• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gagyi akvárium szettek ami már a vásárlás pillanatában is hazugság

TH30667_p00_a01_v002.png

Ezek a legszomorúbbak. Egész jó nevű márka, itthon is forgalmazzák, 1,8 literes izét árul haltartásra.
381005_286427758130676_94179541_n.jpg

Vagy ez a "marina betta kit", 3 liter nagyjából. Szintén árulják jó pár webshopban.
 
Azt szeretném leszögezni, most nem a márkák ostorozásáról van szó, a topik a hamis fotókkal lett indítva. Nyílván probléma a halak megfelelő tartása stb is. Szóval lehetne miért panaszkodni akkor is ha csak halaznál.

Szilvi, a tengeri témában, azért várunk vele, mert azt sem tudnánk átlagos szinten képviselni. Nem vonz a műszikla és a borzalmasan algás és ingerszegény módja a tengerizésnek. A másik irány pedig viszonylag drága. Tengeriben is csak ezt a vonalat képviselnénk ebből pedig a nano szettek lehet ki is esnének.
 
Azt szeretném leszögezni, most nem a márkák ostorozásáról van szó, a topik a hamis fotókkal lett indítva. Nyílván probléma a halak megfelelő tartása stb is. Szóval lehetne miért panaszkodni akkor is ha csak halaznál.

Szilvi, a tengeri témában, azért várunk vele, mert azt sem tudnánk átlagos szinten képviselni. Nem vonz a műszikla és a borzalmasan algás és ingerszegény módja a tengerizésnek. A másik irány pedig viszonylag drága. Tengeriben is csak ezt a vonalat képviselnénk ebből pedig a nano szettek lehet ki is esnének.

Értem én, csak gondoltam hátha.. :D
 
OFF



egy pár linkkel meg tudnál dobni esetleg ebben a témában? (akár priviben is) régóta érdekel a dolog (majd talán egy jövőbeli project kapcsán) de igazán jó leírásokat a nano verziókról nem találtam még.
Köszi :)

ON
Volt időszakom amikor inkább a nano tengeri felé hajlottam. Csodaszép akik vannak ebben a kategóriában is, de a sós víz kissé macerássá teszi a dolgot (érdemesebb nagyobb mennyiségű vizet bekeverni, hogy a sótartalom állandó legyen). Most nem tudom milyen árak vannak, de egy nano létrehozása talán nem is lenne sokkal drágább mint egy fullprofi növényesé, sőt... A jóminőségű élőkő az alapja mindennek, ott az a biológiai "szűrőanyag". A világítás 1W/l-től kezdődik, lehet keveseb is mondjuk egy csak halas akvárium esetében, bla-bla-bla:)
Két fórumot érdemes megnézned, az egyik egy magyar a másik pedig egy külföldi.
Nem tudom, fórumot szabad linkelni?
Inkább elküldöm privátban.
 
Tegnap írtam, hogy az EHEIM-et nem sorolnám ide. Gondoltam bedobok egy jó példát is, hogy kellene hazugság nélkül eladni akváriumot és szetteket. Így:
Freshwater Aquariums

Ha megnézitek szép így is viszonylag igénytelenebb növényekkel. Ez valóságos nem marketing.

Miért kell ráhazudni versenyfotókat ilyen kis nudli szettekre? Amikor meg jönnek be a vevők hozzánk és kérdezik, hogy akkor mit rakhat bele és mit kellene változtatnia jön a ledöbbenés..... a szett nagy része kuka.

