem tetszett, örülök, hogy engedtél a szelíd erőszaknak és lányod jó szemének!;))

Ráadásul, ahogy nézem, így lesz egy kicsit felül kinyúló ág, ami nálam a legcsábítóbb egy akvában, mert arra idővel fel-/kifuthat pár növény, amolyan emers szigetként. Na, azt egyenesen imádom, az a gyengém.:love:
Ami a növényválasztást illeti, mindenképp valami apróbb, lassúbb növekedésű moha lenne jó, hogy ne kelljen örökké nyírnod és ne nyomjon, árnyékoljon be mindent.
A gáthoz feltétlen legyen füvesítés, különben folyton ráfolyik majd a homokra a fekete talaj.
Manapság 4-5 féle buce a fára szinte kötelező. És tényleg jól is néznek ki, nincs velük sok macera, nálam is minden új berendezés alapkellékei, de ezt már tudod.

Én a fa tövében lévő köveken nem változtatnék. Ugyan miért baj, ha más a színe és a textúrája? Ha beindulnak a növények egyből körbenövik. Én arra voksolok, maradjon így. (A kibicnek semmi sem drága.)
Az RO nagyon pöpec, annak nagy haszna lesz, ez nem is vitás.
Fényre, tápra, CO-ra nincs tanácsom, én mezítlábas motoros vagyok, ezekben nulla a tapasztalatom.

CRS, CBS kapirgál nálam rengeteg, ha ezekben gondolkozol, örömmel telepítek Hozzád egy csapatot, lássanak valami király helyet is életükben.

Sok sikert, türelmet, kitartást.
Szép lesz.(y)

üdv
Csilla
Szia Csilla!
Köszönöm hozzászólásod.
Mindig, mindenben a gyerek az első és legfontosabb.

Szerencsére az előző naplóban (Kicsi kocka...) is olyan volt a fa, hogy lehetett víz fölötti növényesítésben gondolkodni. Nagyon tetszett.
Ezt itt is szeretném megvalósítani. @matrai Október - 36l alkotásában láttam narancsos, vöröses növényeket a fa felső részén. Valami ahhoz hasonló lenne, bár azt is tudom, hogy meg sem közelíthetem azt, amit Ő hozott létre.
A fa mögé Ludwigia Spec. Super Red a terv, mely előtt a fa felső ágain egy narancsos beütéssel bíró Rotala macrandra 'Red Mini' kúszik az ágakon kikandikálva a víz felszínén, és a növényesítés egy zöldbe átcsapó felületben ér a talajszintre.

Nem tudom mi az oka, de a mohákat nem nagyon kedvelem, aztán lehet ez idővel változik.
A sziklafal tetejénél a talaj picit lentebb lesz, hogy ténylegesen gátja legyen a földcsuszamlásnak, iiletve Cuba, MonteCarlo van tervezve.
A fa törzsén lévő üregekbe buce és anubias töveket szeretnék, valamint a sziklafal repedéseiben is, de csak mutatóba, hogy ne tűnjenek el a kövek.

A beaplikált három kővel még foglalkozom kicsit, szeretném, hogy olyan módon illeszkedjenek a környezetbe, ami akkor sem zavaró, ha a növények nem takarják el.

Garnéla felajánlást köszönöm, hogy mennyire lesz király hely az kérdéses.

Ne becsüld le magad! Nagyon sokan vannak itt a fórumon akik szintén lowtech akváriumokat építenek és tartanak fenn, olyan szinten, hogy a szánk tátva marad.

Na ez aztán kisregény formátumra sikeredett, bocsi.
Üdv. Misi
 
Szia Csilla!
Köszönöm hozzászólásod.
Mindig, mindenben a gyerek az első és legfontosabb.

Szerencsére az előző naplóban (Kicsi kocka...) is olyan volt a fa, hogy lehetett víz fölötti növényesítésben gondolkodni. Nagyon tetszett.

Üdv. Misi

Emlékszem a "kockára", és a lámpát is benövő szigetre, ami akkor is ámulatba ejtett.
A lángmoha szerintem abban is jól mutatott.
A világos homok szerintem abban is sok gondot okozott, de remek előzmény volt egy komolyabb, nagyobb álom megvalósításához.
Kíváncsian fogom követni ennek az alakulását is.
 
Felpörögtek az események! Köszönve kedves fórumtársaknak, ugyanis a következő héten jönnek a növénykék. Lesz négy napom a növényesítés megvalósítására.

De a fejlesztés nem állhat meg:
- szűrő: Tetra EX 800 Plus. Kerámia gyűrű, szivacs, 3 liter ADA BioRio, perlon, 100ml Seachem Purigen
- világítás: Ody lámpa 36W/865 2750 lm. Így 1W/l, 76lm/l. Remélem lesz szép ződ gyep, és színesedő növényzet
- https://www.greenaqua.hu/hu/twinstar-2-m5-viz-sterilizator.html
 
Felpörögtek az események! Köszönve kedves fórumtársaknak, ugyanis a következő héten jönnek a növénykék. Lesz négy napom a növényesítés megvalósítására.

De a fejlesztés nem állhat meg:
- szűrő: Tetra EX 800 Plus. Kerámia gyűrű, szivacs, 3 liter ADA BioRio, perlon, 100ml Seachem Purigen
- világítás: Ody lámpa 36W/865 2750 lm. Így 1W/l, 76lm/l. Remélem lesz szép ződ gyep, és színesedő növényzet
- https://www.greenaqua.hu/hu/twinstar-2-m5-viz-sterilizator.html

Ez az akvárium még nincs feltöltve vízzel?:eek: Lassan 4 hónapja nézegeted a száraz üveget!?:eek: Ezt nem kapkodod el! De ha már jönnek a növények, akkor már nem kell sokáig várni.:)
 
Back
Oldal tetejére