• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GA micro, és a heti rendszerességű adagolás?

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
D

Deleted member 4326

Vendég
Konkrét kérdésem: A Green Aqua Micro arányai megfelelnek-e a heti adagolásnak, ha én a káliumot por alakban pótolom ugyanúgy hetente, mint ha csak profitot adagolnék? A célom a spórolás, mivel a Green Aqua Micro jóval töményebb a profitónál.

Az akváriumaim kifejezetten a low-tech kategriába sorolhatóak.
 
Konkrét kérdésem: A Green Aqua Micro arányai megfelelnek-e a heti adagolásnak, ha én a káliumot por alakban pótolom ugyanúgy hetente, mint ha csak profitot adagolnék? A célom a spórolás, mivel a Green Aqua Micro jóval töményebb a profitónál.

Az akváriumaim kifejezetten a low-tech kategriába sorolhatóak.
A micro adagolható így simán. Sőt, első körben a napi adagot próbálnám meg heti egyszer adni, ha kevésnek bizonyul, akkor heti kétszer, vagy két napi adagot heti egyszer és így tovább. :)
Viszont a káliumot naponta adagolnám. Vagy ha liqui carbot adsz naponta, akkor az is elég lehet, abban is van kálium.
 
Kérdésem a következő lenne : Van e valamilyen jelentősége a fent említett GA mikro-makro napi adagolásánál, hogy az mikor történik ? Van e javaslat, hogy a világitási cikluson kívül, vagy belül, mikor történjen a tápozás ?
Üdv
 
Kérdésem a következő lenne : Van e valamilyen jelentősége a fent említett GA mikro-makro napi adagolásánál, hogy az mikor történik ? Van e javaslat, hogy a világitási cikluson kívül, vagy belül, mikor történjen a tápozás ?
Üdv
Inkább a rendszeresség a lényeg, de nyilván jobb, ha a világítási cikkus előtt adagolod.
 
Mivel a Carbon= szén ,rendkívül reakcióképes anyag a fény hatására azonnal elkezd kémiai reakciókban szerepet vállalni, így én a Carbot sötétben a lámpa bekapcsolása előtt adnám. Éjjel szerintem nem igazán lenne jó lámpaoltás után, mert a növények által kilélegzett oxigénnel, hamar reakcióba lépne, melynek eredménye szerintem ismert!:)
 
Na most. A növények csak fény hatására lélegeznek ki oxigént, fotoszintézisnek hívják. Sötétben oxigén fogyasztók, mint a halak. Mivel a carbo gyorsan bomlik lámpa kapcsolással lenne ideális bekapcsolni.
Sötétben a növények nem veszik fel, elbomlik, mire világos lesz.
 
de jól írtam a carbo esti adását, mert a fény és a szén nem barátok!
A fényszakaszban történik a fényenergia átalakítása kémiai energiává. A fényenergia megkötése a színanyagok: a zöld színű klorofill és a sárga színű karotinoidok feladata. Fény hatására a gránumok membránjában található színanyagok és enzimek együttműködésének eredményeként ATP és redukált koenzim képződik. A koenzim redukciójához szükséges hidrogén a víz bontásából származik. A folyamat „mellékterméke” az oxigén.

A sötétszakaszban folyik a szén-dioxid megkötése és átalakítása szőlőcukorrá a fényszakaszban keletkezett redukált koenzimek és ATP felhasználásával. A sötétszakasz energetikai feltételei tehát a fényszakaszban teremtődnek meg. A több lépésből álló folyamat a színtestek belső plazmaállományában nagyszámú enzim közreműködésével zajlik.
 
de jól írtam a carbo esti adását, mert a fény és a szén nem barátok!
A fényszakaszban történik a fényenergia átalakítása kémiai energiává. A fényenergia megkötése a színanyagok: a zöld színű klorofill és a sárga színű karotinoidok feladata. Fény hatására a gránumok membránjában található színanyagok és enzimek együttműködésének eredményeként ATP és redukált koenzim képződik. A koenzim redukciójához szükséges hidrogén a víz bontásából származik. A folyamat „mellékterméke” az oxigén.

A sötétszakaszban folyik a szén-dioxid megkötése és átalakítása szőlőcukorrá a fényszakaszban keletkezett redukált koenzimek és ATP felhasználásával. A sötétszakasz energetikai feltételei tehát a fényszakaszban teremtődnek meg. A több lépésből álló folyamat a színtestek belső plazmaállományában nagyszámú enzim közreműködésével zajlik.
Semmi gáz.
Viszont a növények is reggel aktívabbak, nem este, a lámpaoltás közelében.

Az igazán jó megoldás a Seachem Excel, mert ez 24 óra alatt bomlik le,így mindegy mikor adagolják.
 
Back
Oldal tetejére