• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Függesztett armatúra feljebb emelése karbantartáskor

Nekem 4x24W-os van. Ahhoz va függesztő elem, de annak a magassága csak csavarhúzóval állítható.
Én ezért a bútorba csavaroztam csavarokat, arra akasztom. Többet is tettem, így aztán 3 cm-enként tudom emelni a magasságot 3cm-től 24cm-ig
 
Nekem a 24 cm elég szokott lenni, de van egy csavarom a maxiemeléshez is.
Egyébként 21-18-15 cm-en szokott lenni. Változó, mert ez az állapotoktól is függ. Most a verseny miatt bedurrantási időszak van, ezért 15 cm-en tolja a fotonokat.
 
Ha valakinek van pl. 4x39w-os armatura vagy 2x39w-os függesztve.
Meg írhatná nekem, az armatura hosszát + hogy a függesztő az armatura szélétől hány centire van.
Ma akarom meg csinálni a lámpa helyét. Pénteken meg elhozta csak kissebb átalakítással össze rakni.
 
Az is jó megoldás,hogy a két függesztő közé beteszel egy hosszabb fenyődeszkát.
 
Ezt az át fúrt csavart a lemezt meg alátetnek az armatura belsejébe.
anyse4yg.jpg
du6ebu4u.jpg
 
Nekem a régi lámpám lánccal volt lógatva, igaz cső keretről nem pedig plafonról. Fent egy kampóba volt beakasztva a lánc és ha emelni akartam akkor volt beiktatva egy-egy kulcskarika aminél fogva fentebb akasztottam.
 
A régi DIY lámpám 100*40-es és a négy sarkánál fogva volt megfogatva aztán közösítve és felfele már csak két lánc ment.
2013-07-01+12.52.47.jpg

SAM_1686.JPG

A mostani gyári 4X39w-os hopar lámpa gyári furatok vannak rajta 7,5 cm re a szélétől
 
Gyári lámpa? Mert ha gyári akkor remélhetőleg el van osztva a súly.
Érdemes rá figyelni, mert ha csak egy oldalt van trafó akkor ugye el tud billenni oldalirányba. A barkács lámpám ezért volt a négy sarkán megfogatva.
 
Ha lábak nélkül a két végén középen egy ceruzán meg áll akkor nem lehet gond a súlyelosztással. Mivel ki akarod furkálni, kénytelen leszel szétkapni kicsit, akkor meg látni fogod, hogy hol van a trafó benne.
 
Ha lábak nélkül a két végén középen egy ceruzán meg áll akkor nem lehet gond a súlyelosztással. Mivel ki akarod furkálni, kénytelen leszel szétkapni kicsit, akkor meg látni fogod, hogy hol van a trafó benne.
A quad lámpatestben nincs trafó , külön van .Nincsen benne más mint vezetékek , foglalatok és a csövek .Ahhoz hogy ki tudd fúrni , teljesen szét kell szedni , de ez nem nagy meló !
 
Back
Oldal tetejére