• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes fulfilled dreams

Egy másik növény is kezd rosszul kinézni, a fajtájára nem emlékszem, közepen a szára kezd elvékonyodni . És a rotala bonsai sincs jó bőrbe,mi lehet a gondja?20170520_180633.jpg emeljem a fényt vagy a tápozást vegyem még visszább? A cérna alga és a ph beállítás miatt van vissza véve. Most 48w megy 6 órába 64l akva full ro víz, a co2 alig megy. Így 5.7 a ph reggel felmegy 6.3 ig
 
Ma megvolt a héten a második vízcsere több mint 50%-ot cseréltem a fonal még mindig tartja magát sajnos,pedig a világítás csak 48w 6 órába a co2 visszavéve kevesebb mint 1bubi/mp a ph miatt, még mindig huzza le valami 5.5 most csere után a csapvizem 7.5 most pont elfogyott az ro vizem de holnap megnézem milyen jön le belőle.
 
Kezd kicsit tele lenni mindenem a ph val most reggel 5.8 megmérem délután meg este is már alig megy a co2 is. Megoldás?
Eloszor is turelem.
Bizd magad az idore had meruljon az amazonia. Vannak vele kezdeti nehezsegek es meglepetesek. Annyibol viszont jobb, hogy keves co kell melle. Megprobalhatsz tobb elokeszitett csapvizet tenni hozza kevesebb ro vizzel az meg emel rajta valamennyit.
 
Szia!

Nekem is hasonló gondjaim voltak, kb. 4-5 hónap-ig tartott amig az amazonia fentebb engedte a PH-t.
Egy idő után hagytam a fenébe a PH problémát, és az idő megoldotta. Kicsit KH-n emeltem (én külön sózok SaltyShrimp GH+ és KH+szal).

Se Amanoknak, se Borarasoknak, se CRS garnéla-knak nem lett baja az alacsony PH-tól.
 
Szia!

Nekem is hasonló gondjaim voltak, kb. 4-5 hónap-ig tartott amig az amazonia fentebb engedte a PH-t.
Egy idő után hagytam a fenébe a PH problémát, és az idő megoldotta. Kicsit KH-n emeltem (én külön sózok SaltyShrimp GH+ és KH+szal).

Se Amanoknak, se Borarasoknak, se CRS garnéla-knak nem lett baja az alacsony PH-tól.
Nem is foglalkoznék vele ha a 20 amanoból legalább a fele meglenne, másra nem tudok gondolni csak az alacsony ph-ra.A fonal alga is kezd visszaszorulni mióta visszavettem a co2 és elkezdtem ismét stabilityt adni napi 5ml.
 
Sziasztok
Ma vettem ismét 10db amanot a 3 mellé,meg egy kh tesztet, bakker már az első csepp sárga volt, én meg nézek mint hal a szatyorba hogy milyen kékről kéne sárgának lennie! 0kh jbl csepptesztel. Megnéztem a csapvizemet is ott 10csepp kellett a sárga szinhez. Visszasóztam kh+ most 1 csepp kék 2 csepp sárga.:)
Remélem ez volt az amanok baja. Elég GERONIMO tanulópénz :(
 
Vettem anno 30 garnélát az anonymousba. Sosem soztam vissza ful ro vizcsere. Doglest nem lattam mert suru volt es nagyon aprok voltak. 1 honap mulva egy darabot sem talaltam benne.
 
Megette az akvarium. Eletembe eloszor Luigiek velemenyet megfogadva vettem ga plust. Hatalmas szaporodasi utem tortent. Amibol eltuntek azota sincs de mostanaba intezem eppen ujra 30-at. Blue dream.
 
Amanoid pusztulását szerintem nem ph okozta, inkább a magas co2. Igaz nekem low-tech aksim van, ezek a víz paramétereim. Alacsony co2 és éjjszaka o2 tolók, amaonk majd kicsattannak az egészségtől.552a52208427b2a1cd33480268b622dc.png

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére