• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Gagyi akvárium szettek ami már a vásárlás pillanatában is hazugság

viktorlantos

Alapító
Admin
Mindig megmosolygom azokat a gyártókat akik nagy mellénnyel odateszik egy profi növényes fotóját a nevetségesen s**r szettjükre. Naív ügyfél pedig a fotó alapján megfogva a terméket megvásárolva csak otthon hónapok múlva kezd el gondolkodni azon, hogy hogy a túróban lehet olyan akváriumot építeni, mint ami a dobozon volt.....

A válasz.... SEHOGY!

Szépek a szettek, néha praktikusak is, de annyi energiát azért érdemes lenne ráfordítani a kérdésre, hogy utána járunk mire jó ez egyáltalán....

Wendy Kurniawan aquascsaper épp most panaszkodik arról, hogy a versenyakija fotóját milyen ótvar módon hamisították rá egy gagyi szettre..... szerzői jog stb minek? Ha már az egész egy nagy hazugság számít valamit, hogy a fotót is lopjuk?.... vicc....

14983_10200462138134025_2000794197_n.jpg
 
Ilyenkor nem lehet perelni?
Egy az egyben látszik hogy az ő akija.
 
majdnem sikerült egy gagyi szettel nekiindulnom az akvárium-ügynek, szerencsére magamhoz képest mérhetetlen türelemmel kérdeztem utána a témának és jártam körbe a lehetőségeket.

a fotós témához meg inkább nem szólok, mert csak felhúzom magam, túl sokszor lopták már el képemet, olyanok is, akiknek semmiből nem állt volna kifizetni vagy legalább elkérni.
 
Arra gondoltam, hogy minden fotónkat mostantól ellátom vízjellel. Valami hasonló felirattal.

"Ebben a ládában tuti sosem lesz ilyen akid" persze angolul lehetőleg úgy, hogy ne lehessen leszedni :D
 
Ilyenkor nem lehet perelni?
Egy az egyben látszik hogy az ő akija.

ilyenkor azt lehet leginkább megpróbálni, hogy küldesz egy számlát a fényképről annak, aki felhasználta, meg egy kedves levelet, hogy jogi útra tereled, ha nem fizetik ki a számlát. általában olcsóbb a számla kifizetése, mint egy per, így ez néha beválik. valóban pereskedni nem sok értelme van
 
A szüleim mániája,hogy amikor 10-15ért """"profi""" szettet vehetek,miért költök tetemes összegeket különböző apró-cseprő dolgokra,meg technikára...Hát néha unalmas a magyarázkodás...
 
ilyenkor azt lehet leginkább megpróbálni, hogy küldesz egy számlát a fényképről annak, aki felhasználta, meg egy kedves levelet, hogy jogi útra tereled, ha nem fizetik ki a számlát. általában olcsóbb a számla kifizetése, mint egy per, így ez néha beválik. valóban pereskedni nem sok értelme van
De itt nem csak a fotóról van szó, hanem hogy "ellopják" valakinek az akváriumát.
 
Kína nem arról híres, hogy bármilyen szellemi tulajdon eltulajdonításában szigorkodna. Szóval számla, jogi út.... szép álom.
 
hát ez jó kérdés, hogy maga az akvárium vagy a fotó-e itt a szellemi termék, amit elloptak, akkor már a fotó könnyebben járható út szerintem, ha esetleg joghoz akarna fordulni a készítő
 

Ezzel a fénnyel, meg ezzel a "szűrővel" (szerintem még vízmozgatásra is alkalmatlan) ez nem működő képes... Szerintem csak a videó erejéig volt így egyben. Támadnak a Lengyelek!!! :LOL:
 
Én azt látom, hogy bármilyen neves gyártó bármilyen "gyári" szettjét nézem mind kivétel nélkül alkalmatlan kicsit komolyabb növényezésre. Mintha mindenki csak "haltartó' szeretne lenni... Komolyan nem értem, hogy miért!? Javítsatok ki, ha tévedek, vagy láttatok ilyet (nem ADA szettekre gondoltam)!
 
Sziasztok!

Pár kevésbé fényigényes növény még eléldegélhet benne, de a táptalajt hiányolom!

A végső képen már nincs is bent a szűrő!

A.ttila
 
Hát az a szűrő, ha ben van, ha nincs az tökmindegy. Egy kalap kakit nem ér szerintem...

Viszont ez mennyire életszerű? Ismerem a szett paramétereit, szerintem ez is csak ideig-óráig...

192905_358922907548622_2134680906_o.jpg
 
Bizony, simán működhet. A hydro még magasabban is van. Ezenkívül még Hygrophyla Pinnatifida van benne pár tővel és az is él és virul. :)
 
Back
Oldal tetejére