• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Sziasztok, forráztam a Garniknak spenótlevelet, de az istennek sem tudom elsüllyeszteni :) világosítsatok már fel légyszi .
 
Sziasztok!
Az utóbbi 1-2 hónapban nagyon lecsökkent a CRS-eim érdeklődése a gyári tápok iránt, ezért először ritkábban kezdtem etetni, gondoltam nem éhesek. Ez többé kevésbé segített, de úgy tűnt hogy a természetes táplálékokat, forrázott zöldet, faleveleket jobban favorizálják. Valószínű beleuntak a sok gyári finomságba. Kipróbáltam jópár könnyen beszerezhető, általam a garnélák számára megfelelőnek gondolt növényt. Ennek tapasztalatait szeretném megosztani veletek:

-csalánlevél: Szinte minden garnélákról szóló honlapon ajánlják, állítólag nagyon sok a garnélák számára hasznos ásványi anyagot tartalmaz.
1 perc főzés után tettem az akváriumba, viszonylag könnyen süllyedt, a garnélák először csak kóstolgatták, többször lemásztak róla, otthagyták, mikor már jól megtépázódott akkor hamar elfogyasztották
-porcsin: Magamtól valószínű nem jutott volna eszembe, de mivel az előző oldalakon kérdeztétek kipróbáltam.
Szintén 1 perc főzés után adtam nekik, azonnal süllyedt, eleinte szerintem nem is nézték kajának, a közelébe sem mentek. Mikor betettem a vízbe darabjaira hullt, a levelek leestek a szárról, a szárat ki is vettem. Egyik belekóstolt a levélbe, és mint az amanok elhurcolta magával, és a szűrőn kezdte eszegetni, ezen felbuzdulva a többinek is az a levél kellett, és elkezdődött a hajsza... Miután belekóstoltak gyorsan elfogyott.
-tölgyfalevél: Ha minden igaz nagy a csersavtartalma, és picit barnítja a vizet. Sok oldalon ajánlják. Próbáltam forrázva és nyersen, zölden és száraz barnán is.
Zölden, vagy forrázva gyorsan süllyed, szárazan 1-2 nap után süllyedt csak el. A tölgylevél érdekes, mivel kiszúrtak maguknak egyet a több levél közül, azt relatív gyorsan (néhány nap alatt) szétkapták, más levelekhez pedig hozzá sem nyúltak.
-diófalevél: egy külföldi garnis oldalon láttam a zölden szárított verzióját, nem gondoltam volna hogy ez a keserű cucc tetszeni fog nekik
Forrázva, zölden tettem be az akiba, azonnal süllyedt. Nagyjából azonnal cirkálni kezdtek rajta, jelenleg is benn az akiban, mindig van néhány amelyik csipkedi. Lassan de fogy.
-perjefű (ha minden igaz Olaszperje): Forrázva adtam nekik, viszonylag nehezen süllyedt. Néhány nap alatt csak az erek maradtak, de addig főleg az apróbbak buzgón rágcsálták. Többet nem adok nekik, a maradék ereket elég nehéz összefogdosni. (Valamilyen oknál fogva hemzsegtek rajta a csigák, mikor még nem esik szét jó csigacsapda lehet. :) )
-saláta: forrázva, viszonylag nehezen süllyed, közepesen szeretik
-sóska: forrázva, nehezen süllyed, jól össze kell gyúrni különben feljön, vagy le sem süllyed, szintén közepesen szeretik
-sárgarépa: forrázva vékony csíkra vágva próbáltam, jól süllyed, azt hallottam jó, az enyémek viszont nem szeretik, egy éjszaka után ugyanúgy vettem ki mint ahogy beleraktam :(
-uborka: forrázva, vékony karikára vágva próbáltam, jól süllyed, egy darabig eszegették, majd megunták
-gyermekláncfű levél: Forrázva, könnyen süllyed. Nagyon szeretik.
-tealevél: miután kiázott a teám, egy kis csipetnyit kaptak a filteres teafűből, könnyen süllyedt, és egész jól eszegették
-eperfa(szederfa) levél: Ez egy nagy meglepetés volt. Zölden szárítva kapták. Viszonylag gyorsan elsüllyedt. A garnélák csak kóstolgatták 1 napig, egy fél körömnyi helyen megrágcsálták. A meglepetés az volt hogy másnap mikor elmentem dolgozni még egyben volt, mire hazaértem (kb 10 óra)csak a levélnyél maradt
-tyukhúr: Forrázva könnyen süllyed. Az eddigi nonpluszultra. A garnélák szinte megőrülnek érte egymást lökdösik félre hogy ehessenek belőle. 1 óra alatt elfogy nyom nélkül egy 5-6 cm-es hajtás, szárastól, levelestől, virágostól. A dolog szépsége hogy hidegebb időben lehet főleg találni, akár hó alatt is. Kitűnő friss zöld lehet télen a garniknak.

