• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gagyi akvárium szettek ami már a vásárlás pillanatában is hazugság

:D

792397_358923320881914_100414177_o.jpg


Ez viszont nagyon szép:
774287_359545307486382_1890675812_o.jpg
 
Ezek az EHEIM szett fotók nem biztos, hogy ide valóak - mert ezek profi cuccok -, viszont fény tekintetében ők is elvéreznek, vagy csak nagyon low-tech növényeknek elegendőek...
 
Mondjuk egy Eheim szett pl Scubaline stb sorozat azért alacson és közepes igényű növényekhez is jó. Ha a gyártónál külön megvásárolható világításbővítés van, vagy 2013-ban nem a múlt századi T8-as csövekkel akarják eladni a terméket akkor érdekes is lehet.

A bejegyzést indító akvárium azért tényleg nem ez a kategória volt.
 
Sziasztok!

Persze nehogy az jöjjön ebből le hogy jók ezek a gyári szettek növényezéshez, mert nem igazán!
De egy tapasztalt kertész akár tud belőle látványosabb berendezéssel, alacsony igényű növényekkel egy kívánatos bemutató akváriumot csinálni.
A Naspolyában is 2x30W T8 van a 240 literre, de ott két 900l/h-ás szűrő dolgozik alatta (a szett tartozék 2l-es vödröcske helyett)!

Kezdőknek inkább nem ajánlott kategória!

A.ttila
 
Bocsi ha hülye ez a kérdés de akkor ezek szerint ha jól értem az üveg se minden milyen? Mert a világítás meg szűrű oké tudom, hogy az sokat számít, azt értem :). Elnézést a kérdésekért, kezdő vagyok.
 
Bocsi ha hülye ez a kérdés de akkor ezek szerint ha jól értem az üveg se minden milyen? Mert a világítás meg szűrű oké tudom, hogy az sokat számít, azt értem :). Elnézést a kérdésekért, kezdő vagyok.

Teljesen mindegy, hogy sima üveg fekete ragasztással vagy opti átlátszóval. Az számít ami benne van.
 
Mondjuk egy Eheim szett pl Scubaline stb sorozat azért alacson és közepes igényű növényekhez is jó. Ha a gyártónál külön megvásárolható világításbővítés van, vagy 2013-ban nem a múlt századi T8-as csövekkel akarják eladni a terméket akkor érdekes is lehet.

A bejegyzést indító akvárium azért tényleg nem ez a kategória volt.

Én teljem mértékben meg vagyok elégedve a 16 literes eheim szettel. :)
 
Én azt látom, hogy bármilyen neves gyártó bármilyen "gyári" szettjét nézem mind kivétel nélkül alkalmatlan kicsit komolyabb növényezésre. Mintha mindenki csak "haltartó' szeretne lenni... Komolyan nem értem, hogy miért!? Javítsatok ki, ha tévedek, vagy láttatok ilyet (nem ADA szettekre gondoltam)!
Most újat fogok mondani: ezek a cégek pénzből élnek (mondtam, újat:))! A növényezés az akvarisztikának csak egy kis szegmense. Persze sok akvakertész van (és egyre több) a világon, de akkor is a legtöbb családnál csak egy "sima" akvárium van otthon. Vagy idejük, vagy pénzük, vagy igényük nincs másra.
Valamint mindenki szereti inkább összelegózni a dolgokat, mindenkinél más szempont a fontos: kinézet, ár, fogyasztás, teljesítmény, tartandó növények igényei, stb.
A gyári szett a halazásról szól, ennek van piaca.
 
"Aquatic nature aquarium cocoon 7"
43 liter, 26 W világítás, egy pici akasztós szűrő és kőkorallokkal reklámozzák. Marhára reális :
22-73-large.jpg
Áh, valójában az egy lehab beszívócsonkja meg egy gigantikus HQI refi, csak energiatakarékos változatban... :D
 
Most újat fogok mondani: ezek a cégek pénzből élnek (mondtam, újat:))! A növényezés az akvarisztikának csak egy kis szegmense. Persze sok akvakertész van (és egyre több) a világon, de akkor is a legtöbb családnál csak egy "sima" akvárium van otthon. Vagy idejük, vagy pénzük, vagy igényük nincs másra.
Valamint mindenki szereti inkább összelegózni a dolgokat, mindenkinél más szempont a fontos: kinézet, ár, fogyasztás, teljesítmény, tartandó növények igényei, stb.
A gyári szett a halazásról szól, ennek van piaca.

Alapvetően teljesen jogos, amit írsz, de amikor a reklámképen ennek ellenére egy profi növényes szerepel, az csúnya átverés. Egyébként az ilyen gagyi szettek halazásra sem igazán jók, mert tipikusan a szűrésen spórolnak. És a halnak is rossz, ha ammóniában úszik, nem csak az akvakertész életét keseríti.
 
http://www.webshop link moderálva/images/big/AquaticNature/an-cocoon-5.png
Például ez itt egy 21 literes akar lenni, de arra se vették a fáradságot, hogy olyan részletet retusáljanak bele, amin nincs félbevágott kő a jobb oldalon. Meg úgy egyébként a növények mérete is árulkodó, hogy ez egy sokkal nagyobb akvárium részlete. És a kisördög azt súgja, hogy ezt nem lehet egy mini akasztós szűrővel összehozni.

A tengerisek meg egyenesen gyomorforgatóak. Ha valaki tényleg megpróbálja ezt 37 literben, akkor kínhalált halnak azok a szerencsétlen halak:
39-142-large.jpg

Egyébként rémlik valami olyasmi is az állatvédelmi törvényből, hogy tengeri akváriumnál az előírt minimum 100 liter.
 
Sajnos ez nem más mint egy csúf üzleti fogás. Olcsó előállítani és sajnos nem véletlenül csinálnak akár nevesebb gyártók is 'gagyi' szetett. Inkább csalinak tekinteném az egészet. Megveszed, azt hiszed jól jársz, majd rájössz, hogy ennél több kell, lecseréled ezt, lecseréled azt. Akár ugyanattól a gyártótól valami ütősebb termékét választva. A multi meg zsebeli a pénzt, sokkal jobb neki, ha mindenféle termékéből fogy. :) Ez persze nem csak az akvarisztikára igaz... Az olcsó dolgokra pedig mindíg van kereslet 'egy próbát megér, mert olcsó' címszó alatt. :oops:
 
Áh, valójában az egy lehab beszívócsonkja meg egy gigantikus HQI refi, csak energiatakarékos változatban... :D
Anno sokat olvasgattam tengeri nano (nano reef) témában. Rengetegen űzik az akvarisztikának ezt az ágát (itthon is). Külföldön csomó mindent be lehet szerezni hozzá, mindenféle spéci dolgot, itthon nehezebb (és most a nanokról beszélek). Lehet tartani rákokat, korallokat, halakat is nanoban, persze tengerisnél kicsit nagyobbat jelent a nano. Lehabzó sem feltétlenül kell, mivel ekkora akikban inkább a sűrűbb vízcserékkel oldják meg a dolgot.
De tény, hogy az itt felhozott szettek nem alkalmasak olyan vízalatti világ létrehozására, mint amik a képeken szerepelnek!!!
 
OFF

Anno sokat olvasgattam tengeri nano (nano reef) témában.

egy pár linkkel meg tudnál dobni esetleg ebben a témában? (akár priviben is) régóta érdekel a dolog (majd talán egy jövőbeli project kapcsán) de igazán jó leírásokat a nano verziókról nem találtam még.
Köszi :)

ON
 
OFF



egy pár linkkel meg tudnál dobni esetleg ebben a témában? (akár priviben is) régóta érdekel a dolog (majd talán egy jövőbeli project kapcsán) de igazán jó leírásokat a nano verziókról nem találtam még.
Köszi :)

ON

Nézd meg pl a Dennerle tengeri nano akiját. Ott fényben egész jó van felette. Interzoo-n működés közben is meg lehetett nézni szép belsővel nem kamufotóval
 
Tegnap írtam, hogy az EHEIM-et nem sorolnám ide. Gondoltam bedobok egy jó példát is, hogy kellene hazugság nélkül eladni akváriumot és szetteket. Így:
Freshwater Aquariums

Ha megnézitek szép így is viszonylag igénytelenebb növényekkel. Ez valóságos nem marketing.

Miért kell ráhazudni versenyfotókat ilyen kis nudli szettekre? Amikor meg jönnek be a vevők hozzánk és kérdezik, hogy akkor mit rakhat bele és mit kellene változtatnia jön a ledöbbenés..... a szett nagy része kuka.
 
Ha úgy áll hozzá az ember ezekhez, hogy tudja, mit akar és tisztában van azzal, hogy mi van a dobozban, akkor nem olyan vészesek.
Nekem az íróasztalos garnis egy ilyen akiból van:
http://ecx.images-link moderálva/images/I/514TC9k9TOL.jpg
Csak vettem hozzá egy rendes nano lámpát. Mondjuk itt nem is akarnak nagyot mondani ezzel a képpel... :p
Egyébként meglepően jól bevált a szűrője. Az egyetlen dolog, ami nem tetszik, hogy hajlított. Így utólag már inkább vennék sima kockát.
 
Nézd meg pl a Dennerle tengeri nano akiját. Ott fényben egész jó van felette. Interzoo-n működés közben is meg lehetett nézni szép belsővel nem kamufotóval

Ti nem akartok elmozdulni ilyen irányba picit? Akár nano szinten és csak bemutatóban egyelőre. Vagy akár itt a forumon feldobni egy ilyen témát. Úgy emlékszem írtátok, hogy Péter a tengeri vonalon is járatos. Ő lehetne a modija annak a forumnak és esetleg egy kezdőposzttal is megnyithatná :)
 
Back
Oldal tetejére