• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Sziasztok!
Volt a családban egy ollós rák, de megváltak tőle... :S A tápot rám hagyományozták...
sera-crabs-natural_100ml.jpg


A kérdésem az, hogy adhatok-e belőle a garniknak?Ha rendesen átázik, puha képlékeny hami lesz belőle...
Van kb 50-60 pici RC-m és kíváncsi vagyok, hogy ehetik-e ezt...

Köszi! :)
 
Nálam kb. 30 galaxyra jut 12 amano, igaz bruttó 80 literben. Én azért szoktam a felnőtt amanokat eladni/elcserélni, mert a 4-5cm-es nőstény amano etetésnél szabályosan lerabolja az ételt a galaxyk elől. Viszont cserébe olykor-olykor a kedvükben is jár, mert a frissen elengedett lárvák igazi csemegét jelentenek a halaknak.
 
Remélem nem rossz helyre teszem fel.
Szerintetek a terraplázán lehetséges lenne találni Hawaiian red shrimp-et? ( Halocaridina rubra)
redhawaiian.png
 
Sziasztok!

Még régebben olvastam itt a fórumon, hogy a garniknak lehet adni tölgyfa levelet. A kérdésem az volna, hogy ha most szednék, még a fákon lévő, de száraz levelet, akkor azzal lehetne-e kedveskedni nekik?
Szükség van esetleg valami kezelésre mielőtt bekerülne az akvába a levél? Forrázás?
 
Mindig azon gondolkodom, hogy garnélákat kéne beköltöztetni. Csak azt nem tudom, hogy férnének meg a halakkal... A sziámi algázók és a dániók tutira nem bántanák őket, elméletem szerint a cápamárna, a botias és az L-es harcsa vacsorának nézné őket. Jól látom?
 
Mindig azon gondolkodom, hogy garnélákat kéne beköltöztetni. Csak azt nem tudom, hogy férnének meg a halakkal... A sziámi algázók és a dániók tutira nem bántanák őket, elméletem szerint a cápamárna, a botias és az L-es harcsa vacsorának nézné őket. Jól látom?
Nálam régen a botia nem bántotta őket. A többiről nem tudok nyilatkozni.
Más kérdés, hogy ha meg is férnek a garnikkal, mennyire stresszelik őket...
 
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy tarthatóak-e együtt Sakura garnélák ezekkel a halakkal: Tarka páncélosharcsa
Elvileg békés nyugodt halak...

Nekem van 1 ilyen halam a 100l-esben most, kb. olyan 7cm-es. Általában bújkál, a garnélák menekülnek amikor a közelükben úszik, de szerintem csak azért össze ne nyomja őket amilyen dömper módon megy. Soha nem piszkált egyetlen garnélát sem.
 
Back
Oldal tetejére