Pillanatnyilag ennyi jutott eszembe amit teszteltem rajtuk. Következő a céklalevél lesz, ha minden igaz holnap. :)
 
köszi a tippeket Visitor! mivel diólevél van kéznél, egy gyors próbát meg is ejtek, már fő :)

nálam egyébként az eddigi kedvenc a spenótlevél, attól megőrül az összes garnéla (a tescós gyorsfagyasztottat ugyanúgy szeretik, mint a piaci frisset), persze főzve. ha átfő akkor pillanatok alatt elmerül és rögtön rátámadnak
 
Hamarosan indul a szezon: SÜTŐTÖK!

Pár kockányit puhára főzöl, kicsit bedobsz, többit porciózva lefagyasztod, későbbre is jó lesz.
Imádják.(y)

Akinek cseresznyefája van, annak a levelét zölden és sárgán is imádják, természetesen forrázva.
Nálam bevált.
 
Na hát eddig bármilyen luxuskaját adtam nekik, nappal szinte sosem láttam garnélákat. Most kipróbáltam a fenti tanács alapján a diófa levelet, és tényleg imádják, folyton van rajta valaki! Következő teszt a cseresznyefa levele :)
 
A céklalevél is befutott eddig a második helyre. Imádják, de azért csak 2. mert egy picit nagyobb levelet tettem be, fél óra múlva ki kellett vennem nagy részét, mert széttépték és az egész akvárium céklalevéldarabos lett(a kisebbek nagy örömére). Ezentúl egyszerre csak egy max 3-4 cm-es darabot kapnak. Következő céklaleveles etetésről ha nem felejtem el csinálok egy videót, érdemes megnézni a tolongást. :)
 
Sziasztok!
Jól értem, a zöldeket forrásban lévő vízben kell kb. 1 percig főzni, lehűteni és lehet szervírozni?
Rémlik valami mikrózás is, de már nem tudom pontosan mit és hol olvastam. Vagy az csokis bögrés mikrós süti recept volt...??
 
Jól. A mikrózás nekem ismeretlen a témában, de lehet, hogy valaki tud valami okosat :) Még annyi "trükk" van, hogy ha nem akarsz minden etetésnél főzni, akkor egyszerre egy nagyobb adagot is lehet, amit aztán bedobsz a fagyasztóba és elég ha meleg csapvízzel leolvasztasz róla a következő alkalommal.
 
Én mikróba szoktam belerakni egy kis vízzel, megvárom amíg forr és kihutom.
 
ha nem akarsz minden etetésnél főzni, akkor egyszerre egy nagyobb adagot is lehet, amit aztán bedobsz a fagyasztóba és elég ha meleg csapvízzel leolvasztasz róla a következő alkalommal.[/quote]

Én előrelátóan szilikon jégkocka tartóba adagolom ki a maradékot, abból esetenként 1-1 kockát kipattintok és kész.
 
Back
Oldal tetejére