• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Üdv. Mindenkinek!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Kb fél éve indítottam egy novenyes akvariumot. RC garnélák vannak benne. Eléggé elszaporodtak már tehát ők valószínűleg jól érzik magukat.
Viszont szeretnék kicsit komolyabban foglalkozni garnélákkal. CRS garnikat szeretnék tartani, viszont elég magas a PH . Jelenleg 8 as. De a CRS nek tudtommal 6 körüli PH kell. A víz tisztán RO. (Két csapból egyszerre a visszasózottból és a desztilláltból) az RO Nak 7 körüli a PH ja. Szeretném csökkenteni a PH-t. Megköszönök mindenféle tanácsot.


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Milyen talajod van? Milyen szűrőd/szűrőanyagod van?
 
Én most Saltyshrimpet rendeltem meglátjuk milyen lesz.


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Caridináknak Salty shrimp GH+-al 130TDS-re lőtt RO víz mellett kellene adnom + ásványt a problémamentes vedléshez?
Ha jól tudom nem igazán kötelező a dolog, inkább opcionális...
 
Caridináknak Salty shrimp GH+-al 130TDS-re lőtt RO víz mellett kellene adnom + ásványt a problémamentes vedléshez?
Ha jól tudom nem igazán kötelező a dolog, inkább opcionális...
Az akvárium vízet lődd 130-ra. Én semmit nem adok a ss gh+ mellé...

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
A csigák a házuk építéséhez nem a vízből nyerik a kálciumot? A garnéláknák hasonló nem fordulhat elő?

A csiga az mészvázat épít, a garnéla páncélja kitinből van, nem mészből. Más a mechanizmus. A garnéla vedlésében a Ca olyan szerepet játszhat, mint nálunk az izmok működésénél (ingerület átvivő), egy rakás szakirodalmat átolvastam már, de egyértelmű választ még nem találtam. Azt tudom, hogy általam elismert garnélások mind adagolnak ásványi anyagot, illetve, amikor kimaradt az ásványi anyag adagolásom, 2-3 hétre, akkor mindig volt vedlésből eredő elhullás. Amióta heti 2x kapnak, azóta soha egyik akváriumban sem volt. Nekem ennyi elég is bizonyítéknak :)
 
A csiga az mészvázat épít, a garnéla páncélja kitinből van, nem mészből. Más a mechanizmus. A garnéla vedlésében a Ca olyan szerepet játszhat, mint nálunk az izmok működésénél (ingerület átvivő), egy rakás szakirodalmat átolvastam már, de egyértelmű választ még nem találtam. Azt tudom, hogy általam elismert garnélások mind adagolnak ásványi anyagot, illetve, amikor kimaradt az ásványi anyag adagolásom, 2-3 hétre, akkor mindig volt vedlésből eredő elhullás. Amióta heti 2x kapnak, azóta soha egyik akváriumban sem volt. Nekem ennyi elég is bizonyítéknak :)
Köszönöm, teljesen naívan kérdeztem :oops:
 
Olvastam egy átfogó cikket a levelekről, és ott azt írták, hogy a bársonyvirág (=büdöske) levele az egyik legjobb kaja a garniknak.

Valaki próbálta már?
 
Sziasztok! Pár hete indítottam egy akváriumot, leírok először pár paramétert:
akvárium : http://www.webshop link moderálva/a...led-expert-13w-akvarium-szett-szoegletes.html
Aljzat: manaball 5 liter
Növények: 5 db (Crypto és anubias, nagy és közepes)
3 darab gömbmoha
Egy redmoor gyökér, ráeszkábálva jávai moha ami még egyelőre kérdéses, mennyire sikeres
fekete kövek (ad river pebbles dekorkő, fekete), félfatörzs agyag búvóhely, és egy darab vasfa

Korábban egy bettám volt, első akvárium, sok hiba.... (túl kicsi akvárium, rossz szűrés, nem elég meleg víz, rossz aljzat, rossz helyválasztás) és végül Béla meg is halt. Ez motivált, hogy nagyon alaposan utána olvassak.

