• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

FromTheDeep

Caelus

Kertész szaki
Üdvözlet!

Nos új vagyok még itt, de gondoltam indítok egy naplót és meghallgatom a tanácsokat, hogy tovább fejlődhessek :)
Régen néhány sima halas akváriummal volt dolgom, de nyár elején eljött a változás ideje és szerencsére rátaláltam micsoda csodás akváriumokat lehet létrehozni. Annyira megtetszett ez az "új szintje" az akvarisztikának, hogy gondoltam én is nekivágok!

Sajnos viszont még a vásárolgatások elején nem ez volt tervben (csak egy újabb sima halas), így van néhány elem amit most már nem tudtam cserélni. A következő akváriumot már biztos nem fogja pl fekete szilikon sem elcsúfítani. :)

Akvárium: Aquael 112l-es, 80*35*40 (íves)
Világítás: 2*18W T8-ös fénycső (tetőbe építve)
Szűrő: Eheim 2071 Eheim Professionel 3 250
Aljzat: Environment Aquarium Soil

Növény:
-Vesicularia ferriei 'weeping'
-Anubias sp. 'petite'
-Staurogyne repens
-Cardamine lyrata
-Eleocharis parvula mini

Élőlény:
-Sakura garnéla
-Törpe szívóharcsa
-Neonhal

W1kl1mk.jpg


Ez egy kezdeti kép, majd teszek fel mostaniakat is, csak sajnos alga gondokkal küzdök :(
 
Nekem tetszik :) Az esőztetőt át kellene fordítani úgy hogy, hosszában nyomja a vizet. Kicsi a szűrőd is egy kicsit lehet ez okozza az alga gondjaidat. Milyen töltet van benne? Mivel tápozol?
 
Ha szép növényes akváriumot szeretnél akkor a fényed is kevés lesz ehhez.Persze ettől függetlenül működhet a dolog néhány növénnyel.Hajrá:)
 
Köszi az észrevételeket!

Még ez a szűrő is kicsi? Mondjuk GA csak max 64 literhez ajánlja, de efölött már megy az egekbe az ára. A töltet még a gyári. Tápozni a GA növény wellnes csomaggal szoktam.

Külön táptalaj nincs, nekem azt mondták ezek a speckó japán talajok magukban is használhatók :)
 
A túlságosan megnőtt mohával ti mit szoktatok kezdeni? Simán visszavágjátok? Nagyon szépen megnőtt, csak már nem tudok hova tenni belőle :D
 
Amúgy arra nincs valami praktikátok hogy lehet algát mohából eltávolítani? A mohában rengeteg bomló anyag lerakódik és a felszín közelében levő részeken ilyen szálas alga (talán szakállalga) jelenik meg. Csipesszel a nagy részét ki lehet húzogatni, de utána újranő.
Vagy ezeket a részeket szimplán kukázzam?
 
Ha közel van a felszínhez én egy vízcserénél szárazon hagynám negyed órára. A mohának nem lesz baja de az algát megviseli / megöli mivel sokkal érzékenyebb és nincs benne tartalék. Ha szerencséd van bejöhet de az biztos hogy veszíteni nem fogsz azzal ha megpróbálod.
 
Valami ilyesmire gondoltam én is, akkor ezt kipróbálom, köszi :) Ha esetleg nem válna be, vajon többet is kibírna a moha víz nélkül (pl 1-2 órát kiszedve)?
 
Nos nem túl jó hírekkel jelentkezek, igazából elszabadult a pokol. Valami sosem volt rendjén, de mostanában elérte a haldoklás körüli állapotot.
A kedvem ez nem szegi, hiszen első próbálkozás, ráadásul a technika sem a legjobb, de jelenleg nincs pénz a változtatásra, főleg nem egy teljes újrakezdéshez.

Viszont szeretném menteni a menthetőt és szeretném megismerni az okokat is, mert nem akarom ugyan ezeket a hibákat újra elkövetni :)

Első lépésnek gondolom tudni kéne a víz paramétereket (a változatlan körülmények, vízcsere és rendszerezett tápozás miatt nem igen figyeltem eddig). Viszont a 6-7 ezres ár néhány tesztre eléggé elriaszt :eek:
Tudtok valami olcsóbb módszert?
 
Alga blogot nézegetve hajalgának vagy sima békanyálnak tűnik. Holnap linkelhetek fotót is, ha az segít :)

Viszont a gond igazából nem is maga az alga (eddig nem igazán volt alga), hanem a növények lassú pusztulása. Nem gyökereznek le, nem nőnek, csak vegetálnak és lassan, de folyamatosan hullajtják leveleiket és rohadnak ki a talajból.
Heti 20-30% vízcsere, heti 2 tápozás (ga wellness), napi easycarbo az adagjuk. Próbálkoztam már sok mindennel, de semmi nem segített.

Én amúgy a világításra gyanakszom első sorban (ugyebár ha kezdetek óta kevés volt az sok mindent megmagyarázna), illetve a növények gyökeresedésénél szerintem a tettes a 2 botiam lehet. Még nem sikerült őket rajtakapnom, de a növények fele állandóan egy hét múlva a víz felszínén úszik és nincs rá jobb magyarázatom.
 
Nem tudom, hogy mennyire vagy vegyszer párti, de én is nagyon sokáig küzdöttem a fonállal. Mindent megpróbáltam, amit lehet és semmi. Most már 3 hete, hogy kezelem az akváriumot Happy Life algin-regularral, 2 hete nincs egy szál sem, pedig előtte 2-3 naponta tekertem fel a fogkefére. Szóval ha gondolod egy próbát megér.
 
Nos újabb hírek az akvárium körül. Sajnos az elkezdett project még valahol az elején félresiklott, így sosem lett meg a várt eredmény, viszont az anyagi korlátok miatt nem is tudtam drasztikusan javítani rajta. De tudjuk, hogy a vég csak egy új kezdet, így most kezd körvonalazódni egy új akvárium. Annál viszont nem szeretnék újra belefutni a hibákba, így örömmel látok minden véleményt.

A terv a következő:
- új GA-s, nem íves kb 110l-es aki (szerintem az opti-white az kimarad :) )
- Odyssea Quad 4x24 W T5 + moonled
- ADA Aqua Soil Amazonia
- Dennerle 9in1 növény táptalaj
- Eheim 2071 Eheim Professionel 3 250

A szűrő egyelőre maradna, mert nem olcsó.
Növények tekintetében maradna a régi koncept, inkább kisebb igényű és könnyebben tartható növények. A parvula minimről nem mondok le, végre szeretnék látni vízalatti gyepet :D

Szerintetek így ebben a formában ez mennyire lenne működőképes? Vajon ilyen fénymennyiség mellett már a CO2 probléma is képbe kerülhet?
 
Szia!

Ekkora méretre már kell a 2073 minimum, és a co2 is a fény miatt, így nagyon törékeny az egyensúly. amíg nincs erősebb szűrő addig a fénnyel bánj nagyon óvatosan (emeld a lámpát vagy 2 cső csak 1-2 órát menjen), aztán ha megvan a combosabb szűrés utána kell a co2.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére