1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Garnéla tartáshoz segítség

Kategória: 'Garnélák és csigák', témanyitó: viktorlantos, téma nyitása: Okt 23, 2011.

1. Cs. Géza
    Épp nem fórumozik ...

Cs. Géza Főkertész

Tag:
    Szept 9, 2014
    Kedvelik:
    368
    Hely:
    Tápióbicske
  2. szgabesz
    Épp nem fórumozik ...

szgabesz Kertész szaki

Tag:
    Máj 23, 2015
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Sárvár
    Dennerle Crusta Gran, Shrimp King Color, bőven megteszik.

BoMa kedveli.
  3. szgabesz
    Épp nem fórumozik ...

szgabesz Kertész szaki

Tag:
    Máj 23, 2015
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Sárvár
    Sziasztok!
    Évek óta tartok garnélákat, különösebb probléma (elhullás, tömeges pusztulás) nélkül.
    De most az egyik, nemrég indított akváriumomban hullanak az Amanok.
    2-3 napot bírnak, lelassulnak, órákat töltenek egy helyben mozdulatlanul és szép lassan eldőlnek.
    Ez történt a Sakurákkal is. 3 hetes elmúlt az akvárium, már csak heti 1x30% vízcsere van 3 napot pihentetett csapvízzel.
    Dennerle aktív talaj, tápozás napi 4 csepp EL Profito. Carbo, CO2 nincs.
    Fogalmam nincs mitől lehet, halaknak semmi baja.
    Esetleg a Profitora tudok gondolni, azt korábban még nem használtam sosem, de azt is hígítva adom.
    Amiket tudok mérni:
    NH4: 0
    PH: 7,5-8
    GH: 8
    KH:6
    NO2 tesztem nincs

4. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    600
    Valami mérgezésre tippelnék. Ha csak meredten állnak, az nem jó jel.

Én a vízkezelőt nem merem elhagyni, akkor sem, ha pihentetem a vizet.... nehézfémeket nem díjazzák a garnélák, és sosem lehet tudni...
    Növények nőnek? (Növények is tisztíthatják a vizet, low technél ezért is jöhet jól néhány olyan növény, ami a levegőhöz hozzáfér -> gyorsabb növekedésével segíthet)

Utoljára módosított: Dec 30, 2016
  5. szgabesz
    Épp nem fórumozik ...

szgabesz Kertész szaki

Tag:
    Máj 23, 2015
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Sárvár
    Korábban sosem használtam vízelőkészítőt. Mostanában Seachem Prime-ot.
    Egyébként meredten állnak. Mint ha folyamatosan ennének, de meg sem mozdulnak.
    Ha közelítek feléjük valamivel, akkor sem pattannak el, mint egyébként.

6. Z1234
    Épp nem fórumozik ...

Z1234 Főkertész

Tag:
    Aug 19, 2015
    Kedvelik:
    600
    Nincs másik akváriumod, amibe át tudnál tenni párat? Esetleg jó nagy befőttes üvegbe párat, prime-al kezelt csapvízbe? Még ez is jobb, mintha egyesével elfogynak.

7. szgabesz
    Épp nem fórumozik ...

szgabesz Kertész szaki

Tag:
    Máj 23, 2015
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Sárvár
    Van ilyen opció, csak a kiváltó okra lennék kíváncsi.
    Az is érdekes, ha eldől valamelyik és felállítom óvatosan, akkor talpon marad megint egy ideig.

8. szgabesz
    Épp nem fórumozik ...

szgabesz Kertész szaki

Tag:
    Máj 23, 2015
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Sárvár
    Észhez tértek az Amanok, már a megszokott módon röpködnek.
    Fogalmam nincs mi történt velük...

Z1234 kedveli.
  9. szgabesz
    Épp nem fórumozik ...

szgabesz Kertész szaki

Tag:
    Máj 23, 2015
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Sárvár
    Tapasztalt már valaki olyat, hogy a garnélák szinte csak az akvárium egy bizonyos pontján vedlenek?

10. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    161
    Hely:
    Veszprém
    Nálam inkább árnyékban vedlenek, a moha alatt. Gondolom ilyenkor inkább elvonulnak valami biztonságosabb helyre, amíg ledobják a páncélt.

11. szgabesz
    Épp nem fórumozik ...

szgabesz Kertész szaki

Tag:
    Máj 23, 2015
    Kedvelik:
    166
    Hely:
    Sárvár
    Az az édekes, hogy nálam nyílt terepen történik.

12. Szabó Balázs
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Balázs Tapasztalt kertész

Tag:
    Okt 6, 2016
    Kedvelik:
    46
    Hely:
    Budapest
    Egy kis segítséget szeretnék kérni az első garnélás lépéseimhez. Adott egy 30 literes Dennerle Nano Cube, amit december 29-én raktam össze. Azt tervezem, hogy ha minden rendben a vízzel, és beindult az akvárium, akkor január végén jöhetnek a garnélák. Ki milyen garnélákat és milyen egyedszámban javasol. Részemről a fő szempont az, hogy igazán "élményszerű" legyen a dolog a család számára, szóval minél változatosabb, sokfélébb, izgalmasabb legyen a csapat! Előre is köszönöm a javaslatokat!

13. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    161
    Hely:
    Veszprém
    Ha a neocaridina fajok mellett dontesz akkor ha valtozatos csapatot akarsz mindenfele szinnel, akkor elobb utobb a kulonbozo szinu fajok osszeivnak es a kicsik barnas vadas semmilyen szinuek lesznek. Tehat erdemes egy szinu fajt kivalasztani, es csak azt tartani. :) Ha szapora a faj, pl red cherry, yellow, orange valtozatok akkor ok is nagyon izgalmasan tarthatok. Az hogy mennyit szeretnel tartani nem annyira lenyeges elso korben, ugyanis 5-6 egyedbol is egy honap alatt lehet 60 ha a nostenyek egyszerre petesednek.

