• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Garnéla birodalom egy kezdőtől

MagyarEva

Kertész tanonc
Sziasztok!

Kezdőként szeretném bemutatni az akváriumomat. Stílusra olyan nekem tetsző, ötleteket gyűjtöttem innen-onnan, kritikát, tanácsokat szívesen fogadok!
16 liter
Talaj: egy kedves fórumtárstól kaptam amazónia és valami.. :)
Növények: karácsony moha, fissidens, gömbmoha, Alternanthera reineckii, Hydrocotyle Tripartita, echinondrus red, Limnobium levigatum, Salvinia natans de tessék kijavítani ha valaminek a nevét nem jól tudom!
Díszek: Red moor fa és egy kókusz kuckó
Lakók: 8db yellow fire garnéla, a kihagyhatatlan hólyagcsigák és piros postakürt csigák
Szűrés: szivacshengeres megoldás /szakkifejezéseket nem tudok :D /
Világítás: 6W-os led igaz csak 4000K-s 450lm remélem elég lesz ezeknek a növényeknek
Co2: Neptun Liqui carbo naponta, erről is szívesen olvasnék véleményeket
És kaptak szintén neptunos növénytápsót is.
 
Bocsi a rossz képminőségért, de valahogy így indultunk.. :) alternanthera reineckii nem tudom melyik változata.. a másik akváriumomból menekítettem át ide, mert abban nem volt táptalaj. Átültetés után jó sok levelet lehullatott de a szárán végig jönnek az új hajtások, úgyhogy remélem megmarad.
 
Talaj: egy kedves fórumtárstól kaptam amazónia és valami.. :)
egy kicsit használt amazonia és sajnálatosan belekeveredett táptalaj kombó volt, amit én is kaptam egy akváriummal. De Éva profi módon átszitálta és így a táptalaj került alulra rá az amazonia és arra a kavics, így remélhetőleg nem oldódik a táptalaj a vízbe olyan gyorsan (y)
 
egy kicsit használt amazonia és sajnálatosan belekeveredett táptalaj kombó volt, amit én is kaptam egy akváriummal. De Éva profi módon átszitálta és így a táptalaj került alulra rá az amazonia és arra a kavics, így remélhetőleg nem oldódik a táptalaj a vízbe olyan gyorsan (y)
Köszi a pontosítást! :)
 
Bocs nem garnelat akartam irni hanem novenyeket. A listadon sok van. Vagy ez a terv?

Szabó Henrik 70/883-4940
Mindenből van egy kicsi :) mohák a fán, Alternanthera a bal sarokban echinondrus a jobb sarokban :D gömböcke is a bal sarokban, Hydrocotyle Tripartita az előtérben a maradék meg úszó :)
Amúgy a liqui carbon az van hogy folyékony co2 forrás, akkor gondolom nem sokat ér.. Tudnál esetleg mást ajánlani?
 
Jó a dizájn, jó a növényválasztás, és a talaj is jobb, mintha csak kavicsot tettél volna bele. Szóval minden adott :)

Az biztos, hogy Echino? Nem valami Crypto? Echinodorusok elég nagyra nőnek, nem biztos, hogy belefér majd az akváriumba :)

Ha megunod nézni a szivacsos szűrőt, nyugodtan kiszedheted belőle. Bár elég jelegzetes retro feelingje van :). Halak nélkül, csak garnéláknak a terhelése nagyon kevés. Ha szaporodik, a Liquid carbot a kis garnélák nem tudom mennyire díjazzák, érdemes lehet utánanézni?
 
Utoljára módosított:
Mindenből van egy kicsi :) mohák a fán, Alternanthera a bal sarokban echinondrus a jobb sarokban :D gömböcke is a bal sarokban, Hydrocotyle Tripartita az előtérben a maradék meg úszó :)
Amúgy a liqui carbon az van hogy folyékony co2 forrás, akkor gondolom nem sokat ér.. Tudnál esetleg mást ajánlani?
Nem kell mas. Nekem nagyon jol mukodik. Valoban jo szen forras csak koze nincs a folyekony co2-hoz. En is olvastam az oldalukon. Nem is ertem miert nem javitjak. A kalium tartalma miatt szeretem hasznalni,jol bevalt,es nem bantja a lakokat sem. Viszont volt mas gyarto amivel mar tobbszorosen ra faragtam, azt inkabb nem osztom meg melyik. Ebben meg nem csalodtam.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Kezdésnek jó,és ahogy látom nemsokára a garnélák is eregetik majd a kicsiket az utolsó képeden három anyuka is kapirgál :)
Kevés növénynél azért óvatosan a carboval a kis garnélák ekkora akvárium méretben már megérzik a túladagolást.
Esetleg ekkora méretben érdemes lenne egy akasztós szűrőt bevetni az helytakarékosabb és az áramlással sincsen gond.;)
 
Jó a dizájn, jó a növényválasztás, és a talaj is jobb, mintha csak kavicsot tettél volna bele. Szóval minden adott :)

Az biztos, hogy Echino? Nem valami Crypto? Echinodorusok elég nagyra nőnek, nem biztos, hogy belefér majd az akváriumba :)

Ha megunod nézni a szivacsos szűrőt, nyugodtan kiszedheted belőle. Bár elég jelegzetes retro feelingje van :). Halak nélkül, csak garnéláknak a terhelése nagyon kevés. Ha szaporodik, a Liquid carbot a kis garnélák nem tudom mennyire díjazzák, érdemes lehet utánanézni?
Echino elbújt a kókusz mögött, de valóban hoz egy új levelet és böszme nagynak ígérkezik :D Ha kinövi a helyét megy a 40esbe :) A másik azt nem tudtam pontosan micsoda valamilyen cryptonak gondoltam énis, az biztos hogy igénytelen és nagyon hajt. És köszi! :)
 
Köszi a hozzászólásokat! A lötyiből mindig inkább egy kicsit kevesebbet adok mint az előírt, hogy tuti ne legyen baj. Az akasztós szűrő pedig tervben van, talán karácsonyra meglepem magam egyel. Abból milyet ajánlanátok? Bár sok fajtát eddig nem néztem.
 
Ideiglenes lakók érkeztek a birodalomba. Amíg elkészül a 40 literes 1-2 hétig itt lesznek a halak is, de már pár napja bent vannak és láthatóan jól érzik magukat /de persze tudom, hogy ez hosszabb távra nem halnak való méret/. a bal hátsó növény az Alternanthera valamicsoda, továbbra is hullajtja a leveleit, de közben hozza az oldalhajtásokat, arra gondoltam levágom a tetejét, hogy az alsó hajtások tudjanak jobban nőni. Mit szóltok hozzá?
 
Back
Oldal tetejére