Azért azok a képek is csak bele vannak retusálva szóval ezen ők is spóroltak :)
scubaline és vivaline, ugyanaz van bennük csak tükrözve a kép :)
 
Lehet nem pont ebbe a topikba való de azért bedobom:

Én jót mosolyogtam rajta. Szerintem leginkább egy rendszergazdának való akit jobban érdekel a hogyan működik része mint az, hogy mi van benne :D

Ha a link nem lenne jó akkor itt egy kép:
gagyi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mindez 36000 Forintért o_O:D
 
"Az akvárium teljesen automata, a fizikai paramétereit - úgymint a víz buborékoltatása, a hőmérsékelete illetve az akvárium világítása - egy beépített elektronika vezérli. Esti (22:00-08:00) és reggeli program (08:00-22:00). A két program időtartama felhasználó által szabadon állítható.
Reggeli program során a világítás végig be van kapcsolva, a buborékoltatás fél óránként negyed órát megy. A víz hőmérséklete az aktuális programtól függetlenül - +-1 Celsius fokon belül állandó - 24 Celsius fok. (22 Celsius fokos szobahőmérséklet mellett). Az esti program során a világítás és a buborékoltatás ki van kapcsolva, csak a hőmérséklet szabályzása működik. Méretei: 330*305*165 mm."

;) Azért komoly technika, meg kell adni az árát! Arról nem is beszélve, ha nappal CO2 a "víz buborékoltatása" ugye...
 
Szerintem nem biztos, hogy mindenki rögtön verseny akit akar csinálni.
Szerintem aki ilyet vesz annak bőven elég is. Aki nem járja körbe a dolgokat előre azt nem érdekli annyira a téma, hogy jobbra legyen szüksége.
Elmegy a boltba és egy dobozban megkap mindent amivel ideig óráig eljátszadozhat. Utána meg megy a tárolóba amikor megunja.
Ha már itt tartunk ez olyan mint az autóverseny. Ha elmész és veszel egy Subarut attól még nem lehet megnyerni vele egy rally versenyt.
A verseny gép és a verseny akva az teljesen más mint a széria, és nem is ugyan azoknak készül.
 
Szerintem nem biztos, hogy mindenki rögtön verseny akit akar csinálni.
Szerintem aki ilyet vesz annak bőven elég is. Aki nem járja körbe a dolgokat előre azt nem érdekli annyira a téma, hogy jobbra legyen szüksége.
Elmegy a boltba és egy dobozban megkap mindent amivel ideig óráig eljátszadozhat. Utána meg megy a tárolóba amikor megunja.
Ha már itt tartunk ez olyan mint az autóverseny. Ha elmész és veszel egy Subarut attól még nem lehet megnyerni vele egy rally versenyt.
A verseny gép és a verseny akva az teljesen más mint a széria, és nem is ugyan azoknak készül.

A célom, hogy a munkahelyemen egy kis low-tech akit készítsek és a rendszer beálltával pár garnival is megpróbálkoznék. Természetesen össze is lehetne válogatni a világítás-szűrő-akvárium kombinációt, de a kérdésem konkrétan a fent hivatkozott kombinációra vonatkozik.
 
Elsőre talán nem is érdemes, full komoly, drága akváriumot venni, ha csak valakinek nincs arra is pénze, hogy szakemberekkel tartassa karban. Aztán ha rabul ejti, akkor el lehet gondolkodni nagyobb akváriumon, komoly technikán. Korábban sokat lógtam modellezős fórumon, téma most is érdekel, de csak ilyen "lapgép " szinten próbálkozom, könnyű összedobni, ha meg törik olcsón javítható. Lényeg, hogy folyton feldobták a kérdést, milyen távirányítót érdemes venni. Persze aki komolyan nyomja egyből beírja, hogy Futaba-t, ez elég nagy tudású drága táv, csak ha meg mégsem fogja meg ez a hobby, akkor kidobott egy csomó pénzt érte. Ugyanezt gondolom kezdő akváriumra is. Persze nem feltétlenül növényessel kell kezdeni.
 
Van itthon egy 170 literes, ami a lehető összes sebből vérzik. Szűrő alul méretezve, vízparaméterekről fogalmam sincs, nővények össze-vissza, halak döglenek, ráadásul bosszantó módon: kb havonta 1. ÉS az egész csak kölcsön cucc, a barátom garázsából, aki 1 évig kerülgette üresen. A mondanivalóm: az alapoktól szeretném kezdeni, halak nélkül, low-tech-ben (CO2 nélkül). Ha működik, megjönne a lelkesedésem (és a tapasztalatom) a nagy rendbetételéhez is. Így épp kezdő nano cuccot kúpászok a GA-nál... Ezért kérdeztem a fenti kombinációról, hogy elégséges-e.
 
Szerintem az már pozitív, hogy akasztós szűrő van hozzá, ami extra szűrőanyagot jelent. Persze ez esetben is figyelni kell majd a megfelelő bejáratásra, és a cserevizet sem árt legalább 1 napot pihentetni. Nálunk is karsztvíz van, és sokáig csak simán, slagból töltöttem az akit, igaz jelentős halpusztulásom nem volt, de bacikutúra sem nagyon alakult ki a szűrőben. Persze azóta fejlődtem :)
 
Mi a helyzet a GA-s szettekkel? Low-tech-nek használható átalakítás nélkül is vagy itt is szűrő- és lámpacsere?

Konkrétan: Wave Box 40 - nano akvárium szett most csak 19 990 Ft - Green Aqua
Az aki jó, a szűrő jó, a lámpa helyett talán jobb lenne a 13 wattos. De azon a két watton olyan sok nem múlik. Igénytelenebb növényekhet, mohákhoz teljesen jó ez a szett.
Megfelelő növényválasztással és jó talajjal szép kis akit lehet összedobni belőle. ;)
 
Az aki jó, a szűrő jó, a lámpa helyett talán jobb lenne a 13 wattos. De azon a két watton olyan sok nem múlik. Igénytelenebb növényekhet, mohákhoz teljesen jó ez a szett.
Megfelelő növényválasztással és jó talajjal szép kis akit lehet összedobni belőle. ;)

Köszi-köszi!
 
Mi a helyzet a GA-s szettekkel? Low-tech-nek használható átalakítás nélkül is vagy itt is szűrő- és lámpacsere?

Konkrétan: Wave Box 40 - nano akvárium szett most csak 19 990 Ft - Green Aqua

Ez a cucc nem növényesnek készült. Aki csak halazni akar stb annak tök jó. Minden másra ott vannak a normális technikák.

Nem a nano szettek leoltásáról volt szó az első posztban, hanem azokról a szettekről, amik ráhazudnak egy szép növényes fotót és így próbálják eladni. Ezért nem tudok egyetérteni azzal, hogy jó ez így. Mert apuka is azért veszi meg függetlenül attól, hogy 10 vagy 20 ezer forint mert a dobozon lévő fotó őt is megfogja. Simán fogyasztói átverés. Elég sok ilyen vásárlóval találkozunk aki a kis vagy nagyobb szett utánbenéz és a boltban szembesül azzal, hogy pontosan mire is való amit megvett.
 
Ez a cucc nem növényesnek készült. Aki csak halazni akar stb annak tök jó. Minden másra ott vannak a normális technikák.

Nem a nano szettek leoltásáról volt szó az első posztban, hanem azokról a szettekről, amik ráhazudnak egy szép növényes fotót és így próbálják eladni. Ezért nem tudok egyetérteni azzal, hogy jó ez így. Mert apuka is azért veszi meg függetlenül attól, hogy 10 vagy 20 ezer forint mert a dobozon lévő fotó őt is megfogja. Simán fogyasztói átverés. Elég sok ilyen vásárlóval találkozunk aki a kis vagy nagyobb szett utánbenéz és a boltban szembesül azzal, hogy pontosan mire is való amit megvett.

Légy szíves, ha lesz pár perced nézz bele a naplómba (Munka helyett c.), mert most már annyi az infó, hogy behorpad a homlokom és amiben már biztos voltam, már az sem az... Köszi
 
Back
Oldal tetejére