• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla tartáshoz segítség

Az én garnéláimból kiindulva imádnak a csigákon 'lovagolni' szóval nem kell a csigának messzire menni ha garnélát akar elkapni :)
 
Ez tuti? A videó elejéről éppen "lemaradt" hogy vadássza le a csiga a garnélát. Te láttál már ilyesmit?:eek:
Ilyet nem láttam, de volt helenám taiwanos aksiban. Feltűnt, hogy a kicsik pár nap alatt elfogynak és akkor kezdtem utánajárni a dolognak. Nagy vadászok a helenak. Villámgyorsan kivágtam őket, ezután a kicsik is megmaradtak.
Mintha Szentgyo is hasonlóról számolt volna be...
 
Ilyet nem láttam, de volt helenám taiwanos aksiban. Feltűnt, hogy a kicsik pár nap alatt elfogynak és akkor kezdtem utánajárni a dolognak. Nagy vadászok a helenak. Villámgyorsan kivágtam őket, ezután a kicsik is megmaradtak.
Mintha Szentgyo is hasonlóról számolt volna be...
Atya ég ,én meg csodálkozom ,hogy miért nem látok kicsiket a garnisban:eek:.Már kajtatom is a két predátort amik bent vannak az akváriumban.Bakker @Tibi ez nagyon érdekes ,és hasznos infó volt számomra;):)Köszönöm
 
Nocsak.. Ez tényleg érdekes és megfontolandó. A planáriák ügyében beszéltem egy akvarisztikai területre szakosodott állatorvossal, hogy mit tegyek velük?! Ez a doktor többek között az állatkertnek is dolgozik és elmondása alapján 36 éve akvarizál. Rákérdeztem nála erre a dologra is és azt mondta, hogy a Helena-k a legyengült garnélákat valóban megfogja de azt is, hogy egy ideig próbáljak meg nem etetni, hogy a garnélák majd szépen megegyék a planáriákat. Én csak azt írom, amit ő mondott nekem mielőtt nekem estek :) Nem szívesen tennék semmilyen vegyszert (fenbendazol, praziquantel) a garnélás vízbe, így kipróbálom amit mondott. Az viszont biztos, hogy ha meglátom hogy valamelyik Helena a garnélákat támadja akkor annak az volt az utolsó napja abban az akváriumban!
De ha a Helena sem jó megoldás a csigák ellen a garnélás akváriumban akkor mi?
 
Utoljára módosított:
[...] De ha a Helena sem jó megoldás a csigák ellen a garnélás akváriumban akkor mi?
Én nem értem, miért kell ennyire felfújni ezt a csiga-témát? Egy levél spenót, vagy csalán egy kis befőttesüvegbe, pár óra múlva kivenni. Ezzel a módszerrel lehet a legkönnyebben megoldani. A peték kelési ideje miatt később is érdemes megismételni.
A kiszedett csigákat pedig összeroppantani és visszadobni, remek eleség. Nálam sláger a garnéláknál.
 
Én nem értem, miért kell ennyire felfújni ezt a csiga-témát? Egy levél spenót, vagy csalán egy kis befőttesüvegbe, pár óra múlva kivenni. Ezzel a módszerrel lehet a legkönnyebben megoldani. A peték kelési ideje miatt később is érdemes megismételni.
A kiszedett csigákat pedig összeroppantani és visszadobni, remek eleség. Nálam sláger a garnéláknál.

Bárcsak előbb írtál volna! :)
 
Sziasztok!

Egy kis segitséget szeretnék kérni Tőletek, jól rémlik, hogy a garnis akikba nem ajánlatos táptalajt tenni? Vagy pár hét után már igen ha megvoltak a kötelező vízcserék? Mintha régebben olvastam volna itt a fórumon, csak nem talalom, hogy hol és melyik topikban. Köszi
 
Sziasztok!

