• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garnéland

Sziasztok.
Szereztem be uj garnikat meglatjuk mi sul ki belole. Igaz a kozmondas, hogy vilagos garnéla ala sotet aljzat, sotet garnéla ala meg vilagos?
Nem tudom. 15 nap szabi kovetkezik. Pakosztoskodas az agyban, sor, orankent hamma mamma, es elvezetwk habzsolasa. Ebbe a hobi is erosen helyet foglal. Uj vizekre eveztem, akkor mar had szoljon.
Anonymoust szet boritom, kiszedem Etele fele kek garnikat amiben mar a feka is sok, es elkezdodik a szinek szerinti szelektalas, lakhely kialakitas.
Imadni fogom ezt a ket hetet.
View attachment 45695

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Henrik trükközik. Nem egy új nagy akváriumot indít, hanem sok kicsit.
Kíváncsi vagyok hogy oldod meg a szűrést és a világítást.
(y)
 
na akkor csak hogy ellentmondjak... nem hiszem hogy bármelyik garnéla is élvezi a világos aljzatot :p
max te fogod szeretni a sötét garnélák alatt a világosat mert jobban látod őket...
Esetleg az akvárium felébe világos másik felébe sötét aljzat és számolhatod melyik oldalon hány garnéla és mennyit van :pompous:
 
Látjuk, hogy végül a sok kicsi mellett döntöttél, az osztott nagy helyett. Talán igy az egyszerübb.(y)
Igen.
Ugy volt, hogy elbontom a kertest es vagy azt osztom el vagy amit visszakaptam kb 20 ev utan. Az elso nagy akvariumom [emoji3]
Az igazsag az, hogy a novenyek mar kinottek a front uvegen es nincs szivem belevagni. Akkor meg hogy bontsam el? Felesegem hallani sem akar bontasrol. Es ha neki is tetszik... Legyen [emoji41]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Henrik, ha már egy rakás kis akváriumot állítasz be, nem érzel késztetést, hogy valami újat is kipróbálj? Egyikbe lapátolj be egy kis kerti földet és a szűrőt is kihagyhatod, bár gondolom ettől rémálmaid lennének :)
 
Henrik, ha már egy rakás kis akváriumot állítasz be, nem érzel késztetést, hogy valami újat is kipróbálj? Egyikbe lapátolj be egy kis kerti földet és a szűrőt is kihagyhatod, bár gondolom ettől rémálmaid lennének :)
és garnéla helyett tegyél bele folyami rákot :)
 
Henrik, ha már egy rakás kis akváriumot állítasz be, nem érzel késztetést, hogy valami újat is kipróbálj? Egyikbe lapátolj be egy kis kerti földet és a szűrőt is kihagyhatod, bár gondolom ettől rémálmaid lennének :)
Koszonom a tippet. Mindenki velemenyet tisztelve, es elfogadva, nem az en vilagom az a fajta akvarizalas. Szeretem a talajokat, megismerni, hasznalni, illetve a szuroket is. Itt ismet egy szamomra uj talaj kerul felhasznalasra.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Koszonom a tippet. Mindenki velemenyet tisztelve, es elfogadva, nem az en vilagom az a fajta akvarizalas. Szeretem a talajokat, megismerni, hasznalni, illetve a szuroket is. Itt ismet egy szamomra uj talaj kerul felhasznalasra.

Elnézést, ha már az ötlet is némi stresszt okozott :).

Mivel ezek ha jól gondolom, garnélás-növényes low tech-ek lesznek, CO2-t hogyan teszel bele?
 
Elnézést, ha már az ötlet is némi stresszt okozott :).

Mivel ezek ha jól gondolom, garnélás-növényes low tech-ek lesznek, CO2-t hogyan teszel bele?
Nem vegyes lesz. Csak sima garnis uveg. Talaj, nemi noveny,hogy tudjanak bujkalni. Es garnélák. Co-t nem tervezek, bele, de ha megis kellene esetleg, akkor harangot kap. 10 literbe talan hatasos. Nagyobba nem.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Majd dokumentálj minden lépést, zöld utat kaptam én is a kis kocka rendes elindításához, és még lámpát is kapok hozzá ajándékba. :D Úgyhogy lesnék tőled, mert fogalmam sincs merre induljak.
 
Elfaradtam mara. 3-ba mar vannak lakok. Citrom, narancs, halovany zold. 2 csak jar uresen. Ha holnap lesz idom kipakolni a nagy kockat, kipecazom a kekeket meg a feketeket. Kidoglottem... Es meg nem is ihattam mert meg el kell menni a lanyomert. Tiszta hazias vagyok. Csak erjek haza.
[emoji41][emoji850]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére