• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fűtés

Kulsonel uveg repedes ha elfelejtik kihuzni pl egy szuro leallitasnal

Elvileg van benne hővédelem, nem?
Nekem Hydor ETH300W van, és amikor leállítom a rendszert vízcsere+puceva alkalmával (olyan 1 órára), nem szoktam kihúzni... Hiba? Lehet hogy már el is törtem?

Mondjuk jobban belegondolva 26 fokra lőttem be, napközben be sem kapcsol, mert a világítás simán felűti estére 27 fokra a vizet, éjjel meg reggel megy. De akkor is. :D
 
Mit kell tennem, hogy azt a fokot hozza, amit beállítok rajta?
Kérdések: Hány fok van a helyiségben? A fűtő rendszeresen ki be kapcsol? Esetleg folyamatosan működik, ekkor kicsi a teljesítménye az akváriumhoz képest.

Ha látszólag működik, akkor mechanikusan lehet kalibrálni +/- 2 fokkal. Figyelni kell a fűtőt amikor kikapcsol, akkor a hőmérő által mutatott hőmérsékletet kell beállítani (feltételezve, hogy az megfelelően működik) a piros gyűrűs mutatónyíl elforgatásával. A nyilat a valós hőfokra kell tekerni, érintetlenül hagyva a kék gyűrűt. Ezekután már a szabályozásra való kék gyűrűt kell tekergetni a kivánt hőfok eléréséig.

Ha a fűtő működik, mindegy milyen hőfokon de azt folyamatosan tartja, és az előbbi kalibrálás sem segít, akkor vagy garanciában cseréltesd ki, vagy számold ki mennyi a beállított és a valós hőmérséklet közötti különbség és ennyivel állítsd magasabbra a hőfokot. Ha egyszer beállítottad, és stabilan működik, további gondod hosszú ideig nem lesz.
 
A külső fűtőknek mennyi az élettartama? (pl. hydor)

Ja nekem egy Hydor 300W kulso ment, aztan egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a tylomelania csigam nem maszik ki a hazacskajabol napokra(22C lett a viz). Aztan rajottem hogy a termosztat ment el, nem kapcsolt csak ha 30C re tekertem. 12 honapos volt a futo, szlovenszkoban vettem, itt 2ev a garancia, kaptam ujat es ezzel 6honapja a csigam nem panaszkodik ;)
 
Kérdések: Hány fok van a helyiségben? A fűtő rendszeresen ki be kapcsol? Esetleg folyamatosan működik, ekkor kicsi a teljesítménye az akváriumhoz képest.

Ha látszólag működik, akkor mechanikusan lehet kalibrálni +/- 2 fokkal. Figyelni kell a fűtőt amikor kikapcsol, akkor a hőmérő által mutatott hőmérsékletet kell beállítani (feltételezve, hogy az megfelelően működik) a piros gyűrűs mutatónyíl elforgatásával. A nyilat a valós hőfokra kell tekerni, érintetlenül hagyva a kék gyűrűt. Ezekután már a szabályozásra való kék gyűrűt kell tekergetni a kivánt hőfok eléréséig.

Ha a fűtő működik, mindegy milyen hőfokon de azt folyamatosan tartja, és az előbbi kalibrálás sem segít, akkor vagy garanciában cseréltesd ki, vagy számold ki mennyi a beállított és a valós hőmérséklet közötti különbség és ennyivel állítsd magasabbra a hőfokot. Ha egyszer beállítottad, és stabilan működik, további gondod hosszú ideig nem lesz.
Köszi a segítséget. Olyan 20-21 fok van a szobában napközben, most épp 23. 74 literes az akvárium. A fűtőtesttől kb 2,5 méterre van. Tegnap valami történt, beállítottam majdnem maximumra és folyamatosan egyre lejjebb vettem, majd kb 2,5 óra múlva elérte a hőmérséklet a 24 fokot, akkor a piros nyilat beállítottam 24-re majd eltekertem a kéket 24,5 környékére. Tartotta ezt a szintet, azóta ki-be kapcsolgat. (bár ezt korábbi napon is megtettem már...) Reggelre már fixen 25 fok volt bent, 24,5 beállításnál, ami még ok, ma délutánra ugyanennél 25,5 a hőmérséklet. Szóval talán végre műkszik, vagyis remélem most nem fél naponta fél fokot fog melegedni ugyanennél a beállításnál.

(Költői a kérdés, nem értem miért írja az eheim hogy easy to use, amikor elég egyértelmű az angol nyelvű keresések során is, hogy egyáltalán nem egyszerű a használata és az extra funkciónak eladott kalibrálás az első pár hétben inkább rontja a termék megítélését...)
 
Remélem most már megoldódik a problémád, pár napig figyelgesd rendszeresen, ha kell állítgass utána. Remélem ez a fél fok emelkedés naponként megáll és beáll egy állandó hőfokra, alatta, felette egy kicsivel a ki be kapcsolásoknak megfelelően.

extra funkciónak eladott kalibrálás az első pár hétben inkább rontja a termék megítélését...
Egyetértek, nekem két és fél fok eltéréssel működik egy 25 W-os. Nem tudom miért nincs gyárilag bekalibrálva, vagy legalább közelitve a valós hőfokhoz. Bár lehet szerepet játszik sok tényező az érzékelésben: a vízmozgás erőssége, az akva mérete, mikorra válik egyenletessé a víz hőfoka, én például kicsit beledugom a homokba a végét, mert csak így fér el függőlegesen, apropó: van aki fekteti. De védje meg magát a ....
 
Sziasztok!

Nekem gyanús,hogy megadta magát a belső fűtésem.. :( A legutóbbi vízcsere (péntek) alkalmával feltűnt,hogy elég hideg a víz az akiba. De azt hittem,hogy az én hőérzetem a nem jó...viszont a reggeli tápozásoknál sem érzem,hogy melegebb lenne a víz. 25-25.5-re volt állítva. Pénteken kicsit fentebb vettem,hogy majd hátha érzem a különbséget...de semmi.

Fentebb olvastam,hogy 6-12 hónap alatt tönkremennek,ha nincs szerencséje az embernek. Tehát kérdéseim a következőek:
1.: Hogyan tudnám tesztelni,hogy valóban tönkrement-e a hűtésem?
2.: Ha igen,milyen ajánlanátok egy 54 literes medencébe?

Köszönöm! :)
 
Sziasztok!

Nekem gyanús,hogy megadta magát a belső fűtésem.. :( A legutóbbi vízcsere (péntek) alkalmával feltűnt,hogy elég hideg a víz az akiba. De azt hittem,hogy az én hőérzetem a nem jó...viszont a reggeli tápozásoknál sem érzem,hogy melegebb lenne a víz. 25-25.5-re volt állítva. Pénteken kicsit fentebb vettem,hogy majd hátha érzem a különbséget...de semmi.

Fentebb olvastam,hogy 6-12 hónap alatt tönkremennek,ha nincs szerencséje az embernek. Tehát kérdéseim a következőek:
1.: Hogyan tudnám tesztelni,hogy valóban tönkrement-e a hűtésem?
2.: Ha igen,milyen ajánlanátok egy 54 literes medencébe?

Köszönöm! :)
Hőmérő?
 
Hát túl okosat nem tudok mondani, azoni kívül, hogy nekem az tűnt fel, hogy 30-32 fok van a medencében. (diszkoszos) És hiába tekertem lefelé (28,5-re szerettem volna visszamenni) a fűtő mindig annyit melegített. Segítségemre a hőmérő volt.
http://www.greenaqua.hu/hu/jager-50-akvariumi-futo-50w.html
Amint hazaérek elő is kerítem a hőmérőt. :) A 30-32 fok már egész "kellemes". A két véglet...vagy megfagynak meg megfőnek.Bár nem bánnám,ha nem lenne semmi probléma. Köszönöm! :)
 
A legutóbbi vízcsere (péntek) alkalmával feltűnt,hogy elég hideg a víz az akiba.
Fontold meg a fűtő használatát. Úgy egyáltalán, általában. Növényes akváriumba nem kell 22-24°C-nál több. De ha lehűl 19-re, tragédia akkor sincs. Egyes halfajok tartása (inkább szaporítása) mondjuk ezt felülírhatja...
 
Fontold meg a fűtő használatát. Úgy egyáltalán, általában. Növényes akváriumba nem kell 22-24°C-nál több. De ha lehűl 19-re, tragédia akkor sincs. Egyes halfajok tartása (inkább szaporítása) mondjuk ezt felülírhatja...
Tehát azt mondod,ha 22-24 foknál nem hidegebb az aki víz igazából nincs is szükségem fűtésre?? Igazából a szetthez volt a ketyere,indítás óta műkszik.
 
Tehát azt mondod,ha 22-24 foknál nem hidegebb az aki víz igazából nincs is szükségem fűtésre?? Igazából a szetthez volt a ketyere,indítás óta műkszik.
Igen. Ez az ideális a legtöbb növénynek. De ettől hidegebbet is jobban kamázzák, mint a melegebbet. Ettől - ahogy fentebb is írtam - legfeljebb bizonyos állatok igényei térhetnek el, de a legtöbbjük szintén szereti, vagy legalábbis elvan ezen a hőmérsékleten. Nekem nincs fűtőm.
 
Igen. Ez az ideális a legtöbb növénynek. De ettől hidegebbet is jobban kamázzák, mint a melegebbet. Ettől - ahogy fentebb is írtam - legfeljebb bizonyos állatok igényei térhetnek el, de a legtöbbjük szintén szereti, vagy legalábbis elvan ezen a hőmérsékleten. Nekem nincs fűtőm.
Megnyugodtam. Nincsenek kényes halaim,kezdőként merész lett volna. :)
 
Jagert mint fűtőmárkát tudom ajánlani. Nekem van olyan ami kb 8 éves és még mindig működik. Viszont a magam részéről szerintem nem árt a fűtő. De ezt persze függ a szoba hőmérsékletétől is. Én pl fával, központi fűtéssel fűtök, éjjel is megy, de csak takarékon. Ebédlőben reggelre le tud menni 18-19 fokra is a hőmérséklet ha kinn nagyon hideg van. Nagy akváriumnak kisebb lehet ilyenkor a hőingadozása, de egy kicsi azért kihűlhet, és gondolni kell arra is, hogy azért relatíve sokat matatunk az akváriumban, és ki akar hideg vízben kotorászni? ;)
 
Jagert mint fűtőmárkát tudom ajánlani. Nekem van olyan ami kb 8 éves és még mindig működik. Viszont a magam részéről szerintem nem árt a fűtő. De ezt persze függ a szoba hőmérsékletétől is. Én pl fával, központi fűtéssel fűtök, éjjel is megy, de csak takarékon. Ebédlőben reggelre le tud menni 18-19 fokra is a hőmérséklet ha kinn nagyon hideg van. Nagy akváriumnak kisebb lehet ilyenkor a hőingadozása, de egy kicsi azért kihűlhet, és gondolni kell arra is, hogy azért relatíve sokat matatunk az akváriumban, és ki akar hideg vízben kotorászni? ;)
Hmm..na ebben is lehet ám valami! :) Én kifejezetten utálom a hideget...és ebből kifolyólag a hideg vizet is. De nálam,ahol van a aki a szobába ott elég meleg van. Ugye ha csak abból indulunk ki,hogy amennyire el tudod képzelni attól 2x fázósabb vagyok :D:D:D Úgyhogy nálam meleg van. És az aki sincs messze a fűtőtesttől.
Lehet azért tűnt hidegnek a víz,mert melegebb volt a szobába a megszokottnál?!?!
 
Nekem egy elég érdekes dolog történt most, hogy vágattam üveget az akvárium tetejére. Eheim fűtőm van 24 fokra beállítva. Az üveg a tetején azért lett készítve mert nagyon gyorsan pàrolgott a víz belőle de így már tűrhető. A dolog az, hogy hiába volt 24 fokra tekerve csak 23 fokos volt a víz és nem is kapcsolt be a fűtő, de ha 22 fokra lement a víz azonnal visszafűtötte 23-ra de ki is kapcsolt. Most a tetővel 24 fokos a víz. Érdekes.
 
Back
Oldal tetejére