• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Aham ,Olvasstam egy olyat,hogy a Garnéla Bébiket átkell rakni egy sós vízű akváriumba és úgy kell nevelni őket?! Ez a Kék garnélára meg a red cherry-re is igaz?
Nem nagyon volt még garnélám,csak Guppym,neonom,meg Bettám.....
Dehogyis :) Az kizárólag az amanó garnélára igaz. Őket ezért nagyon nehéz szaporítani. A többiek viszont :rolleyes: :mad: ugyanabban a vízben...
De ha ennyire nem vagy vele tisztában, akkor azért olvasgass még a garnélatartásról egy keveset.
 
Köszi mindenkitől ...Kerestem,de sokat nem találtam,csak,hogy mennyire egyszerű a tartása és szépek..Jah meg hogy víz paraméterekre figyelni kell, levegőztető kell nekik.Nagy halakkal nem lehet tartani (Gondoltam :)) Csak ezt a Sós vízű dolgot nem tudtam...Akkor szerintem nem rakok bele más halat,nagyon max pár neon-t azok csak nem bántják már egymást.
 
Hali
40 Literes akváriumomba gondoltam Blue dream garnélát és Red Cherry garnélát 10-10 Db-t...Kérdésem az lenne,hogy esetleg rakhatok melléjük valami halat?
Neon,Guppy?

Eleve ezt a két változatot nem szabad keverni mert vadas utódaid lesznek.
Neon, guppi zabálja a kis garnikat.
 
Hali
40 Literes akváriumomba gondoltam Blue dream garnélát és Red Cherry garnélát 10-10 Db-t...Kérdésem az lenne,hogy esetleg rakhatok melléjük valami halat?
Neon,Guppy?

nálam zöld neonokkal vannak együtt, azok nem bántják, de szaporulat nem volt ...

3 CRS_közös P3550.jpg
 
Megnéztem a naplódat, leírom a vele kapcsolatos saját gondolataimat.
Nem szerencsés ilyen mennyiségű vizet egyszerre cserélni a garnéláknál. Ha én ilyesmire kényszerülök, akkor előre 3 nappal kiengedem nagy vödörbe és pihentetem. Szoktam beletenni egy porlasztókövet, hogy alaposan átszellőzzön, no meg vízkezelőt.
Egyszerre max 30%-ot cserélnék.

Én ezt a talajt kivenném: túl nagy szemcseméretű, csak beül közéjük a mulm, amit nem egyszerű kiszedni. Ilyen vékony rétegben inkább nyűg mint előny. Ha mindenáron szeretnél talajt: JBL Manado min. 5cm vastagon. Van itt napló amiben olvashatsz az opedauqa talajairól is, szerintem ígéretesek.

Etetés: tálban, petri-csésze vagy agyag cserépalátét.

A mattenfilternél nálam az vált be, ha a víz 3-10 cm/perc között van, de 6cm/perc alatt kedvezőbb. Ugyanakkor az akvárium térfogata egy óra alatt 2.5X-en forduljon meg a szűrőben. Lehet, hogy olvastad, én innen kezdtem: LINK
Szia!

A talajcsere eleg nagy macera lenne azt kihagynam inkabb. Viszont a vizcsereket visszavettem 10 literes mennyisegre, vizelokeszitovel. Ugy nez ki szerencsere megallt a hullas. :)

A mattenfiltert probaltam kiszamolni, de egyszeruen nem megy. :( Sosem voltam rossz matekbol de nem kapok ertelmes szamot.
 
Sziasztok,

Valakinek volt már olyan, hogy a garnélák nem ettek csak állnak és nem csinálnak semmit?
Én most az aljzatra gyanakszom, mert csak ez a különbség a két akvárium között. A kajára mindig jöttek ezerrel, itt meg csak állnak, vissza is raktam őket a másikba 2 nap után őket, csak nem akarom, hogy keveredjenek egymással. RC garnikról van szó. Vízparamétert nem tudtam mérni, majd köv. héten szerzek tesztert, de eddig semmi gond nem volt a csapvízzel.
http://www.webshop link moderálva/aljzat/11408-aljazat-fetete-fenyes-1-3-mm-kg.html
Az aljzat linken.
 
