• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

jól van na, csak azért írtam, mert a vázuk nem fog összeesni, ha néhány napig nem találnának enni. De egyébként egy akváriumban amiben vannak növények amiknek vannak elhaló részei, vannak algák, jó esetben halak végtermékei, halak lehulló kajái (ha nem kapnak a halak sem enni, akkor a lehulló halak) ott a garnélák mindig fognak kaját találni.
 
jól van na, csak azért írtam, mert a vázuk nem fog összeesni, ha néhány napig nem találnának enni. De egyébként egy akváriumban amiben vannak növények amiknek vannak elhaló részei, vannak algák, jó esetben halak végtermékei, halak lehulló kajái (ha nem kapnak a halak sem enni, akkor a lehulló halak) ott a garnélák mindig fognak kaját találni.
[emoji16]

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok! Az egyetlen ami még visszatart a garnélák tartásától az az, hogy ha jól olvasom időnként ki-kimászkálnak az akváriumból! Na ez az a pont, ahol a feleségem (jogosan) berágna, pedig eddig nagyon kedveli az akváriumot.
Szóval nem nagyon találok választ arra, hogy hogyan lehetne megakadályozni a szökést a gyári tetővel szerelt akimból, ami fent ki van vágva két helyen, hogy a külső szűrő csövei kiférjenek. Gondolom konkrétan ott mászna fel a kis Amano :)

Van erre korrekt megoldás? Valaki azt mondta tegyek oda szivacsot (?)
 
Sziasztok! Az egyetlen ami még visszatart a garnélák tartásától az az, hogy ha jól olvasom időnként ki-kimászkálnak az akváriumból! Na ez az a pont, ahol a feleségem (jogosan) berágna, pedig eddig nagyon kedveli az akváriumot.
Szóval nem nagyon találok választ arra, hogy hogyan lehetne megakadályozni a szökést a gyári tetővel szerelt akimból, ami fent ki van vágva két helyen, hogy a külső szűrő csövei kiférjenek. Gondolom konkrétan ott mászna fel a kis Amano :)

Van erre korrekt megoldás? Valaki azt mondta tegyek oda szivacsot (?)
Szia.
Azért attól nem kell tartanod, hogy elözönlik a lakást a vándorló garnélák. ;) Néha megijed egyik-másik és kiugrik. Beszoktatás alatt előfordulnak veszteségek sajna. Folpackkal szokták körbetekerni az akvárium szélét úgy, hogy kb. 5cm-re feszüljön. Egy hétig, azalatt megszokják az akváriumot.
 
Szia.
Azért attól nem kell tartanod, hogy elözönlik a lakást a vándorló garnélák. ;) Néha megijed egyik-másik és kiugrik. Beszoktatás alatt előfordulnak veszteségek sajna. Folpackkal szokták körbetekerni az akvárium szélét úgy, hogy kb. 5cm-re feszüljön. Egy hétig, azalatt megszokják az akváriumot.
A folpack megoldás jó lehet. Nálam is szökött sok el már. 14db ról indultam. most meg ha van 3 db talán amit látok..Minden esetre kipróbálom.
 
Es azert ez foleg az amanokra jellemzo. A tobbi garnela faj nem igazan szokott szokni.
Nekem egyszer egy komplett rc csapat mászott ki a nano-ból[emoji53] de azt hozzá teszem, hogy abban az akiban valamint nagyon elszúrhattam[emoji53]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Nekem egyszer egy komplett rc csapat mászott ki a nano-ból[emoji53] de azt hozzá teszem, hogy abban az akiban valamint nagyon elszúrhattam[emoji53]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Igen ezt kihagytam, hogy ha valami nagyon nagy gaz van a vizzel akkor szoknek. De az amanok enelkul is van hogy felfedezo korutra akarnak menni. De ok is leginkabb csak a helyvaltozas utani 1-2 hetben.
 
Sziasztok! Az egyetlen ami még visszatart a garnélák tartásától az az, hogy ha jól olvasom időnként ki-kimászkálnak az akváriumból! Na ez az a pont, ahol a feleségem (jogosan) berágna, pedig eddig nagyon kedveli az akváriumot.
Szóval nem nagyon találok választ arra, hogy hogyan lehetne megakadályozni a szökést a gyári tetővel szerelt akimból, ami fent ki van vágva két helyen, hogy a külső szűrő csövei kiférjenek. Gondolom konkrétan ott mászna fel a kis Amano :)

Van erre korrekt megoldás? Valaki azt mondta tegyek oda szivacsot (?)

Szerintem is csak akkor szöknek, ha valami gondjuk van a vízminőséggel. Sok CO2, túl lágy víz vagy egyéb problémák.

Ha minden oké, akkor én úgy vettem észre, hogy a menekülési ösztönnek nyomát sem mutatják. Több éve van RCS és Amano-m, CRS rövidebb ideje.
 
Sziasztok,
használ valaki "shirakura minerál sót" garnélás akváriumban?
Állítólag valami ásványi kő amit nyalogatnak, lehet ennek valami értelme, vagy csupán vakítás?

Amire van igény, arra kínálat is lesz :). Piacgazdaság van. Én garnéláimon nem látom a vágyat, hogy pont ilyenre lenne szükségük, de lehet, hogy csak "tudatlanok".
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
használ valaki "shirakura minerál sót" garnélás akváriumban?
Állítólag valami ásványi kő amit nyalogatnak, lehet ennek valami értelme, vagy csupán vakítás?

Én használtam, pont elfogyott és épp ma mondta Dani, hogy az már nem is lesz, pedig nálam nagyon bevált. Létezik még a kő és nem a por verzió, de azt nálam nem csípték annyira. Viszont van helyette sok más, és meghálálják a gondoskodást, még ha tudatlanok is!
 
Back
Oldal tetejére