• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garnéla-wellness by Doki 2.

zegigyerek

Főkertész
Sziasztok!

Több mint egy év távollét után nem bírtam tovább és mivel most már van annyi szabadidőm, összeraktam egy garnélás akváriumot.
Ez egy hirtelen gondolat volt, nem kiforrott elképzelés (az még a fejemben van), ezért ezt majd szeretném fejleszteni, alakítgatni.
Egy 25 literes nanoról van szó.
Technika:
Szűrés: Haqos Flex 480 akasztós szűrő (480 l/h)
Szűrőanyag: Szivacs, Eheim SubstratPro, perlon.
Világítás: Leilih Clip-B type CLB-25-W típusú LED
Talaj: JBL Kugeln tápgolyók és aprószemű bazalt.

Élőlények:
4 db pici neon
9 db Rili garnéla
Jávai moha, Limnophila sessiliflora, Lilaeopsis Brasiliensis, Hygrophila difformis, Alternanthera reineckii Pink, Cryptocorine, ...

Tápozás:
GA Mikro 1 ml/nap, Easy Carbo 1 ml/nap

1,5 hónapja megy az akvárium, megvolt a bejáratás bacival, 3 hét után kerültek bele az élőlények.
Az indítás után volt egy kis barna algám, de azóta teljesen algamentes az akvárium.

Amin változtatnék:
40 l-es Opti-white akváriumot szeretnék, abba táptalat és valami jó általános aljzatot. (Pl. Environment Aquarium Soil).
Nem szeretnék nagyon aktív aljzatot, szerintem ez jó lenne.
Kipróbálnám a Tropica Specialized tápját.
CO2-öt nem terveztem, bár egy spray-s szett lehet, hogy befigyel. (Volt nekem, nem volt rossz.)
A világítást úgy változtatnám, hogy vennék még egy ugyanilyen lámpát, a kettő valószínűleg már elég lenne.

Dobok fel képeket, de GERONIMO telóval készültek, majd lesznek jobbak is, megígérem.
_j_aksi2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

_j_aksi3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Köszönöm, hogy megnézted, várom a javaslatokat, észrevételeket és örülök, hogy megint itt lehetek!
 
Isten hozott újra ;)
Jó kis dzsungel lett.A CO2 nél majd gondolkozz el a citromsavas rendszeren sokkal gazdaságosabb mint a spry-s és jobb a beoldása is,na meg az már nagynyomású rendszer,zárható.

Environment Aquarium Soil).
Ez a talaj nagyon jó de most beszerezhetetlen,ellenben a Tropica talaj is hasonló szemcseméret az is megfelel a célnak.
A szűrő kevés lesz már 40 literre,ott esetleg egy használt külső tetra ex-600 vagy egy eheim lehet a jó megoldás.
A lámpára lennének ötleteim de ha tudsz olcsón ugyan ilyet akkor ez is jó.
További algamentes működést ! ;)
 
Isten hozott újra ;)
Jó kis dzsungel lett.A CO2 nél majd gondolkozz el a citromsavas rendszeren sokkal gazdaságosabb mint a spry-s és jobb a beoldása is,na meg az már nagynyomású rendszer,zárható.


Ez a talaj nagyon jó de most beszerezhetetlen,ellenben a Tropica talaj is hasonló szemcseméret az is megfelel a célnak.
A szűrő kevés lesz már 40 literre,ott esetleg egy használt külső tetra ex-600 vagy egy eheim lehet a jó megoldás.
A lámpára lennének ötleteim de ha tudsz olcsón ugyan ilyet akkor ez is jó.
További algamentes működést ! ;)
Talaj ügyben akkor még töröm a fejem, megnézem a Tropica talaját is, de nem akarok intenzíven aktív talajt.
Szűrő ügyben van egy Eheim 2213-asom lezsírozva, azt fogom hadrendbe állítani.
Világítás ügyben várom a javaslatod!
CO2 ügyben az az igazság, hogy próbáltam régen élesztőst, de beleuntam az állandó kotyvasztásba, s a család sem tolerálta igazán.
Láttam a neten ilyen majdnem félkész szerelékeket hozzá, de én nem tudok rendelni külföldről. Szóval ez még mozgatja az agyamat.
 
Bocsi, h én is ide pofántlankodok, de keszalvo által említett citromsavas rendszer egyáltalán nem pepecselős. Kimérni kétszer X gramm port és beletölteni egy-egy palackba, megnyomkodni őket és kb ennyi. (kb 10perc). Jó nem egy nagynyomású rendszer, de legalább valami.

Egyébként szép csinos dzsungel! (y)
 
Bocsi, h én is ide pofántlankodok, de keszalvo által említett citromsavas rendszer egyáltalán nem pepecselős. Kimérni kétszer X gramm port és beletölteni egy-egy palackba, megnyomkodni őket és kb ennyi. (kb 10perc). Jó nem egy nagynyomású rendszer, de legalább valami.

Egyébként szép csinos dzsungel! (y)
Köszönöm.
Tudom, a kotyvasztás a legkevesebb, viszont én nem tudtam összebarkácsolni olyan rendszert, mely ne eresztett volna és ezután az idegbaj után nem is szeretnék. Ha olyan szereléket tudnék szerezni kompletten, melyhez tényleg csak a két palack kellene, víz, meg a porok, akkor benne lennék.
 
Öböl, de pár helyen láttam fent itthoni oldalakon is, de azt általában "vámolják". Ismerőst megkérni, hogy külföldről rendeljen? :) De nem tukmálni akarom ám. ;)
 
Jó nem egy nagynyomású rendszer, de legalább valami.
2-2,5 bár már nagynyomású rendszer,csak nem folyékony széndioxid van benne :D

Világítás ügyben várom a javaslatod!
Én most 40 literre használok egy Odyssea 24 watt kompakt égős lámpát amiben a gyári csövet kukáztam az semmire nem jó viszont van Philips 24 watt 1250 lumen 6500 k cső na ez már bevilágít mindent.
Na jó nem egy növény ágyú de mérsékelt Co2 beoldás mellett tökéletes.;)
 
IMG_20150725_184204_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egy kis részlet a garnis akváriumból. Változás, hogy a fényt megdupláztam, tehát 2 db led lámpa világítja meg az akváriumot. A Haqos Flex 480-as akasztós szűrőt teletömtem SubstratPro-val, kiválóan teszi a dolgát. Éjszakára levegőztetek. A hűtést is sikerült megoldanom egy 12 cm-es PC ventilátorral és egy telefontartóval.
Tápozásban átálltam a Tropica Specialized tápjára, heti 1-szer nyomom.
6 db Rili garnélám van, szeretném bővíteni az állományt, de még keresem a beszerzési forrást.
Időközben bekerült 6 db Amanda lazac, jópofák, bírom őket, remélem a garnéla szaporulatot nem kajálják meg.
A növények jól érzik magukat, nőnek, egészségesek, lassan a parvulát vissza kell vágnom.
Algám egy darab nincs!
Majd még teszek fel képeket, de csak telefonost tudok egyelőre!
Üdv.
Béla
 
Back
Oldal tetejére