Ha a szinek kulonbozosege a szempont amennyire en tudom, bar meg tartani nem tartottam babaulti greent, ok szinezetukben is tudnak valtozni viszonylag nagy mertekben. De errol @ezsolt80 tudna meselni. :)

Szabó Balázs kedveli.
  14. Szabó Balázs
    Épp nem fórumozik ...

Szabó Balázs Tapasztalt kertész

Tag:
    Okt 6, 2016
    Kedvelik:
    46
    Hely:
    Budapest
    Köszi a választ!
    Jól értem? 5-6 garnélából 1 hónap alatt 60???

15. BoMa
    Épp nem fórumozik ...

BoMa Kertész szaki

Tag:
    Okt 30, 2016
    Kedvelik:
    161
    Hely:
    Veszprém
    Csak ha eppen igy jon ki a petesedes. Nalam igy volt, egyszerre voltak petesek a nostenyek szam szerint 3 db. Egyszerre is engedtek el a kicsiket nagyjabol par napon belul. Tobb mint 60 kicsi volt. :) De ugy szamolhatsz hogy ha bepetesedik egy nosteny akkor nagyjabol 4 het mulva elenged atlagosan 30 kis garnelat, de persze ez fugg a nosteny koratol is.

16. Rebal
    Épp nem fórumozik ...

Rebal VIP kertész

Tag:
    Ápr 21, 2016
    Kedvelik:
    1,278
    Hely:
    Dunavarsány
    Ez a garnéla hullás érdekes dolog. Nekem a 2 hónapja működő, sok növénnyel indított 30-as kockába került először 5 amano, 2 hét után egy sem maradt. Tettem bele 11 galaxy-t, majd rá egy hónappal vettem bele még 3 amanot, azokat egy darabig láttam. Aztán pár hónappal később tettem bele 10 yellow fire rc-t, 1-2 naponta egyet-egyet kiszedtem döglötten (nem a halak ették meg), két hét után ezek is elfogytak. Aztán egy hónapja pár rc-t tettem bele próbaként, majd még 20-30-at. Mind megvannak! A galaxy-k idő közben megfogyatkoztak, egyesével. Most egy ideje nem volt elhullás belőlük, ahogy garnélából sem.
    Nem tudom mi lehetett az oka, talán a szűrő macerálása, ez változott az idő folyamán, de nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez lehetett a baj, mert sosem tömeges elhullás volt... és nitrát szintem 0 közeli... esetleg a vízcserére tudok gondolni, ami DIY visszasózott RO volt, konyhai mérleggel kimérve 2-3grammok, ami nem túl pontos, esetleg itt ingadozhatott a keménység (esetleg a pH), de ez sem lehetett mérvadó, max +-1-1 értéket változhatott a keménység...
    Igazából nem tudom mi volt a baj.

Z1234 és szgabesz kedvelik.
  17. Ferenczi Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Ferenczi Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Dec 8, 2016
    Kedvelik:
    7
    Hely:
    Debrecen
    Sziasztok! a segítségeteket szeretném kérni. Eddig még sosem tartottam garnélákat, de pár napon belül eljön ennek is az ideje. Kérdésem, hogy 13-15 db garnélát milyen időközönként, és hány db kis "szemcsével" etessek a mellékelt tápból? 35 literes akváriumban lesznek. Szeretnék még melléjük egy kis algaevő harcsát is. Szerintetek megférne a garnélákkal? Az ő tápjukon megélne ő is? Utolsó kérdésem, hogy kifőzött dióhéjat rakhatok -e dekorációnak, garnélamászókának az akváriumba? Előre is köszi a segítséget! üdv:Csaba

Mellékletek:

• táp.JPG
      táp.JPG
      Fájlméret:
      99 KB
      Megtekintések:
      0
  18. ezsolt80
    Épp nem fórumozik ...

ezsolt80 Főkertész

Tag:
    Júli 29, 2015
    Kedvelik:
    928
    Hely:
    Pomáz
    én kétnaponta etetek.
    kb egy szemcse/garnéla aztán majd meglátod milyen étvágyuk van. Ha marad az aljzaton akkor szívd le ne rohadjon be.
    algaevők is eszik ezt a kaját, de azért javasolnék kicsit változatosabb étrendet. Forrázott zöldség, algatabletta. Szárított levelet is érdemes bedobni az napokig/hetekig el tud lenni a vízben és csipegethetik a garnélák.
    véleményem szerint mehet bele a dióhéj, elvégre szárított diólevelet is adnak az emberek a garnéláknak ;)

Luigi13, Ferenczi Csaba és Szella kedvelik.
  19. Ferenczi Csaba
    Épp nem fórumozik ...

Ferenczi Csaba Kertész tanonc

Tag:
    Dec 8, 2016
    Kedvelik:
    7
    Hely:
    Debrecen
    Szia Zsolt! Köszi a választ,sokat segítettél! :)

20. Szella
    Épp nem fórumozik ...

Szella VIP kertész

Tag:
    Júni 25, 2016
    Kedvelik:
    1,659
    Hely:
    Budapest, I.ker
    Én még szoktam nekik adni fenéklakó halaknak való kaját is Sera Vipachips, Pleco Waffers, és azt is amit te is vettél. A nagyobbak azt felkapják és viszik. :)
    A törpe szívóharcsa nem bántja a garnikat.

Ferenczi Csaba kedveli.

Aktuális oldal megosztása