• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

From Luca to Léna nano

T-boy

Nézelődő
Sziasztok szeretném bemutatni régi és új akváriumomat. Kislányom neveiről kapták a nevüket (mivel kb. ugyanannyi időt töltöttem mind a kettővel:D)
Akvárium: 40 literes íves, fekete ragasztással(illik a szekrényhez).
Szűrés: Tetra Ex 700
Co2: ferplast Co2 Eheim Classic, majd belső reaktorát kicseréltem egy sera flore active külső 500 reaktorra és csak cukor élesztővel co-zok.
Drop cheker: Dazs GA reagens.
Fény: kezdetben csak 10w...Resun Plant Grow fénycső. Késöbb 15w sera plant color 15w=25W. Most vetem egy hagen glo 2x20w (1x15) 10+30=40w....
Hűtés: számítógép ventilátor.
Táptalaj:Luca: sera flor depot 2,5kg Léna:JBL Aqua Basis Plus Növény táptalaj - 2.5 liter
Aljzat:Luc:Bazalt fekete 2kg Kvarchomok2kg Lén:Shirakura Red Bee Sand aljzat 5kg
Dekor: Mangrove gyökér(aztán lehet hogy vasfa), mindenféle kövek.
Tápozás: régen tetra plantamin. most GA mikro-makro, Easy life carbon co2.
Növények:Cryptocoryne nevellii, Rotala rotundifolia, Anubias barteri, Egeria Densa, Lilaeopsis mauritiana(nem biztos hogy az kardosabbak a levelei)
Voltprobálkozásom lilaeopsisokkal és cuba-kal, mohákkal, de kihaltak.
 
Képek...:
Régi:
lucu%252520002.jpg

...

Luca:
https://lh5.googleusercontent.com/-25_VxieaWJg/TjHBtjuh6jI/AAAAAAAAAUI/6HiycdKd2zY/s800/akvárium%252520006.jpg
Indítás után egyből.

Köztes:
K%2525C3%2525A9p0247.jpg

Utolsó kép:S
P7240145.JPG

Léna :D :
P72401672.jpg

indítás után egyből, kicsit még opálos.
Mit szóltok??????????:)
 
Szia!

Akkor inkább itt válaszolok a megkeresésedre.

Kezd alakulni, látszik, hogy most már komolyabban elkezdtél foglalkozni a témával, de:

  • - A fára én több helyre is kötöznék mohát, az természetesebb (kivéve, ha valamiféle fa-imitációt akarsz belőle kihozni, bár az még itt nem látszik).
    - A fehér homok sztem elég természetellenes (persze kipróbálni ki lehet, ha megnőnek a növények talán nem fog ennyire dominálni).
    - A kövek elrendezése sem természetes: ne azok tartsák a "partot", vagy ha mégis, akkor ne ilyen szögben, mert ez így a természetben nem fordul elő. Egyébként is olyanok a köveid, amelyik inkább horizontális elhelyezést igényelnek, illetve talajba szúrva pedig kisebb szögeg.
    - Próbált csoportokba rendezni a köveket, ne egyenletesen oszd el az akváriumban mindenféle rendezési szempont nélkül. Én egyébként még tennék bele néhány követ, ha már követ is akarsz használni az akiban.

Így elsőre ennyi, remélem hasznosnak találod. :)
 
Pár kép fotós barátomtól. Ha akarsz egy jó fototh akartok http://jofototh.hupont.hu/(és ez nem reklám)...... :angel:
_DSC3295.jpg

_DSC3296.jpg

Kicsit kipofozom felturbózom kigyilkolom az algát és küldöm a HAC-ra!
Ha az üveg karcolásokat ki-photosopolom az csalásnak számít?
 
oRphEus said:
Szia!

Akkor inkább itt válaszolok a megkeresésedre.

Kezd alakulni, látszik, hogy most már komolyabban elkezdtél foglalkozni a témával, de:

  • - A fára én több helyre is kötöznék mohát, az természetesebb (kivéve, ha valamiféle fa-imitációt akarsz belőle kihozni, bár az még itt nem látszik).
    - A fehér homok sztem elég természetellenes (persze kipróbálni ki lehet, ha megnőnek a növények talán nem fog ennyire dominálni).
    - A kövek elrendezése sem természetes: ne azok tartsák a "partot", vagy ha mégis, akkor ne ilyen szögben, mert ez így a természetben nem fordul elő. Egyébként is olyanok a köveid, amelyik inkább horizontális elhelyezést igényelnek, illetve talajba szúrva pedig kisebb szögeg.
    - Próbált csoportokba rendezni a köveket, ne egyenletesen oszd el az akváriumban mindenféle rendezési szempont nélkül. Én egyébként még tennék bele néhány követ, ha már követ is akarsz használni az akiban.

Így elsőre ennyi, remélem hasznosnak találod. :)

Answer und kérdések
A fára mohából lombot akarok csinálni de eddig, mindig meghiúsult. Milyen egyszerűbb mohát ajánlotok? Ami egyszerű is és szép is.
Fehér homok utat patakot szeretne imitálni, de a k-Kvarchomok mindig elmászik emulgeálódik :) Ki akarom cserélni ilyen hófehér "bazaltra" nagyobbakra és akkor könnyű lesz kiporszívózni belőle a red bee-t. Szerintetek? monnyuk lehet jobban fog algásodni....
A kövek elrendezését egy irányba 45fokos szögben szeretném elrendezni mint Horvát országban azok a kiemelkedő szigetek.
A part meg kicsit rákospatak partja ihlete most már több van belőle így olyan mint amikor a víz kimosta a kő rétegig a homokot és onnan nem tud tovább oldalazni, és így szintes lesz az akvárium.(lépcsőzetes (1))
a kövek dőlésszöge és a fáé háromszöget tölt be vagy mi.....?
 
Szia ha lombot szeretnél akkor a sziámi algaevőt el kell távolítanod mert kb. fél nap alatt megeszi az összes moha rügyet. Csak a drót váza marad.
 
Back
Oldal tetejére