• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garnélás 25 literben

Moszat

Szakértő
Szakértő
Az akvárium nyár óta üzemel, mint karantén pár sakura garnélának. Közbejött pár dolog, ezért ez lett a végleges otthonuk is. Egy hónapja rendeztem át, hogy nézzen is ki valahogy. Ez a magyarázata, hogy a "friss" akváriumban is ott mászkálnak a garnélák, szerencsére nem volt semmi probléma velük azóta se. A célom egy garnélabarát, de azért látványos akvárium kialakítása volt, minimális tápozást és közepes fényviszonyokat tűrő növényekkel. Szerettem volna nagyobbnak láttatni a valóságnál, ezért vékony galagonyaágakat gyűjtöttem. Az ágakra innovatív újításként fonálalgát kötöztem. A garnéláknak tetszik, én nem vagyok vele teljesen elégedett, de még lehet, hogy idővel lesz belőle értékelhető látvány. Legfeljebb lecserélem, pénzbe nem került :) Az akvárium középső része még megoldatlan, oda kell valami, ami a Micro vonalát tovább viszi balra. Kettészakad középen a kompozíció, nincs meg az egység a két oldal között. Egy ideje már agyalok a probléma megoldásán.
894397215IMG_1474_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Indítás dátuma: 2011.01.22.

Akvárium: 43x29x20cm azaz 25 liter

Világítás: 18w

Szűrés: Aquael mini 260l/h

Talaj: bazalt

Dekoráció: galagonya ág, bazalt

Tápozás: easylife profito, liqui carbo

Állatok: 4 törpe fogasponty(Heterandria formosa), 8 sakura garnéla (Neocaridina heteropoda)

Növények:
Microsorum pteropus 'Widelov' - lándzsás vízipáfrány
Bolbitis heudelottii - csipkés vízipáfrány
Lomariopsis lineata

vesicularia montagnei - karácsony moha
Taxiphyllum barbieri - jávai moha
Fontinalis antipyretica - forrásmoha
Riccia fluitans - úszó májmoha
Monosolenium tenerum

Cladophora aegagropila - gömbalga
Cladophora sp. - békanyál
1072602790IMG_1471_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1398_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_1029x_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Egészen egyedi hangulata van az akinak a galagonya és a fonálalga kompozícióval! :thumbup:
A megtört kompi megoldása lehet, ha a két dolgot egymásba húzod. A Micro-ból nyúljanak ki az ágacskák.
Azonban a Windellov egy kicsit sajna így is úgy is idegenül hat. A bolbitis talán jobban passzol(na). ;)
Grat az egyedi megoldáshoz.
 
Köszönöm a tippeket. A Bolbitis sajna nem túl tartós látvány egy 29 centi magas akváriumban, de meg fogom nézni, akad még pár tövem. Szeretem ezt a widelov tövet, de sosem tudtam vele igazán mit kezdeni :)
 
IMG_1622_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A nagy átrendezést elnapoltam, hiányzik hozzá a motivációm. A Ricciák kipusztultak, valószínűleg nitráthiány a ludas. Annyira nem volt fontos látványelem, hogy miatta megváltoztassam a tápozásom. A fonálalgák szépen nőnek, bubiznak mint a fene. Az ágakon nem lett valami egyenletes, viszont amit kövekre kötöztem, az meglepően jó eredményt hozott. Egyenletes, tömör, zöld bársonyos réteg fejlődött belőle, egyáltalán nem látszik rajta a kötözés nyoma, sokkal természetesebben néz ki, mint a gömbalgás próbálkozásaim. A fonálalgák megmaradtak a helyükön, egy szál sincs a mohák között. A Lomariopsis megindult, eleinte nagyon vékony hajtásokat hozott, aztán hirtelen kiszélesedett, elég furán néznek ki így a hajtásvégei. Gondolkoztam egy kicsit, mi lehetne a magyar neve, ha lenne. Németül Süsswassertang a neve, amit magyarul édesvízi tengeri algának lehetne fordítani. Finoman szólva hülyén hangzik. Az algapáfrány jól leírná, pontosan miről is van szó. Egy identitászavaros páfrány gametofitonja, ami elfelejtett továbbfejlődni, és úgy néz ki, mint egy algatelep.
 
Back
Oldal tetejére