• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

GA macro felturbózása kálium-szulfáttal?

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
D

Deleted member 4326

Vendég
Low tech akvárium, 0,46 w/l fény, ugye ide nem érdemes menni a gyári adagolással, amennyi kálium kéne, már valószínűleg túladagolnám a nitrátot és foszfátot.

Arra gondoltam, hogy a már meglévő macromba a profito elfogyása(és a micro megvétele) után kevernék kálium-szulfátot. Meg tudom tenni, hogy simán belekeverem?
 
Low tech akvárium, 0,46 w/l fény, ugye ide nem érdemes menni a gyári adagolással, amennyi kálium kéne, már valószínűleg túladagolnám a nitrátot és foszfátot.

Arra gondoltam, hogy a már meglévő macromba a profito elfogyása(és a micro megvétele) után kevernék kálium-szulfátot. Meg tudom tenni, hogy simán belekeverem?

Low tech akváriumba nem érzem a fontosságát a tápok ilyen szintű túladagolásának.
Persze te látod ha valamiből hiány van, de ennyi fény mellett azért nincs nagy fogyasztás.
 
Low tech akváriumba nem érzem a fontosságát a tápok ilyen szintű túladagolásának.
Persze te látod ha valamiből hiány van, de ennyi fény mellett azért nincs nagy fogyasztás.

természetesen nem gyári adagolásban adom, hanem csökkentve, de ha csökkentem, akkor mindent csökkentek... pl nitrátból és foszfátból nem kell sok, de egyúttal a káliumot is csökkentem, és még most is vannak lyukacsos levelek, főleg a vízi hortenzián, ami tudtommal pont káliumhiány(remélem nem tévedek).

vagy maradok a profito alaptápnál és ízlés szerinti GA macronál, hogy beállítsam a nitrátot, mert Green Aqua Macro nélkül alig 5 ppm szokott lenni.
 
Szeretném kérdezni hogy low tech akváriumomban a fény 0,75wL ,aey life profitoval tápozok és carboval, 1 honapja uj táptalaj és manado aljazat mellett kiegésziteni lehet e GA macroval ? mert a foszfát teszt szerint 1.0 mg/l, a nitrát pedig 25 mg/l alatt van.. jelenleg nincs tápanyaghiányra mutato jel de jo lenne megelözni.
 
Szerintem folyamatosan ellenőrizd, a mostani értékeid jók, talán majdnem még magasak is egy low-tech-hez.
Gondolom a halak produkálják, így nem kell macroelemet még bevinned, ameddig ezt tartani tudod.
 
Back
Oldal tetejére