• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Szóval akkor bízzak abban hogy több elhullás nem lesz? Mivel nem külső szűrőről megy az akvárium ezért a kémiai szűröket nem tudom alkalmazni. Marad a remény, hogy több nem pusztul el.
 
Szóval akkor bízzak abban hogy több elhullás nem lesz? Mivel nem külső szűrőről megy az akvárium ezért a kémiai szűröket nem tudom alkalmazni. Marad a remény, hogy több nem pusztul el.
Hát valahogy úgy.:(
Igen ahogy észre vettem, nem külső szűrőt használsz, de valamennyit javíthatsz ha egy hálóban raksz aktív szenet, a 2 szivacs közé.
 
A nagy akváriumomban tartok néhány crs garnélát. Volt már szaporulat, erre egy! felcseperedett garnéla a bizonyíték. Szerintem egyébként van folyamatosan szaporulatom, csak feltehetően a "nagyobb" testű gyémánt neonok levadásszák őket. Ma véletlenül kiszúrtam ismét egy - szerintem alig pár napos - kis garnélát. Elkezdtem vadászni, először kizárólag szemmel. Félóra meditatív vizslatással sikerült észrevennem néhányat az ifjoncokból, ötöt ki is vadásztam. Azzal a célzattal, hogy lehet jobb esélyük lenne a kis akváriumomban, amit borarasok laknak. A nagy akváriumban sokkal nagyobb a dzsumbuj, de a neonok eléggé aktívak, míg a kicsiben a borarasok kissé bambábbak. Szerintetek hol lenne több esélyük felnevelkedni? (aktív fórumtagok ismerik az akváriumaimat, nem illesztem be a fotókat)
 
A nagy akváriumomban tartok néhány crs garnélát. Volt már szaporulat, erre egy! felcseperedett garnéla a bizonyíték. Szerintem egyébként van folyamatosan szaporulatom, csak feltehetően a "nagyobb" testű gyémánt neonok levadásszák őket. Ma véletlenül kiszúrtam ismét egy - szerintem alig pár napos - kis garnélát. Elkezdtem vadászni, először kizárólag szemmel. Félóra meditatív vizslatással sikerült észrevennem néhányat az ifjoncokból, ötöt ki is vadásztam. Azzal a célzattal, hogy lehet jobb esélyük lenne a kis akváriumomban, amit borarasok laknak. A nagy akváriumban sokkal nagyobb a dzsumbuj, de a neonok eléggé aktívak, míg a kicsiben a borarasok kissé bambábbak. Szerintetek hol lenne több esélyük felnevelkedni? (aktív fórumtagok ismerik az akváriumaimat, nem illesztem be a fotókat)
Egy külön medencében, ahol nincsenek halak???
 
Egy külön medencében, ahol nincsenek halak???
Mérget vettem volna rá, hogy ez lesz az első javaslat, csak nem rátok számítottam :D
Sajnos most nem tudok illetve nem is akarok kialakítani még egy medencét, ahol van szűrés, stabil alacsony ph stb. A kettő üzemben levő közül kell sajnos választanom.
Vagy ha tudtok valami módszert, amit puritán körülményekkel kialakíthatok nekik, abban is szívesen fogadnék tanácsot, de elképzelésem szerint ott még kevesebb esélyük lenne.
 
Mérget vettem volna rá, hogy ez lesz az első javaslat, csak nem rátok számítottam :D
Sajnos most nem tudok illetve nem is akarok kialakítani még egy medencét, ahol van szűrés, stabil alacsony ph stb. A kettő üzemben levő közül kell sajnos választanom.
Vagy ha tudtok valami módszert, amit puritán körülményekkel kialakíthatok nekik, abban is szívesen fogadnék tanácsot, de elképzelésem szerint ott még kevesebb esélyük lenne.
Csak azért, hogy bejöjjön a papírforma és meglegyen az előre sejthető második javaslat is::) a nagy akváriumba tedd át az összes halat, a kicsiben pedig nevelgetsd a garnélákat!
 
