• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Garnetsky

Marquess

Főkertész
Hali Mindenkinek :)
Szeretném,bemutatni nektek az új Nanomat,igaz még elég üres,de remélem hamarosan lesz belőle valami jó.

Neve: Garnetsky
Startolás: 2017:03.08.
Mérete:35x39x40 (Sz/Mély/Magas)
Dekoráció: DragonStein"kő 3kg
Világítás:2x11W 2x6500K+2x0,5 Bluemoonlight"(Later night Party)
CO2: Jbl +Neo akril Porlasztó"
Szűrés:500L/H+mindenféle filter anyag+Seachem Matrix
Növénytáptalaj:Tropica Subsrate 1Liter
Általános aljzat: 6kg fehér Garnéla Aljzat
Tápozás:Tropica Premium (H-Sz-P)+Easylife carbo napi 1ml"
Növények: 2xElocharis Acicularis ,Rotala Rotundifolia,Alternanthera reineckii Red"
Víz csere Minden héten 2x30%
Jelenleg nem tudtam még eldőnteni,milyen lakók lesznek benne...Igazából Guppykat gondoltam bele,de aztán megláttam a Blue Dream Garnikat és szerelmes lettem újra,de az akvárium nem úgy lett felépítve,mint egy garnélás akvárium,szóval még semmi se biztos!
Bármi hasznos infót szívesen fogadok.
 
Nővények behelyezése:
Elocharis Acicularis,hátra került a 6 részre osztott Rotala Rotundifolia, és középre ment egy Reinikii,de az nincs jelenleg a képen20170308_142655.jpg
 
Szia. Három évig működött nekem ugyanez az akvárium. Én kicseréltem a gyári pumpát Eheim 300 compact-ra, így teljesen néma lett. Imádtuk. Heti vízcseréket csináltam 30-40százalékot. Tápot kizárólag valamilyen mikrót adtam semmi mást. Azt is csak ha eszembe jutott, sokkal kevesebbet mint a gyári ajánlat. Így nem algásodtam. Szépen nőtt minden növény. Sok hal volt benne. Tedd tele növénnyel
 
Szia. Három évig működött nekem ugyanez az akvárium. Én kicseréltem a gyári pumpát Eheim 300 compact-ra, így teljesen néma lett. Imádtuk. Heti vízcseréket csináltam 30-40százalékot. Tápot kizárólag valamilyen mikrót adtam semmi mást. Azt is csak ha eszembe jutott, sokkal kevesebbet mint a gyári ajánlat. Így nem algásodtam. Szépen nőtt minden növény. Sok hal volt benne. Tedd tele növénnyel
Hali
Pont a Eheim 300 ra akartam kicserélni ,de nem volt a boltba csak a 600-as! Amugy nekem full csendes és jól tisztít ,nincs ezzel semmi bajom..
Tropica premiumot használok, az elméletileg Macro,de lehet hozzárakok még Micro-t is...3 féle növény van benne ...Garnélás akvárium lesz ebből,úgy döntöttem (Blue Dream)
 
Utoljára módosított:
Én sokkal több növényt raknék és ha el kezdenek üríteni a garnélák nyugodtan hanyagold a makrot és csak mikrot de keveset. De sokkal több növény kéne. Sok sikert hozzá. Klassz lesz:)
 
12.nap
20DB Blue Dream Garnéla bekerült+2 Almacsiga"
Növények jól fejlődnek,probléma eddig szerencsére nincs.
 
Szia!

Volt már korábban almacsigád? Óvatosan velük ekkora helyen: sokat ürítenek, kajálják a növényt, és ha szaporodásnak indulnak, akkor száz csöppséggel is megörvendeztetnek!
A növények tényleg szépen beindultak, sok sikert hozzá!
 
Hali
Igen volt már,nagyon szerettem őket ,jó munkások:)
2DB volt csak bent első 1hétig,de kiszedtem őket,mert féltem ,hogy megeszik majd a Garnéla bébiket.
Nagy 180Literes akváriumba van kb 350Db ilyen csigám :)
Köszönöm.
 
Back
Oldal tetejére