• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnis Aquastyle

addam

Kertész tanonc
Sziasztok!

Belépek énis a "naplósak" társaságába :)

Az akvárium már működött korábban, de inkább csak félig növényesként. Most kapott egy teljes újraindítást, aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle :)

Paraméterek:

Akvárium: Eheim AquaStyle 24
Világítás: Gyári 7w led, 11:30-tól 19:00-ig megy
Talaj: JBL Aquabasis Plus táptalaj + Shirakura Red Bee Sand
Szűrés: Gyári Aquacorner szűrő + Eheim 2211 külső szűrő Siporx-al lávakővel és purigennel
CO2: A nagy akim 10 kg-os palackjáról leágaztatva, difivel beoldva
Tápozás: Makro EI excel szerint porokból keverve + Mikro Plantex CSM+B porból keverve.
Növények: Eleocharis parvula mini, Cladophora aegagrophila, Hemianthus Callitrichoides Cuba, Pogostemon erectus, Rotala sp. green, Ludwigia sp.

Az aki 2 napja indult, jelenleg így állunk:


WP_20140111_07_37_58_Pro
by kulik.adam, on Flickr

Sajnos a gyökeret nem tudtam teljesen a sarokba tenni a hátsó részei miatt. Lefűrészelni belőle pedig nem volt szivem. Kezdésként 2 napi 50%-os vízcsere indulok, minden cserekor nitrivec-et is kap az aki. A vízcsere 100% RO vízzel történik.
 
Utoljára módosított:
Szia!

Ahogy nézem, a táptalajból túl sokat raktál, ebből még bajod lehet! 1 cm vastagságban kell, az üvegektől elhúzva. Ránézésre 4x annyi van bent, mint kellene...:nailbiting:
Mondjuk az extra szűrő ebben segítségedre lesz, de valószínűleg durván fog algásodni.

Milyen garnélákat tervezel?
 
Szia!

Kb. 2 liter táptalaj van benne, kb. 1,5 cm vastagon. A képen látható "középső sáv" az már a Shirakura talaj. Lehet túllőttem a célon kicsit :nailbiting:. Azon valóban gondolkoztam, hogy kitegyem-e az üvegig a táptalajt. Először csak középre szórtam be az Aquabasist, de úgy láttam hogy nagyon kis terültre kerülne ha kihagyom a széleket. Ezért szétterítettem teljesen.

Mivel még nem voltak garnijaim, midenképp egyszerűbbekkel kezdenék. Aztán később jöhetnek a "komolyabbak".
 
Back
Oldal tetejére