3. A nagy akváriumban a víz áramlását biztosító műanyag doboz, vagy halnevelő, amíg nagyobbak lesznek. Útóbbit tudok is adni, bár nem tudom mennyire nagyok a garniknak a hasítékok... ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Csak azért, hogy bejöjjön a papírforma és meglegyen az előre sejthető második javaslat is::) a nagy akváriumba tedd át az összes halat, a kicsiben pedig nevelgetsd a garnélákat!
Igen, egy pillanatra ez is eszembe jutott, de tényleg csak egy pillanatra. Felvetésed után gondolkodnom is kellett, hogy miért is vetettem el. Egyszer már kifogdostam a működő akváriumból a halakat, nem kívántam magamnak újra ezt a játékot :( Persze megoldható lenne, de ááá, inkább hagyjuk :)

3. A nagy akváriumban a víz áramlását biztosító műanyag doboz, vagy halnevelő, amíg nagyobbak lesznek. Útóbbit tudok is adni, bár nem tudom mennyire nagyok a garniknak a hasítékok...
Ez tényleg elég kézenfekvő ötletnek tűnik, de ugye nem nagyon van nekem tapasztalatom semmilyen állattenyésztésben, így eszembe se jutott. Köszi a tippet.

Döntöttem, mentek a kis akváriumba. Utólag belegondolva elég furcsa kérdés volt az enyém. Persze hogy nem vállaltok felelősséget a válaszotokkal, hiszen én magam írtam hogy korábban sem nőttek fel a garnélák. Igazából azért kérdeztem rá, mert sokmindennel nem vagyok tisztában, pl hogy mennyi az átlagos utódszám (hányan bujkálhatnak még a dzsungelben), mennyire óvatosak ezek a kis garnélák (tartanak a nagyobb halaktól és igyekeznek elbújni előlük, vagy naivan mászkálnak csak a rengetegben) kb mennyi idő alatt érik el azt a kort, mikor már nem lesznek potenciális táplálék nekik stb.
Idő hiányában átköltöztettem őket a picibe, gondolom a nagyban is rejtőznek még jópáran. Meglátjuk az eredményeket, most legalább tudom a pici akvában az induló egyedszámot...
 
Utoljára módosított:
Igen, egy pillanatra ez is eszembe jutott, de tényleg csak egy pillanatra. Felvetésed után gondolkodnom is kellett, hogy miért is vetettem el. Egyszer már kifogdostam a működő akváriumból a halakat, nem kívántam magamnak újra ezt a játékot :( Persze megoldható lenne, de ááá, inkább hagyjuk :)


Ez tényleg elég kézenfekvő ötletnek tűnik, de ugye nem nagyon van nekem tapasztalatom semmilyen állattenyésztésben, így eszembe se jutott. Köszi a tippet.

Döntöttem, mentek a kis akváriumba. Utólag belegondolva elég furcsa kérdés volt az enyém. Persze hogy nem vállaltok felelősséget a válaszotokkal, hiszen én magam írtam hogy korábban sem nőttek fel a garnélák. Igazából azért kérdeztem rá, mert sokmindennel nem vagyok tisztában, pl hogy mennyi az átlagos utódszám (hányan bujkálhatnak még a dzsungelben), mennyire óvatosak ezek a kis garnélák (tartanak a nagyobb halaktól és igyekeznek elbújni előlük, vagy naivan mászkálnak csak a rengetegben) kb mennyi idő alatt érik el azt a kort, mikor már nem lesznek potenciális táplálék nekik stb.
Idő hiányában átköltöztettem őket a picibe, gondolom a nagyban is rejtőznek még jópáran. Meglátjuk az eredményeket, most legalább tudom a pici akvában az induló egyedszámot...

Szia,
szerintem beszélj @dexkill kollégával, ő jó Crs-ben!
:)
 
Sziasztok! Mivel nálam is elindult a garnéla szaporulat, így egy fontos kérdésben kérném a tanácsotokat.
Ti hogy szelektáltok? Itt gondolok a fizikai szelektálásra, tehát, hogy hova kerülnek a nem kívánatos garnélák? Elajándékozzátok, elpusztítjátok vagy mit tesztek velük?
Részemről az ajándékozásban gondolkodom, de amilyen ütemben szaporodni fognak, egy idő után már nem lesz kinek odaadni. Főleg, hogy neocardinákról van szó, amit azért nem annyira problémás tartani.
Válaszaitokat előre is köszi.