Sziasztok,

Valakinek volt már olyan, hogy a garnélák nem ettek csak állnak és nem csinálnak semmit?
Én most az aljzatra gyanakszom, mert csak ez a különbség a két akvárium között. A kajára mindig jöttek ezerrel, itt meg csak állnak, vissza is raktam őket a másikba 2 nap után őket, csak nem akarom, hogy keveredjenek egymással. RC garnikról van szó. Vízparamétert nem tudtam mérni, majd köv. héten szerzek tesztert, de eddig semmi gond nem volt a csapvízzel.
http://www.webshop link moderálva/aljzat/11408-aljazat-fetete-fenyes-1-3-mm-kg.html
Az aljzat linken.
Szerintem az aljzat nem okozhat gondot RC-nél. Én is tartok garnélákat nem aktív talajon és nincs vele bajuk. Frissen indított akvárium? Lehet a baktériumok nem fejlődtek ki és ezért nem érzik jól magukat a garnélák.
Talajban nem gyűlt fel nagyon a mulm?
 
Frissen indított akvárium igen, de kb. már 3 hetes, a víz kitisztult azóta, tettem bele bacikat is, meg a fele víz a másik aksiból került bele, hogy előbb beinduljon.
Az a furcsa, hogy le vannak dermedve, semmi nem érdekli őket...
 
Nyilván bébi garnikaját. :) Dennerle pl. a lényeg hogy por alakú legyen. De ha a mostani kajádat összemorzsolod nekik az is jó.
 
Elfelejtettem mi az a szer, amit bébi garniknak kellene adni. Baktérium kultúra, ami elősegíti a bio film réteg kialakulását.
Bacter AE lehet?
 
Üdv. Mindenkinek!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Kb fél éve indítottam egy novenyes akvariumot. RC garnélák vannak benne. Eléggé elszaporodtak már tehát ők valószínűleg jól érzik magukat.
Viszont szeretnék kicsit komolyabban foglalkozni garnélákkal. CRS garnikat szeretnék tartani, viszont elég magas a PH . Jelenleg 8 as. De a CRS nek tudtommal 6 körüli PH kell. A víz tisztán RO. (Két csapból egyszerre a visszasózottból és a desztilláltból) az RO Nak 7 körüli a PH ja. Szeretném csökkenteni a PH-t. Megköszönök mindenféle tanácsot.


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Üdv. Mindenkinek!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Kb fél éve indítottam egy novenyes akvariumot. RC garnélák vannak benne. Eléggé elszaporodtak már tehát ők valószínűleg jól érzik magukat.
Viszont szeretnék kicsit komolyabban foglalkozni garnélákkal. CRS garnikat szeretnék tartani, viszont elég magas a PH . Jelenleg 8 as. De a CRS nek tudtommal 6 körüli PH kell. A víz tisztán RO. (Két csapból egyszerre a visszasózottból és a desztilláltból) az RO Nak 7 körüli a PH ja. Szeretném csökkenteni a PH-t. Megköszönök mindenféle tanácsot.


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Sulawesi ;) :D
 
Üdv. Mindenkinek!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Kb fél éve indítottam egy novenyes akvariumot. RC garnélák vannak benne. Eléggé elszaporodtak már tehát ők valószínűleg jól érzik magukat.
Viszont szeretnék kicsit komolyabban foglalkozni garnélákkal. CRS garnikat szeretnék tartani, viszont elég magas a PH . Jelenleg 8 as. De a CRS nek tudtommal 6 körüli PH kell. A víz tisztán RO. (Két csapból egyszerre a visszasózottból és a desztilláltból) az RO Nak 7 körüli a PH ja. Szeretném csökkenteni a PH-t. Megköszönök mindenféle tanácsot.


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Visszasózottból??? Mi nem használunk visszasózót. Mérjél rá a csak szűrt ágról jövő vízre. Ott alacsonyabbnak kell lennie a PH-nak.
 
Visszasózottból??? Mi nem használunk visszasózót. Mérjél rá a csak szűrt ágról jövő vízre. Ott alacsonyabbnak kell lennie a PH-nak.

Rendben azt fogom. Milyen sót ajánlotok? Néztem dennerlét is ami még elvileg a PH-t is stabilizálja 6-6.5 re. Használjak olyant vagy másikat? Megmértem a sima RO 6 os ph
Előre is köszönöm


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére