• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Lehet hülye kérdés, de azért rákérdezek. :)

Nyár végén préseltem le friss szedésű japán juhar leveleket, egy nagy világatlaszban. Most akarok nekik adni, nem lett a leveleken a száradás meg egész tél alatt ólom a nyomdafestéktől? :) Mert az ólom nem a garnélák barátja...
Nyomdafestéket nem tűrő garnéláid vannak? [emoji1] [emoji16]
 
@Luigi13 ma éltem idén először a lehetőséggel! (y) Szedtem friss csalánleveleket, forráztam 3 percet és besüllyesztettem: nagy ívben tojtak rá a legtöbben. :banghead:
A Red cherry és black sakura medencében van egyedül komoly érdeklődés. Értetlenül állok előtte, hiszen a 2015-2016-os években gyakorlatilag a szabad ég alól ettek.
Bezzeg a Tylo-k 10-12 leveles tövet egy éjjel alatt benyomnak, szeretem látni amikor így zabálnak. :joyful:
 
@Luigi13 ma éltem idén először a lehetőséggel! (y) Szedtem friss csalánleveleket, forráztam 3 percet és besüllyesztettem: nagy ívben tojtak rá a legtöbben. :banghead:
A Red cherry és black sakura medencében van egyedül komoly érdeklődés. Értetlenül állok előtte, hiszen a 2015-2016-os években gyakorlatilag a szabad ég alól ettek.
Bezzeg a Tylo-k 10-12 leveles tövet egy éjjel alatt benyomnak, szeretem látni amikor így zabálnak. :joyful:
A többiek el vannak kényeztetve. Ha kapnak minden egyéb földi jót, érthető ha nem harapnak rá. Mondjuk nálunk is a Tylok a legnagyobb fogyasztók.

33491099252_bbaf750054_b.jpgIMG_20170323_200802 by Lovas Attila, on Flickr
 
Itt a tavasz! Ilyenkor már ne szárított dolgokat adjunk nekik, hanem frisset. (Vagy ha mégis, akkor tényleg ne könyvben préseltet.) Már lehet pitypangot szedni, annak a forrázott levelét imádják.

Tök jogos.

Ki is mentem az utcára és szedtem 3 szép pitypanglevelet, 5 percig vízben mikróztam, beraktam. Szerintetek mennyi idő míg rárabolnak? Elég jól vannak tartva a garnélák, ez hozzá tartozik az igazsághoz. :)
 
Latom mindenkinel tavasz van! Nalam is pitypang es csallan a mai menu. A CRS akvaban a csallan tarol kb. 30-2 az allas a pitypangal szemben. De a taiwanoknal is hasonlo a helyzet csak kicsit kevesebben vannak [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Ha már szóba kerültek a természetből gyűjthető növények: akár kertes házban, akár séta közben látunk az állatoknak megfelelő fajokat, érdemes megjegyezni mit és merre találtunk. Otthon nem igazán gond, de sétáló útvonalakon még jól jöhet az információ a későbbiekben. Ha gyakran járunk arrafelé, eső előtti időszakban le lehet vágni az éppen aktuális hajtásokat. Szerencsés esetben kiadós csapadék jön, és rengeteg új levelet hoznak a növények. A korábban levágott hajtások feletethetőek; a növény pedig ezzel a módszerrel mindig "friss" marad. A folyamatosan megújuló növényi részek pedig lehetővé teszik szinte az egész termőszezonban, hogy állataink számára mindig zsenge hajtásokkal kedveskedjünk.
 
Ha már szóba kerültek a természetből gyűjthető növények: akár kertes házban, akár séta közben látunk az állatoknak megfelelő fajokat, érdemes megjegyezni mit és merre találtunk. Otthon nem igazán gond, de sétáló útvonalakon még jól jöhet az információ a későbbiekben. Ha gyakran járunk arrafelé, eső előtti időszakban le lehet vágni az éppen aktuális hajtásokat. Szerencsés esetben kiadós csapadék jön, és rengeteg új levelet hoznak a növények. A korábban levágott hajtások feletethetőek; a növény pedig ezzel a módszerrel mindig "friss" marad. A folyamatosan megújuló növényi részek pedig lehetővé teszik szinte az egész termőszezonban, hogy állataink számára mindig zsenge hajtásokkal kedveskedjünk.
Igen ez a nyitott szemmel jaras valoban fontos. Nalunk van ket kutya mindig az aktualisan kinezett noveny iranyaba terelem a setat. Vegre talaltam egy parkban eger fat is. Mar csak catappa lelohely kellene, de ez alom marad csak.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Na most befosattak.
Ismerős azt mondja nem szabad égertobozt berakni a garnikhoz anélkül, hogy kiráznád belőle a magokat, merthogy a magok mérgezőek.
Wtf, ilyenről én még nem hallottam, és ti?

Elég sok égertobozt adok elég sűrűn, lehet hogy mérgezem a vizet?
 
Valaki probalt mar fuszernovenyt etetni a garnikkal? bazsalikom, kakukkfu, baberlevel es baratai :) google nem adott valaszt, hogy kaphatnak-e
 
babérlevél szerintem alapban kemény lenne nekik.
Már én is gondolkoztam fűszernövényeken de nem akartam kísérletezni velük.
Mostanában annyi mindennel eteti mindenki őket, hogy szerintem simán mehet nekik bármi amit ki akarsz próbálni ;)
Fokhagymával már próbáltam, de akkor borban úsztak és alájuk volt gyújtva :D:p
 
ha megeted veluk, amit raszornal ugy nem jobb? akkor legalabb atjarja belulrol is :LOL:
baberbol a friss levelekre gondoltam, amik meg puhak (bar az oreg is kerdes, a catappat, diolevelet is betermelik egy ido utan)
ha nagyon nincs ilyen tapasztalat, akkor megnezzuk es beszamolunk :)
 
Az etetésről annyit, hogy nálam a vemhes Amano kinyírta a többit. Kisebb kanibalizmus zajlott le. Főleg a színeseket kajálta... :)
 
Nálunk sok szeder fa van. Mge nyárfa.
Gondoltam adok nekik, de sok helyen olvastam, hogy, a fáról zöld leveleket leszedni, nem jó nekik, ez igaz, vagy lehet adni nekik nyugodtan ?
Meg azt is gondoltam, kifözöm a zöld leveleket, kiszárítom, és mehetnek télire szárazon légmentesen zacskóba ?
 
Sziasztok!

Két balkonláda spenótom kapta el a spenótperonoszpórát (a mostani esős idő miatt). Valaki találékozott már ezzel a beteséggel? Mit lehet ternni? Leszedni a beteg leveleket, és várni hátha nem terjed tovább?
Permetezni nem akarom (lehetne pl. csak rézgáliccal), hiszen azért növesztem saját kezüleg hogy tényleg BIO legyen.
 
Back
Oldal tetejére