Nézzük sorban:
- én minden nekem valamiért nem tetsző garnélát kiveszek, pl. ha nem szép a színe a többiekhez képest vagy olyan helyen van rajta csík ahol nem kellene
(szerintem egy jó cél a jövőben, hogy az érdekes mintázatú/színű állatokat külön teszem és megnézem mi lesz belőlük)
- a nemkívánatos állatokat egy sügéreket tartó ismerősnek adom, ő feleteti
(lehet hogy velem van a baj, de én nem adok senkinek semmiféle "low grade" meg "kiszelektált" vagy "takarítóbrigád" címszó alatt állatot)
- nálam is az lesz a megoldás, hogy beállítok egy nagyobb méretű halas medencét és akkor megoldódik hosszú távon
 
Ha betartottad a Fenbendanin receptet am 0.1 g /30 L
@BoMa és @Micro a saját tapasztalatok: február 14-én adtam be én ezt a szert a medencékbe. Másnap estére belázasodtam, kb. másfél hétig erőm alig volt felkelni. Ezért a szokásos karbantartás kitolódott 3 azaz három héttel. Közben vízcsere nélkül bent a fenbendanin, március 3-án tudtam pótolni. Sajnos a rohamsisak csigák nem bírták és 2db elhullott carbon rilit láttam. Szerintem(!) önmagában ez a szer nem okozhatott gondot, mivel 50%-os vízcsere volt, még lehetnek a szerből maradványok.

Por alakban kaptam és nagyon nem akar oldódni. 1,5L-es üvegbe tettem, amire öntöttem 2dl akváriumvizet és 2dl langyos vizet a csapból, majd alaposan összeráztam. Utána beöntöttem a medencékbe, teljesen működőképes megoldás.
 
Sziasztok!
Van naplom ugyan de ide irok, itt talan tobben latjatok.
Ma reggelre folytatodott a garnela hullas 2db babaulti szemelyeben. :( Kezdem feladni ezt a garnelazas dolgot... szerintem nem mukodik ez a mattenfilteres megoldasom. De ami fura hogy a tremazolos kezeles utan szinte a teljes mennyisegu vizet kicsereltem ugye, mi a sz.r tud felhalmozodni 3 nap alatt ilyen mennyisegben 40 liter vizben.
Tegyek a szivacsok koze keramia gyurut hatha gyenge a szures? Vagy Ti mire tudtok meg gondolni? Tul nem etetek, oxigen van, vizcserenel direkt garnelas vizelokeszitot nyomok. Kellene egy vizteszt gondolom, de a 6in1 viztesztek nagyon dragak es nekem valami olyasmi kene...

Megnéztem a naplódat, leírom a vele kapcsolatos saját gondolataimat.
Nem szerencsés ilyen mennyiségű vizet egyszerre cserélni a garnéláknál. Ha én ilyesmire kényszerülök, akkor előre 3 nappal kiengedem nagy vödörbe és pihentetem. Szoktam beletenni egy porlasztókövet, hogy alaposan átszellőzzön, no meg vízkezelőt.
Egyszerre max 30%-ot cserélnék.

Én ezt a talajt kivenném: túl nagy szemcseméretű, csak beül közéjük a mulm, amit nem egyszerű kiszedni. Ilyen vékony rétegben inkább nyűg mint előny. Ha mindenáron szeretnél talajt: JBL Manado min. 5cm vastagon. Van itt napló amiben olvashatsz az opedauqa talajairól is, szerintem ígéretesek.

Etetés: tálban, petri-csésze vagy agyag cserépalátét.

A mattenfilternél nálam az vált be, ha a víz 3-10 cm/perc között van, de 6cm/perc alatt kedvezőbb. Ugyanakkor az akvárium térfogata egy óra alatt 2.5X-en forduljon meg a szűrőben. Lehet, hogy olvastad, én innen kezdtem: LINK
 
Hali
40 Literes akváriumomba gondoltam Blue dream garnélát és Red Cherry garnélát 10-10 Db-t...Kérdésem az lenne,hogy esetleg rakhatok melléjük valami halat?
Neon,Guppy?
 
Hali
40 Literes akváriumomba gondoltam Blue dream garnélát és Red Cherry garnélát 10-10 Db-t...Kérdésem az lenne,hogy esetleg rakhatok melléjük valami halat?
Neon,Guppy?
Rakhatsz, persze. Csak az említettek mellett ne nagyon számíts kis garnélák felcseperedésére. Legfeljebb a legkisebb halakat javasolnám, boraras félék stb.
 
Aham ,Olvasstam egy olyat,hogy a Garnéla Bébiket átkell rakni egy sós vízű akváriumba és úgy kell nevelni őket?! Ez a Kék garnélára meg a red cherry-re is igaz?
Nem nagyon volt még garnélám,csak Guppym,neonom,meg Bettám.....
 
Back
Oldal tetejére