• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes fulfilled dreams

Szűrőtakarítást akartam javasolni én is, illetve egy erős talajporszívózást, kézzel fellegyezve belőle a mulm-ot.
Nekem is az egyik leggyűlöltebb algám, időnként fel-felbukkan. Olyankor ezeket elvégzem, esetleg vízcsere pluszban, és általában el is tűnik. Bomlástermék nem gyűlik össze valahol? Perlonra ránéztél? Lehet, hogy cserés.
 
Szűrőtakarítást akartam javasolni én is, illetve egy erős talajporszívózást, kézzel fellegyezve belőle a mulm-ot.
Nekem is az egyik leggyűlöltebb algám, időnként fel-felbukkan. Olyankor ezeket elvégzem, esetleg vízcsere pluszban, és általában el is tűnik. Bomlástermék nem gyűlik össze valahol? Perlonra ránéztél? Lehet, hogy cserés.
Köszi a tanácsokat.
Perlon nincs bent,csak a gyári 30ppm szivacs van a szűrés végén. De akkor következő karbantartásnál vágok bele azt is. És megy továbbra is a porszívó+ exel fecskendőböl.
 
Sziasztok
A múlt hónap kevés volt hogy eltakarítsam az staghorn-ot a parvulából.Más alga nincs;). A héten megnyírtam, szűrőt kitakarítottam,de még tartja magát. Picit emeltem a co2.
Máskülönben minden rendben,Ma kaptak sütőtököt 3perc mikróban és le se szálnak róla nagyon bejövős.
A fényképezést még tanulnom kell nem tetszik az eredmény:(
37386611086_5c093b95c0_h.jpgDSC_0142 by Kálmán Szépe, on Flickr
 
Sziasztok
A múlt hónap kevés volt hogy eltakarítsam az staghorn-ot a parvulából.Más alga nincs;). A héten megnyírtam, szűrőt kitakarítottam,de még tartja magát. Picit emeltem a co2.
Máskülönben minden rendben,Ma kaptak sütőtököt 3perc mikróban és le se szálnak róla nagyon bejövős.
A fényképezést még tanulnom kell nem tetszik az eredmény:(
View attachment 41290DSC_0142 by Kálmán Szépe, on Flickr
Meg mindig gyönyörű.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok.
A lámpacsere megtette hatását, egy ati 4x24 dimmelhető lett a szerzemény 2db eheim+2db osram 6500 70% ra dimmelve. Nagyon látványos különbség van a két lámpa között,azt olvastam hogy ég és föld de akkor is leesett az állam mikor első nap ránéztem nem gyenge! Most boldogság van egyfelöl másrészt még mindig tartja magát az alga a parvulába+mohába,holnap megint nyírás lesz.
Köszi hogy benéztél. 20171007_171014.jpg 20171007_170955.jpg
 
Sziasztok
Hát a parvulából sehogyse akar eltünni az alga, de próbálkozom amivel tudok.
Amivel most próbálkozom, a világítás 60%ra dimmelve, makró 2ml naponta 3ml mikro 1ml exel leállitott szürőnél algára nyomva, co2 picit emelve, heti talajporszívozás megy+ visszaraktam a sűrűbb előszürö szivacsokat. A ludwigiát és a wallichit kiszedtem majd visszakerültek válogatva.
Szóval megy a küzdés.20171021_110147.jpg 20171021_110151.jpg 20171021_110133.jpg
Tanácsokat,kritikát szívesen fogadok.
 
Sziasztok
Ma volt ismét egy nagy vízcsere, megnyírtam a rotalákat, parvulát. Bonsai-t is kicsit megritkitottam+raktam a bal oldalra is belőle.
Előszűrőt is kitakarítottam. Az alga még mindig tart:mad: Sajnos a bonsai-t is ellepte,ezért is a ritkítás.
A kezelés eddig: exel fecskendőböl, makro visszavétel 2ml /nap,világítás 6 óra 60%ra dimmelve 4x24ati
Szűrő 2hete lett teljesen kipuceválva.
Most azon gondolkodom hogy ,veszek egy hosszabb befolyócsövet,mert nem ér le teljesen, szerintetek lenne értelme?
 
Sziasztok
Ma volt ismét egy nagy vízcsere, megnyírtam a rotalákat, parvulát. Bonsai-t is kicsit megritkitottam+raktam a bal oldalra is belőle.
Előszűrőt is kitakarítottam. Az alga még mindig tart:mad: Sajnos a bonsai-t is ellepte,ezért is a ritkítás.
A kezelés eddig: exel fecskendőböl, makro visszavétel 2ml /nap,világítás 6 óra 60%ra dimmelve 4x24ati
Szűrő 2hete lett teljesen kipuceválva.
Most azon gondolkodom hogy ,veszek egy hosszabb befolyócsövet,mert nem ér le teljesen, szerintetek lenne értelme?
Ha a szivo csore gondolsz, mindenkepen jobb ha leer. Ezt nem is tudtam, hogy magasabban van.
A masik. Ati lampad lett?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Igen korábban jött a jézuska:) nagyon tetszik és brutál fenye van ezért is választottam ezt.
2 eheim 2 osram csővel 6500 mind
Akkor megy az is a kívánságlistára 3.án ha úgy alakul el is küldöm a megrendelést.
 
Igen korábban jött a jézuska:) nagyon tetszik és brutál fenye van ezért is választottam ezt.
2 eheim 2 osram csővel 6500 mind
Akkor megy az is a kívánságlistára 3.án ha úgy alakul el is küldöm a megrendelést.
Gyonyoru szineid vannak. Siha nem fogom megerteni miert szebbek a szinek egy ati lampaval, amikor a csovek a lenyegek. Eddig barhol lattam ati lampat brutal szep volt.. Marmint a fenyenek a szine.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szia.
Látom küzdesz ezzel a fekete jól rátapadós algával a parvulákon leginkább. Mértél foszfát szintet?
Az én esetemből kiindulva én is ugyanezzel küzdöttem és elkezdett szálasodni/fonalasodni a montecarlom. Picit feljebb emeltem a fényt, visszább vettem a világítási időt és ez után még mindig maradt ez a piszok alga. Végül a foszfát és nitrát szint arányba állításával egyik pillanatról a másikra olyan szépen eltűnt mint a fene. most elhanyagoltam és nem adagoltam pár hete a foszfátot, talaj benyelte, megint lenullázódott a szint és ismát visszatért, aztán kb 2 hete adagolom ismét, megint szépen épp ma mértem, jók az értékek és az alga szépen szorul vissza, egy kis excel kezelés után szépen elpirul az alga aztán jönnek az amanok este és reggelre nyoma sincs, vissza sem jön.
Csak az én esetemet írtam le, hátha ezzel segítek :)
Tetszetős az akva, ATI lámpa eheim csövekkel először GA-ban láttam, egyből elkapott a hű b***meg érzés :D
 
Szia.
Látom küzdesz ezzel a fekete jól rátapadós algával a parvulákon leginkább. Mértél foszfát szintet?
Az én esetemből kiindulva én is ugyanezzel küzdöttem és elkezdett szálasodni/fonalasodni a montecarlom. Picit feljebb emeltem a fényt, visszább vettem a világítási időt és ez után még mindig maradt ez a piszok alga. Végül a foszfát és nitrát szint arányba állításával egyik pillanatról a másikra olyan szépen eltűnt mint a fene. most elhanyagoltam és nem adagoltam pár hete a foszfátot, talaj benyelte, megint lenullázódott a szint és ismát visszatért, aztán kb 2 hete adagolom ismét, megint szépen épp ma mértem, jók az értékek és az alga szépen szorul vissza, egy kis excel kezelés után szépen elpirul az alga aztán jönnek az amanok este és reggelre nyoma sincs, vissza sem jön.
Csak az én esetemet írtam le, hátha ezzel segítek :)
Tetszetős az akva, ATI lámpa eheim csövekkel először GA-ban láttam, egyből elkapott a hű b***meg érzés :D
Nem is vettem észre ezt a hozzászólást bocsánat hogy nem reagáltam eddig, az exel megy nálam is fecskendöböl leállitott szűrönél, most kezdett pirosodni az alga 1órával kevesebb a világítási idő a tápozás 2ml micro 3ml macro,most egyenlőre ez megy meglátom mikor adja fel. Ja és megjött a talajig érő kifolyó is cserélem is szerintem holnap vagy hétfőn
 
Na szóval, kicseréltem a szívócsövet, már leér a talajig, cseréltem kb 50% vizet kapott 4ml micro, 4ml macro-t, stability 7.5 ml+ megsikáltam pöttyet a köveket és az előszűröt is kitakarítottam.
Kép holnap.
 
Szia.
Látom küzdesz ezzel a fekete jól rátapadós algával a parvulákon leginkább. Mértél foszfát szintet?
Az én esetemből kiindulva én is ugyanezzel küzdöttem és elkezdett szálasodni/fonalasodni a montecarlom. Picit feljebb emeltem a fényt, visszább vettem a világítási időt és ez után még mindig maradt ez a piszok alga. Végül a foszfát és nitrát szint arányba állításával egyik pillanatról a másikra olyan szépen eltűnt mint a fene. most elhanyagoltam és nem adagoltam pár hete a foszfátot, talaj benyelte, megint lenullázódott a szint és ismát visszatért, aztán kb 2 hete adagolom ismét, megint szépen épp ma mértem, jók az értékek és az alga szépen szorul vissza, egy kis excel kezelés után szépen elpirul az alga aztán jönnek az amanok este és reggelre nyoma sincs, vissza sem jön.
Csak az én esetemet írtam le, hátha ezzel segítek :)
Tetszetős az akva, ATI lámpa eheim csövekkel először GA-ban láttam, egyből elkapott a hű b***meg érzés :D
Mi is lenne a nitrat foszfát arány? Tudom hogy későn kérdem de, megy az exeles kezelés pirosodik az alga de nem akar eltünni!:mad:
És még szaporodik is fasza!
Ma lenyirtam a parvulát kicsit megritkitottam a stemeket is.
A tápozás 3-3 ml mic-mac. Vízcserénél 4-4. Ez az 1 fajta alga nem akar szünni, pedig más alga nincs. Valaki ötlet,tanács?
20171112_164456.jpg 20171112_164505.jpg
Ja és uj növenyke! Rotala macrandra.
Remélem olyasmi lesz mint a ga ban.
20171112_164523.jpg
 
Mi is lenne a nitrat foszfát arány? Tudom hogy későn kérdem de, megy az exeles kezelés pirosodik az alga de nem akar eltünni!:mad:
És még szaporodik is fasza!
Ma lenyirtam a parvulát kicsit megritkitottam a stemeket is.
A tápozás 3-3 ml mic-mac. Vízcserénél 4-4. Ez az 1 fajta alga nem akar szünni, pedig más alga nincs. Valaki ötlet,tanács?
View attachment 43436 View attachment 43437
Ja és uj növenyke! Rotala macrandra.
Remélem olyasmi lesz mint a ga ban.
View attachment 43442

Szép az a parvula, nagyon bejön :) A nitrát foszfát arányra 10:1-et szoktak emlegetni, 25ppm nitrátnál 2ppm foszfát arányt mondtak nekem úgy megközelítőleg. Jelenleg még én is küzdök ezzel a ragadós fekete sz*rsággal, bár igazából holnaptól fog kezdődni az ADA tápokra való átváltás így nem tudom mennyire fogok bealgásodni a stressz miatt. Én gondoltam már az áramlásra is de olyan helyen is van ez a ragadós nyavaja ahol nincs nagy áramlás már. Ha meg méregeted ezeket a szinteket, talán okosabb lehetsz hogy köze lehet-e ennek hozzá vagy sem, nem tudom lehet-e ezt ecset algának nevezni, azért eléggé hasonlít. Talán vas? Az tud nagy ecsetesedést okozni. Nem tudom sajnos. :/
 
Akvaidő 249nap.
Szűrötakarítás, ajzat porszívózás megtörtént.
A kifolyó csövét beraktam hátra világitást 10 cm emeltem.
A stemeket is megcsipkedtem kicsit.
Alga nem nőt,terjedt, de nem is húzodott vissza.
A jobb oldalon hátra próbalok roundfoliát bokrosítani.
Képek holnap.
 
Sziasztok Először is Boldog karácsonyt mindenkinek!
Elég rég nem irtam ide.
Mivel változás csak rossz irányban történt, próbálom felvenni a kesztyűt, nem mutogatni való mostanában az akva.Szűrö takarítás megtörtént, talaj porszívózás minden héten,emelt lámpa+50%ra dimmeltem. Emeltem a co2 is. Lehet kéne még egy kicsit?
Cseréltem 30l vizet kb 45l van benne.
A parvulát majdnem teljesen belepte, a stemek a jobb hátsó sarokban feketék lettek.
És mint mindig javaslatot,észrevételt,vagy tanácsot elfogadok. 20171226_164237.jpg 20171226_164256.jpg 20171218_184527.jpg
 
Back
Oldal tetejére