• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Kinek milyen tapasztalatai vannak az otthon kapható biofilm porokkal kapcsolatban? Ár/érték arány, kiadósság, stb.

Én dennerle bio-tase port adagoltam sokáig, vettem borneo wildot de az nagy csalódás, nem oldódik fel meg ilyenek.

Egyébként kétnaponta szoktam adagolni.
 
Én is a dennerlet használom, hetente 2x adagolom. Szerintem bevált,vagyis a garnélák jól érzik magukat.
 
Érdekesség: a kezdő 10-s csapat CRS-hez a Shirakura Ebi Dama -t nem ették meg (mindig ottmaradt az egész, 2-3 nap után vettem ki - viszont nem oldódik!).
Úgyhogy több mint fél évig hozzá sem nyúltam.

Most a >60-s csapathoz betéve 1 éjsazaka elfogy.
Ezenkívül a dennerle kajái bejöttek, de a Spenót a császár.
 
Sziasztok!

Hosszabb távollét (10 nap) esetén mit javasoltok etetésre? Vegyek Catappa levelet és azt napokig tudják eszegetni? 4 nap volt eddig a leghosszabb hogy nem voltam itthon, azt kibírták kaja nélkül. Alga, barna biofilm van az üvegen talán nem halnának éhen, de éheztetni semmiképpen sem szeretném őket. :) Tudom a szomszéd lenne a legjobb megoldás, de még nem vagyunk olyan viszonyban, hogy a féltett jószágokat rábízzam. :D
 
Sziasztok!

Hosszabb távollét (10 nap) esetén mit javasoltok etetésre? Vegyek Catappa levelet és azt napokig tudják eszegetni? 4 nap volt eddig a leghosszabb hogy nem voltam itthon, azt kibírták kaja nélkül. Alga, barna biofilm van az üvegen talán nem halnának éhen, de éheztetni semmiképpen sem szeretném őket. :) Tudom a szomszéd lenne a legjobb megoldás, de még nem vagyunk olyan viszonyban, hogy a féltett jószágokat rábízzam. :D
Vagy a shirakura ebidama. Ha tobbet bedodsz nem oldodik fel, napokig ragcsalhatjak. A tobbit nem ismerem.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Vagy a shirakura ebidama. Ha tobbet bedodsz nem oldodik fel, napokig ragcsalhatjak. A tobbit nem ismerem.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
nálam az a szutyok képes beszőrösödni két nap után. Igaz hogy nem ázik szét (de az is hogy az én kis jóltartott garnéláim otthagyják mert kemény).
Én inkább szárított levelet mondanék, ha nincs automata etető vagy ismerős.
 
Biofilm port szoktál adagolni?
Ha igen akkor indulás előtt etess még egyet és kibírják. De a legjobb ha félidőben megkérsz valakit hogy etessen egyet. :)
 
Külön nem szoktam adagolni, szépen kialakult már az árnyékosabb sarkokban a barna algaréteg. Tápgolyókat nem szívesen tennék be 10 napra, úgyhogy akkor marad valamilyen szárított levél. Catappa levéllel még nem próbálkoztam remélem eszegetik majd. Ha nem akkor marad a szomszéd... A Catappa levelet ha nem fogyasztják el akkor nem rontja a víz minőségét igaz? Max kicsit színezi.
 
mondjuk nem árt kicsit előbb betenni a levelet, mert kell idő míg ázik egy kicsit és elsüllyed.
Szerintem csak kicsit hártyásítja a víz tetejét ahogy bomlik (bár lehet nálam mástól van). De én bent szoktam hagyni amíg le nem csupaszítják.
 
Nálam hozzá se szagoltak a Catappa levélhez, pedig sok módon tálaltam már, leforrázva, sokáig főzve, leforrázva majd bent hagyva a meleg vízben. A most bent lévő, @Luigi13 -éktól kapott diófalevél is ázik már néhány napja odabent, eddig a legjobban az egyik guppi érdeklődött utána, aki beköltözött alá és onnan leskelődött kifelé. :D A következőt kicsit tovább főzöm majd, hátha.
 
én szárazon bedobom a vízbe azt idővel lesüllyed.
Nincs olyan nagy őrület érte mint a spenótért meg hasonlókért, viszont arra pont jó hogy elmolyoljanak rajta. Idővel azért látszik hogy eszegetik. Ha meg nincs más akkor gondolom jobban nekiállnak a leveleknek is.
 
Nálam a tölgy és catappa levél is megy, lecsupaszítják szépen.

Forrázzátok 5 percit előtte, és akkor megpuhul annyira, hogy rámenjenek. :)
 
Forrázott Cattapa levélen kb. 1 hétig nem látszik semmi, aztán kb. 1 hónap amig elfogy. Egyébként állandóan van cattapa levél az akvában.
 
Nagyon helyesen, mert az nem csak kaja hanem sok egyéb hasznos hatása is van. Antibakteriális, nyugtatja a garnikat ilyesmik. :)
 
Közben rájöttem, hogy nem is catappa levelem volt, hanem guava. :D Catappát még nem próbáltam, abból csak kivonatot adagolok egy hete.
 
nekem kevésbé szép kivitel van... de nem használom...
Igazság szerint nem lenne rossz, de mikor próbáltam akkor voltak mollyk is az akváriumban, és egy laza uszonycsapással kicsaptak mindent a tálból :)
Lehet majd újra megpróbálom, bár általában a kis bogyókat dobálom be a vízbe és nem zavar ha mindenhova elúszik :)
 
Back
Oldal tetejére