Egy kis segitséget szeretnék kérni Tőletek, jól rémlik, hogy a garnis akikba nem ajánlatos táptalajt tenni? Vagy pár hét után már igen ha megvoltak a kötelező vízcserék? Mintha régebben olvastam volna itt a fórumon, csak nem talalom, hogy hol és melyik topikban. Köszi
Nyugodtan használhatsz táptalajt!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Elsösorban a garnelaszakertöket kerdeznem, de persze mindenkitöl szivesen fogadok tanacsokat..:)
Oldalbordai nyomasra (ertsd nejem..:D), vennek az atlagosnal kicsit különlegesebb garnelakat, tehat nem red cherry.
A vizparametereim: GH 9, KH 4-5 körül alakul eddig, köszönhetöen az ADA talajnak, kesöbb gondolom magasabb lesz.:(
Sajnos a pH-m eleg magas, ezert is tartok valamilyen kenyesebb faj tartasatol. Reggel a pH 7,5-8 körül van, estere megy lejjebb a CO2 adagolas utan 7,2-7,5 köze kb.
Mit ajanlanatok, ha lehet egyaltalan? Nincs ozmom, sima csapvizzel megy a vizcsere.
Lehet valamilyen kek, vagy feher-piros, vagy egyeb különlegesebb szinvaltozatu fajt tartani?

Köszi!
 
Mit ajanlanatok, ha lehet egyaltalan? Nincs ozmom, sima csapvizzel megy a vizcsere.
Lehet valamilyen kek, vagy feher-piros, vagy egyeb különlegesebb szinvaltozatu fajt tartani?
Az összes davidi fajt tudod tartani,de arra kell figyelni hogy egy fajtát válassz mert egy mással a szín miatt nem tarthatók ergo egymással is szaporodnak.Ha a színeket nézem amiket írtál : Full Blue Rili,Blue dream,ha a fehér piris vonal tettszik akkor jó fajta Rili garnélákat tudok ajánlani :
blue_velvet.jpg


blue_sakura.jpg


creveti_rilli2.jpg


Melléjük be lehet tenni még Tigris garnélákat Ők is elvannak ezeken a paramétereken amiket írtál. ;)

tumblr_mnzz6cdEn61rvkm67o1_500.jpg
 
Elsösorban a garnelaszakertöket kerdeznem, de persze mindenkitöl szivesen fogadok tanacsokat..:)
Oldalbordai nyomasra (ertsd nejem..:D), vennek az atlagosnal kicsit különlegesebb garnelakat, tehat nem red cherry.
A vizparametereim: GH 9, KH 4-5 körül alakul eddig, köszönhetöen az ADA talajnak, kesöbb gondolom magasabb lesz.:(
Sajnos a pH-m eleg magas, ezert is tartok valamilyen kenyesebb faj tartasatol. Reggel a pH 7,5-8 körül van, estere megy lejjebb a CO2 adagolas utan 7,2-7,5 köze kb.
Mit ajanlanatok, ha lehet egyaltalan? Nincs ozmom, sima csapvizzel megy a vizcsere.
Lehet valamilyen kek, vagy feher-piros, vagy egyeb különlegesebb szinvaltozatu fajt tartani?

Köszi!

A keszalvo által említetteken kívül még szóba jöhet pl. a Babaulti Green vagy a Babaulti Stripes is.
Illetve a Blue Brown Bee is elvan nálam csapvízben.
Egyébként aktív talajjal nekem kicsit magasnak tűnik a pH. (milyen dekor van az aksiban? Seiryu kő esetleg?)
Nekem H.E.L.P. Shrimp Soil van és kb 6.8 pH, 4GH, 1-2 KH-t csinál csapvízből.
Esetleg az ADA Malaya vagy Africana-val tehetnétek egy próbát mert azok sokkal jobban leviszik a pH értéket mint az Amazonia.
 
