• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GDA es az MCI metodus

Status
Not open for further replies.

barbus

Kertész szaki
sziasztok,

Ahogyan a cim is mondja a GDA algaval kuszkodom , nem tudok semmikepp megszabadulni tole, akarhanyszor lekaparom az uvegrol par nap mulva ujra ott lesz.
Olvastam hogyan lehet megszabadulni ettol az algatol espedig hagyni kell amig kieli a teljes cicklusat ( 1 honap vagy meg tobb) es utana lekaparni az egeszet egy nagy vizcserevel kovetoen. De mivel annal idegesitobb nincs minthogy egy ilyen alga ellepje a teljes uvegedet es azt bamuljad egy egesz honapig, ugy gondoltam a masik modszert probalom meg ami alitolag be is valt masoknal. Az MCI methodusrol van szo (method of controlled imbalance), es a KNO3 protokolt "illene" hasznalni ebbe az alga eseteben.
Ha jol ertettem a kovetkezoket kell tenni: megszabadulni a Fe- tol , Po4 tol egeszen , lecsokkenteni 0 - ra egy nagy vizcserevel es az utana valo napokon csak Kno3 at adagolni addig amig a GSA meg nem jelenik. Ez utan alkalmazzuk a PO4 protokolt ami a GSA megszuntetesehez vezet.
MIt gondoltok , menne ez a GDA eseteben?
Allitolag a GDA a Ca es Mg egyensuly felbomlasarol szol illetve a PO4 rol is ami gyakori az EI tapozasoknal.
A kerdesem a kovetkezo:
- nem lesznek hianytunetek a novenyeknel ha csak KNo3 at hasznalok egy bizonyos periodusig?
- ha valoban a Ca es a Mg egyebsuly felbomlasarol szol akkor eleg csak azt helyreallitani tobb Mg adagolassal?
Azt mondjak ez a leggyorsabb modszer a GDA megszabadulasatol, mi a velemenyetek?
koszz

par szo az akirol: 300L novenyes, nagynyomasu Co2 rendszer kulso reaktorral, 0.8 W/ L, EI tapozas.
 
Nem teljesen világos, amit a tápok megszüntetéséről írtál, de most visszakanyarodunk oda hogy PO4 algásodást okoz ?

Ahogy írtad meg kell várni amíg az alga teljesen kifejlődik ( ez 10-20 nap), ezután teljesen el kell távolítani, majd vízcsere. Ha minden más parométer rendben van akkor nem is fog visszajönni.

Milyen szűrést+powerheadeket használnsz?
 
azert szuntetunk meg minden mas tapot , hogy minnel hamarabb megjelenjen a zold pontalga a KNo3 adagolassal, allitolag ennek a jelenleteben semmilyen mas alga nem fejlodik illetve elhal. Ugyebar Po4 mellett nem igazan fog ez megtortenni , tehat nem mondtam hogy po4 algasodast okoz magara.
Kulso szurot hasznalok jbl e 1500 ast.
 
barbus said:
azert szuntetunk meg minden mas tapot , hogy minnel hamarabb megjelenjen a zold pontalga a KNo3 adagolassal, allitolag ennek a jelenleteben semmilyen mas alga nem fejlodik illetve elhal. Ugyebar Po4 mellett nem igazan fog ez megtortenni , tehat nem mondtam hogy po4 algasodast okoz magara.
Kulso szurot hasznalok jbl e 1500 ast.

Lehet hogy ez igaz (szerintem nem :roll: ), de ha nem szünteted meg a kiváltó okot, akkor ugyanúgy vissza fog térni.
Szerintem kevés lesz ez a szűrés 300L-re, főleg hogy fojtva is van a reaktorral.
 
Az EI módszer alapján történő tápozás nem okoz ilyen jellegű algásodást. Ott más problémák lesznek.
A rendszeredet kell összhangba hozni. Lehet hogy a megoldás amit olvastál működőképes, de érdemes lenne megnézni miért történhet ez a fajta alga.
 
Én is kipróbáltam a MCI-t, de nem jártam teljes sikerrel. Szerintem nem felelt meg a követelményeknek az én akim. Nem volt túl erős a világításom és elég rossz kondícióban voltak a növények. Az MCI jó CO2 szintet, sok fényt és sok növényt feltételez. Ha ez nincs meg, nem érdemes nekifogni.
Viszont tapasztaltam azt is, hogy ha megjelenik a zöld pont alga az jó jel, főleg, ha más alga egyáltalán nem látható az akiban.
Tudnál a növényeidről egy pár közelképet küldeni?

Üdv. Igéző
 
azzal egeszitenem ki az MCI metodus feltetelet , hogy 1 W/ L szukseges ...ezaltal gyorsitjuk a folyamatot , minden mas feltetel nalam meglenne.
Mit tapasztaltal " Igezo" ... kizarolag Nitrat adagolas mellett , voltak hianytunetek a novenyeken? valoban megszunik minden mas alga ? mennyi fenyt hasznaltal?

az akimrol itt lathato egy rovid kis video ( az alga le van kaparva az uvegrol ) :) .

J35nWzZP ... er&list=UL

elnezest a kesoi valaszert.
 
Nálam egy kicsit sántított az MCI metódus, mert szerintem nem voltak meg hozzá az előírt feltételek. Pl. 0,60W/L fény és nem éppen a legjobb kondiban levő növények.
Abban viszont van valami, hogy a zöld pont alga jó jelnek számít és kevésbé veszélyes alga.
Az is előfordult, hogy a zöld pont alga mellett volt még GDA és fonál alga, úgyhogy konfúz egy kicsit a dolog.
A legjobb, ha egészséges növényeket sikerül nevelni és akkor nem lesznek algák sem az akiban.

A te akid, Barbus, nagyon rendben van, nem látom miért is kellene az algaellenes akció :thumbup:
 
lehet , hogy ugy tunik rendben van de meglepo modon hetente kell kaparjam az ueveget ...tehat valami valahol megsincs rendben ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére