• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes fulfilled dreams

A túl sok CO2 is lehet oka az algának, egyértelműen. Felszíni hártyád nincs? Az is blokkolja a gázcserélődést, ezáltal lehet kevesebb oxigén is a vízben és túl sok CO2. Nem tudom, végül mi lett, hogy mennyi a keménységed, mert régebben a JBL tesztek ugye elég össze-vissza eredményeket mutattak. A lágy víz miatt nem baj ha nem ragaszkodsz a lime DC-hez. Középzöld szín esetén is lehet bőven jó a CO2 tartalom. A pH-t ha 6-ig fel tudod vinni a CO2 csökkentéssel, az már elegendő. Nálam is ugyanez volt a szitu és tapasztaltabbak megerősítettek ebben. Én is arra gondolok, hogy alapból még a pH 5,5 is beleférne, csak itt már egy-egy kisebb CO2 felgyülemlés miatt könnyebben átbillen a víz a veszélyes kategóriába. A 2x24-nél ne tolj egyelőre több fényt és próbáld meg kicsit feljebb emelni a lámpát. @rollreich -et tudom példának hozni, aki hasonló technikával üzemeltetett szuper akvákat, ha jól emlékszem ő is magasabbról világított a 2x24 Odyval.
ITT olvashatsz az én hasonló helyzetemről.
Elöször is megköszönöm az idődet amit a gondomra fordítottál!Most sikerült mérni ph 6.5 király! Akkor sok volt a co2 nagyon :mad:az ro vizem 7-es, most eléggé visszavettem a co2, most indult úgy 1bubi/mp,hagyom így majd meglátjuk mi lesz. A tápozást is 2-2 mic-mac+1ml exel pluszba 1hétig adagolom a stability-t is napi 5ml szerintem a túl alacsony ph elintézte a szűröbacikat és lehet az amanóimat is. A fényt megpróbálom feljebb rakni,csak elég nehéz mert a tv alatt van az akva:unsure:
 
Elöször is megköszönöm az idődet amit a gondomra fordítottál!Most sikerült mérni ph 6.5 király! Akkor sok volt a co2 nagyon :mad:az ro vizem 7-es, most eléggé visszavettem a co2, most indult úgy 1bubi/mp,hagyom így majd meglátjuk mi lesz. A tápozást is 2-2 mic-mac+1ml exel pluszba 1hétig adagolom a stability-t is napi 5ml szerintem a túl alacsony ph elintézte a szűröbacikat és lehet az amanóimat is. A fényt megpróbálom feljebb rakni,csak elég nehéz mert a tv alatt van az akva:unsure:
Milyen lampad is van? Kene egy kep a vilagito feluletrol. Ha gondolod vagy nem tudsz emelni a magassagon, teszunk bele difuzort vagy gridet. Az jobban terit is es tudunk csokkenteni az intezitason.
 
Milyen lampad is van? Kene egy kep a vilagito feluletrol. Ha gondolod vagy nem tudsz emelni a magassagon, teszunk bele difuzort vagy gridet. Az jobban terit is es tudunk csokkenteni az intezitason.
Szia. Neked meg már logok 1 rekesz sörrel :) 4x24 ody-m van 2 cső gyári 2 cső eheim még 1 hónaposak. Amit irsz azokat nem ismerem sajna.
 
Siman lehet tompitani rajta ha sok.
Igy már értem,nem tudom hogy sok e még kb 3-4 napja van lekapcsolva 2, de ha sok, lehet akkor a 2 odyssea csövet kapcsolom be,azok azt monják gyengébbek mint az eheim,középre beteszem mondjuk a 2 ody csövet az eheimeket meg kiveszem ez működhet szerinted?
 
sziasztok
Úgy néz ki kezd javulni a helyzet, a ph 5.9 volt co2 kikapcsoláskor, most 6.3, ez azért meglátazik a garnikon is,a maradék amanok is előmerészkedtek 2 db láttam, sokkal élénkebbnek tünnek:) @Szabó Henrik a tanácsodat megfogadva,csak a gyári csövek vannak bent 6 órába mennek. Egy kérdés a rotala bonsai-t hogy kell nyirni mert lecsiptem az eggyikből 3 nap után így néz ki.20170517_151336.jpg
 
sziasztok
Úgy néz ki kezd javulni a helyzet, a ph 5.9 volt co2 kikapcsoláskor, most 6.3, ez azért meglátazik a garnikon is,a maradék amanok is előmerészkedtek 2 db láttam, sokkal élénkebbnek tünnek:) @Szabó Henrik a tanácsodat megfogadva,csak a gyári csövek vannak bent 6 órába mennek. Egy kérdés a rotala bonsai-t hogy kell nyirni mert lecsiptem az eggyikből 3 nap után így néz ki.View attachment 31614
Nem tudom mi lelhette. Csak simán el szoktam vágni és a levágott részt újra ültetni. Az eredeti tő meg általában neki áll bokrot hajtani.
Jobb lesz így szerintem a co belövés.(y)
 
Szia! A bonsai-t és sok más növényt is ott érdemes levágni/lecsípni, ahol az első oldalhajtás kezdeményét látod, hogy a meghagyott rész is szépen fejlődhessen tovább. Bár ez a tünet nem hinném, hogy emiatt van.
Ezt a tövet kivettem tegnap a többin is láttam hasonló leveleket a környékén majd meglátom hova jutnak,mondjuk most elég sokat változtattam világítás,co2, tápozást lejebb vettem lehet ezek nem tetszenek neki.
 
Ezt a tövet kivettem tegnap a többin is láttam hasonló leveleket a környékén majd meglátom hova jutnak,mondjuk most elég sokat változtattam világítás,co2, tápozást lejebb vettem lehet ezek nem tetszenek neki.
Inkább ezek okozhatták. A helytelen metszés nem jár ilyen tünetekkel. Inkább a rossz helyen elvágott növény elkezd felülről feketedni, csúnyulni - főleg az erre érzékenyebbek pl. a R. Wallichii, Cabomba, Myriophyllum tuberculatum.
 
Back
Oldal tetejére