• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fűtés külső fűtővel - Hydor ETH

oRphEus

VIP kertész
Legjobb napló
A készülő akváriumomba Hydor ETH külső fűtőt tervezek, érdekelnének az ezzel kapcsolatos tapasztalatok. Megéri? Mennyi energiát használ (tekintve hogy nem túl nagy a hőcserélő felülete)? 250 literes akváriumba 200 vagy 300 Wattosat javasoltok?
 
oRphEus said:
A készülő akváriumomba Hydor ETH külső fűtőt tervezek, érdekelnének az ezzel kapcsolatos tapasztalatok. Megéri? Mennyi energiát használ (tekintve hogy nem túl nagy a hőcserélő felülete)? 250 literes akváriumba 200 vagy 300 Wattosat javasoltok?
A Hydor külső fűtők a legjobbak a világon. Nem ereszt, megbízhatóan tartja a hőmérsékletet, jól állítható, nem csökkenti a flow-t. Hosszú ideje használom a 200W-ost a 20 literhez. A 250 literhez 300 W-osat javasolok, mindenképpen. Az energia-fogyasztás attól függ, hogy mennyit dolgozik, milyen a szoba hőmérséklete. Nyilván a 200W-os csak nagyon ritkán kapcsol be a 20 liter miatt, és akkor is csak pár mp-ig dolgozik. Hőingadozás nincs. Arra kell egyedül vigyázni, hogy az optimális működéshez függőlegesen kell állnia, az "akasztós füllel" fent. Elsőre a cső-csatlakozás menetes műanyag szorítógyűrűje gyengének tűnt, de végül jól működik azóta is, bírja a strapát. (A csőcsatlakozó olyan jól megtervezett, hogy gyakorlatilag nincs is szükség rá.)

A 200W-os két fajta csőmérethez kapható a 12/16 és 16/22-höz is. A 300W-os természetesen csak 16/22.

Nagyon ajánlom. Olyannyira, hogy meg fogjuk próbálni felvenni a GA kínálatába.
 
Ezen én is gondolkoztam. Belül mennyire tisztítható? (Baktérium film, stb lerakódások miatt)
 
Proci said:
Ezen én is gondolkoztam. Belül mennyire tisztítható? (Baktérium film, stb lerakódások miatt)
Nem érdekes. A flow-t egyáltalán nem csökkenti, mivel a belső (fűtős) része kitágul. A teljesítménye sem csökken. A cső-csatlakozások első centiméterein pedig ugyanúgy tisztítható kefével mint bármely cső. Tehát a tisztítás nem téma. 1.5 éve üzemel nálam, tökéletes a flow. Mint az első napon...
 
Üdv Mindenkinek!

A külső fűtővel kapcsolatban azt hallottam, hogy a rögzítés (külső szűrő befolyó ág) rögtön kuka. Obiban filléres megoldás alkalmazandó. Ezen túlmenően vigyázni kell arra, hogy függőlegesen kerüljön elhelyezkedésre. Egyébként ajánlott kategória, hiszen rögtön érzékeli a víz hőmérséklet változást (pl. vízcsere) így az állandó hőmérséklet nagyon hamar visszaáll.

...aki holtig tanul
 
Olyan kérdésem lenne hogy milyen problémát okozna ha a szűrőbe folyó ágra kötném (2211en csak ez 12/16) Esetleg valami hasonló külső fűtő 9/12 méretben létezik?

Előre is köszi: Namtar
 
Namtar said:
Olyan kérdésem lenne hogy milyen problémát okozna ha a szűrőbe folyó ágra kötném (2211en csak ez 12/16) Esetleg valami hasonló külső fűtő 9/12 méretben létezik?

Előre is köszi: Namtar

Ha a szűrőbe folyó ágra kötöd akkor bekoszolódik, nem lesz jó a hatásfoka, gyakran kell tisztítani, elméletben. Megoldásnak vagy beraksz elé mögé szűkítőt, vagy nem tudom.
 
Hello!
Én is ilyet tervezek a hamarosan indított 300l-esbe. Azon gondolkodtam, hogy mondjuk egy 300W-os fűtő bekapcsolt állapotban kb. 300 W-ot fogyaszt? Csak elkezdtem gondolkodni, mert mondjuk ha minden bekapcsolt állapotban lesz a 300l-esben akkor kb. 600w-ot fogyaszt (bár ez csak időszakos), mert előfordult már, hogy az 1200w-os porszívónk leverte a biztosítékot igaz akkor lehet ment lent a sütő is. De ezt nagyon nem szeretném.
Hogy egyáltalán nem csökkenti a flow-t azon pedig inkább csak csodálkozm és nagyon remélem. Egyébként ennél jobb már csak a talajfűtés, lehet mert az állítólag a legtöbb növény gyökerei is szeretik.
 
Sziasztok!
Ma vettem egy ilyen (eth-200 - 12/16) fűtőt és az összerakás után eléggé elkeseredtem. Bekapcsol, kigyullad a led egy halk kattanás közben, ha hideg a víz, ha forgatom a tárcsát akkor is halk kattanás közben kapcsol ki be, de ha az automata kapcsolgatja a fűtést akkor hangos sercegő berregő hangot ad ki, hangerőben mint egy nagyon zajos légpumpa. Volt valakinek ilyen tapasztalata ezekkel a fűtőkkel. Ugye nem ez az optimális működés??
 
Szia,

már kettő is volt nekem, egyiknél sem jelentkezett ilyen "zaj". Jól kötötted be? Van rajta egy nyíl, azt kell figyelni a bekötésnél. Meg az is fontos, hogy függőlegesen álljon a fűtő.

Persze lehet az is, hogy az elektronikától jön a hang, az viszont nem jó :(

Geris said:
Sziasztok!
Ma vettem egy ilyen (eth-200 - 12/16) fűtőt és az összerakás után eléggé elkeseredtem. Bekapcsol, kigyullad a led egy halk kattanás közben, ha hideg a víz, ha forgatom a tárcsát akkor is halk kattanás közben kapcsol ki be, de ha az automata kapcsolgatja a fűtést akkor hangos sercegő berregő hangot ad ki, hangerőben mint egy nagyon zajos légpumpa. Volt valakinek ilyen tapasztalata ezekkel a fűtőkkel. Ugye nem ez az optimális működés??
 
Erre a 2 dologra figyeltem, sajnos akkor valszeg kifogtam egy hibás darabot. Köszi a megerősítést!
 
Hello!
Mivel nekem és jó párunknak ilyen van érdekelne, hogy mi volt az elégést kiváltó ok? Nem szeretnék hasonló hibába kerülni.
 
DLaci said:
Hello!
Mivel nekem és jó párunknak ilyen van érdekelne, hogy mi volt az elégést kiváltó ok? Nem szeretnék hasonló hibába kerülni.

Szia, Jason leírta a blogján mitől lehetett de ő is csak tippel.

Mivel tökéletes értékelést kapott a cucc nem a termék hibájának rója fel. Azt írja hogy elképzelhető, hogy áramszünet után nem indult újra a szűrő. A fűtő túlmelegítette magát majd amikor a szűrő elindult hideget kapott a felhevült üveg és elpattanhatott. A fűtőben van egy túlhevülés elleni védelem, de itt valamiért nem kapcsolt be.
 
Több, mint 1 hónapja vettem egy 300-ast, ezek szerint ideje lenne már kipróbálni, nehogy lejárjon a gari... :)
 
Köszi neked is viktor, remélem a garancia megoldja, mivel mindenképpen külső megoldást akarok, 54 l-ben nagyon csúnya egy rúdfűtő...
 
Skacok ne fessétek az ördögöt a falra ;)

Elég sok ilyen fűtőt eladtunk már panasz egy sem volt. A fenti bejegyzést érdekesség miatt dobtam be, mert ilyet még én sem láttam. :angel:
 
viktorlantos said:
DLaci said:
Hello!
Mivel nekem és jó párunknak ilyen van érdekelne, hogy mi volt az elégést kiváltó ok? Nem szeretnék hasonló hibába kerülni.

Szia, Jason leírta a blogján mitől lehetett de ő is csak tippel.

Mivel tökéletes értékelést kapott a cucc nem a termék hibájának rója fel. Azt írja hogy elképzelhető, hogy áramszünet után nem indult újra a szűrő. A fűtő túlmelegítette magát majd amikor a szűrő elindult hideget kapott a felhevült üveg és elpattanhatott. A fűtőben van egy túlhevülés elleni védelem, de itt valamiért nem kapcsolt be.
Nálam pár hete volt áramszünet, a szűrőt kihúztam, a vizet kiöntöttem belőle. Viszont a fűtőt bedugva hagytam, és amikor vége lett az áramszünetnek nem is voltam otthon és így ment a fűtő 1,5-2 órát, vagyis csak ment volna mert ugyan úgy kikapcsolt mint amikor a víz már megfelelő hőmérsékletű.A szűrőt visszadugtam a fűtő is bekapcsolt a hidegebb víztől és nem lett semmi baja.Szerintem Jason B.-nál gyárilag rossz volt a fűtő.
 
Skacok ne fessétek az ördögöt a falra ;)

Elég sok ilyen fűtőt eladtunk már panasz egy sem volt. A fenti bejegyzést érdekesség miatt dobtam be, mert ilyet még én sem láttam. :angel:

Segítségre, tapasztalatra lenne szükségem. Beszereltem egy vadi új 200 w-os in line hydor-t a 21 fokos szobában lakó 70 literes akvárium Tetra ex700-as kimenő ágára precízen, függőlegesen.

Az a problémám, hogy a 26 fokot úgy tartja, hogy kb. 5 percenként bekapcsol 5 percre, aztán ki. Ez az automata relé hang viszont 5 percenként baromi idegesítő, főleg éjjel.

Lehet ezeknek az érzékenységén valahol állítani? Másnál milyen gyakorisággal kapcsol a fűtő?

Már arra is gondoltam, hogy kicsi neki a flow, ugyanis 16-os csőméretűt vettem (gondolva egy későbbi Tetra1200-es upgrade-re egy nagyobb akival) és most 12->16-os illesztővel kötöttem be a Tetra 700 csövezésbe.

Tanácsokat, tapasztalatot előre is köszi!
 
Back
Oldal tetejére