Összeállítottam az aksimat, a fent leírtakat tartalmazza, megyeget szépen, fixen 25 fokos a víz, ablak mellett van de csak 2 naponta húzom el a függönyt, hogy napozzon, de a napos oldal felől ültettem be a növényeket. A bettás aksimból két csigám volt (valami fekete, állítólag nem szaporodó típus), ők békésen császkálnak az aksim oldalán, és egy potyautasom volt, akitől megváltunk, valószínűleg a növénnyel jött be.

A kérdésem: ilyen körülmények közé AMANO vagy RED CHERRY lenne a jobb választás? Illetve hány darab? A jövőben szeretnék majd törpe páncélosokat és zöld neonokat is, de majd csak sokkal később, először garnélákkal kezdenék.

Olvastam, hogy az amano nem szaporodik, de nagyon hasznos kis élőlény, illetve a RC szaporodik, de vajon a javasolt kezdő 10 db számára a fenti feltételek megfelelőek?

Köszönöm előre is :)

Mariann
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Pár hete indítottam egy akváriumot, leírok először pár paramétert:
akvárium : http://www.webshop link moderálva/a...led-expert-13w-akvarium-szett-szoegletes.html
Aljzat: manaball 5 liter
Növények: 5 db (Crypto és anubias, nagy és közepes)
3 darab gömbmoha
Egy redmoor gyökér, ráeszkábálva jávai moha ami még egyelőre kérdéses, mennyire sikeres
fekete kövek (ad river pebbles dekorkő, fekete), félfatörzs agyag búvóhely, és egy darab vasfa

Korábban egy bettám volt, első akvárium, sok hiba.... (túl kicsi akvárium, rossz szűrés, nem elég meleg víz, rossz aljzat, rossz helyválasztás) és végül Béla meg is halt. Ez motivált, hogy nagyon alaposan utána olvassak.

Összeállítottam az aksimat, a fent leírtakat tartalmazza, megyeget szépen, fixen 25 fokos a víz, ablak mellett van de csak 2 naponta húzom el a függönyt, hogy napozzon, de a napos oldal felől ültettem be a növényeket. A bettás aksimból két csigám volt (valami fekete, állítólag nem szaporodó típus), ők békésen császkálnak az aksim oldalán, és egy potyautasom volt, akitől megváltunk, valószínűleg a növénnyel jött be.

A kérdésem: ilyen körülmények közé AMANO vagy RED CHERRY lenne a jobb választás? Illetve hány darab? A jövőben szeretnék majd törpe páncélosokat és zöld neonokat is, de majd csak sokkal később, először garnélákkal kezdenék.

Olvastam, hogy az amano nem szaporodik, de nagyon hasznos kis élőlény, illetve a RC szaporodik, de vajon a javasolt kezdő 10 db számára a fenti feltételek megfelelőek?

Köszönöm előre is :)

Mariann
Üdv a fórumon! Nagyon sajnálom, ami Bélával történt :D
Linket nem tudsz beszúrni más webshopból, de feltételezem, hogy 37 literes lehet az akid. A szűrésről nem írtál, az fontos lenne a vízminőség miatt. Legalább egy szivacsszűrő kell a garniknak (ez tutira nem fogja beszívni őket) + gyakori vízcsere. A sima belső szűrők veszélyesek lehetnek nekik, hacsak nem szerkesztesz valami védőhálót a beszívó részére.
A dekoroknál arra figyelj, hogy ha esetleg festett pl. az agyag fatörzs, nehogy a festékből kioldódjon valami, ami árt a garniknak.
Egyébként az Amano és RC tökéletes választás kezdésnek. Igénytelenek, bírják a strapát. Tarthatod őket akár sima csapvízben is, csak használj valamilyen klór megkötőt (nálam a RC szaporodott is ilyen körülmények között). A létszámot illetően bőven el fognak férni ekkora helyen.
Sok sikert! :)
 
Back
Oldal tetejére