Az összes davidi fajt tudod tartani,de arra kell figyelni hogy egy fajtát válassz mert egy mással a szín miatt nem tarthatók ergo egymással is szaporodnak.Ha a színeket nézem amiket írtál : Full Blue Rili,Blue dream,ha a fehér piris vonal tettszik akkor jó fajta Rili garnélákat tudok ajánlani :
blue_velvet.jpg


blue_sakura.jpg


creveti_rilli2.jpg


Melléjük be lehet tenni még Tigris garnélákat Ők is elvannak ezeken a paramétereken amiket írtál. ;)

tumblr_mnzz6cdEn61rvkm67o1_500.jpg
Köszi, akkor megprobalkozom valamelyik beszerezesevel....hasznos amit irtal nagyon. Igazabol a pH miatt aggodom inkabb.
 
A keszalvo által említetteken kívül még szóba jöhet pl. a Babaulti Green vagy a Babaulti Stripes is.
Illetve a Blue Brown Bee is elvan nálam csapvízben.
Egyébként aktív talajjal nekem kicsit magasnak tűnik a pH. (milyen dekor van az aksiban? Seiryu kő esetleg?)
Nekem H.E.L.P. Shrimp Soil van és kb 6.8 pH, 4GH, 1-2 KH-t csinál csapvízből.
Esetleg az ADA Malaya vagy Africana-val tehetnétek egy próbát mert azok sokkal jobban leviszik a pH értéket mint az Amazonia.
A talaj ADA Amazonia, a taptalaj ADA es Tropica plan growth vegyesen. Dekor csak nagymeretü folyami kavics, ugynevezett morenakavics van benne. Egyeb dekor fadekor.
A csapvizünknek baromi magas a pH-ja, a multkor mertem, 8-as pH-t mertem belöle!!
Vizcsere utan mertem pH-t a nanoban es a nagyban is, mindkettönel 7,5-8 között volt a pH. CO2 utan lejjebb megy. Lehetne kensavval lejjebb vinni, de nem igazan szeretek kockaztatni. Tözeget, vagy valamilyen huminsav tartalmu anyagot nem igazan akarok hasznalni.
 
Szetnezek...bar most eleg borsos aron talaltam csak webaruhazban, megnezek aprohirdeteseket is...
Tigrist nem ajánlom sima csapvizbe. Neocaridinák jó döntès ès mindenféle szín van. Ha kitaláltad a színt szerintem fórumon találsz akinek van belőle. Babaultikat meg csak ajánlani tudom!
A keszalvo által említetteken kívül még szóba jöhet pl. a Babaulti Green vagy a Babaulti Stripes is.
Illetve a Blue Brown Bee is elvan nálam csapvízben.
Egyébként aktív talajjal nekem kicsit magasnak tűnik a pH. (milyen dekor van az aksiban? Seiryu kő esetleg?)
Nekem H.E.L.P. Shrimp Soil van és kb 6.8 pH, 4GH, 1-2 KH-t csinál csapvízből.
Esetleg az ADA Malaya vagy Africana-val tehetnétek egy próbát mert azok sokkal jobban leviszik a pH értéket mint az Amazonia.


Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
 
Tigrist nem ajánlom sima csapvizbe. Neocaridinák jó döntès ès mindenféle szín van. Ha kitaláltad a színt szerintem fórumon találsz akinek van belőle. Babaultikat meg csak ajánlani tudom!



Tapatalkkal küldve az én Lenovo P1a42 eszközömről
A Tigris garnelakkal mar volt dolgom, egy tulelö maradt meg a nanoban,a többieknek nem tetszett a magasabb pH es kemenyebb viz, abban van Seiryu kö is.
A nagyban most jok a parameterek, kek szinüeket szeretnek oda, oldalborda is hadd örüljön..:)
Itt hiaba keresgelek, bajosan jutnanak el ide Nemetorszagba...:(
 
Itt hiaba keresgelek, bajosan jutnanak el ide Nemetorszagba...:(
Upsz, bocs nem néztem hogy a távolból irsz :)
Svájcban és Ausztriában tuti beszerezhető, az kicsit közelebb van.
Svájcban élő ismerősöm meg pont a németekhez jár át akvarisztikai dolgokért...
 
Back
Oldal tetejére