• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fressnapf XXL

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Mostanában nyitott meg Kispesten az XXl-es Fressnapf, ezért muszáj volt bemennem lecsekkolni a helyet. Azt tudtam, hogy halban erősek lesznek.
Kívülről ugyan olyan, mint a többi csak nagyobb :)
Belépve viszont egészen európai környezet fogad, nincs állatszag, mint a Galapagosban volt mindig. Tiszta, rendezett bolt benyomását kelti.
Szemben egyből találsz egy kb. 80x80x60-as akit növényesnek berendezni. Ha jól emlékszem egy Eheim szűrő duruzsol az aki alatt ( muszáj volt benéznem a szekrénybe :D ), van CO2 is, és közepes fény. Egész mutatós.

Vannak tavi halak is, aranyhal, koi, nyuszi meg rágcsálók meg minden ami kell nekik vagy azt hiszik :)

Na de térjünk vissza a halakhoz, mégiscsak olyan fórumon vagyunk.
Van vagy 50-60 akvárium, rengeteg féle hallal. Guppy, neonok, amandák sok szép gurámi, de vannak különlegesek is, mint törpe gömbhal, szellemkéshal. Garnikból és csigákból is van választék, de elég szegényes. garnélák nem a legszebbek. Viszont zebracsiga, nyúlcsiga, tigris garnéla van.
Az akik egy nagy szűrőrendszeren vannak, minden aki kapcsolatban van mindegyikkel a soron, ami nem túl előnyös, de eddig működik.

Kiegészítőkből is elég széles a választék, de Eheimet és más prémium gyártót ne keressetek. Tetra, JBL, Sera meg pár számomra ismeretlen gyártó :D Élő és fagyi kaját is tudtok venni.
A halas részen vízcsobogást hallani a hangszórókból ami az elején elég vicces amikor keresed mi folyik itt. Aztán rájössz, hogy nem azt hallod, hogy túltöltötted az akit. :D

Dísznövény kínálat:
Magyarországon kiemelkedő választékban, élőhelynek megfelelő tartással nevelt vízi és terrárium növények.

Ezzel vitatkoznék, de hozzászoktam a jóhoz. :)

Viszont amire figyeljetek, hogy rettentő magas az oldott anyag tartalom. A TDS mérőm kiakadt. :eek:o_O Kiírta, hogy 478x10, amikor magához tért még mindig 700 felett mutatott. Nem biztos, hogy ennyire kemény a víz, de valami lehet benne. KH, GH tesztem nem volt, hogy mérjem.

Árban érthetően drágábbak, mint más bolt, ezt a Tetra 1200-on láttam. Halakban inkább egy +10% van.
 
Mi ebben olyan hihetetlen? :D

XXL áruházaink címe:
XXL Szalay: 1191 Budapest, Szalay utca 7-17. (az Europark mögött)
XXL Újbuda: 1117 Budapest, Hengermalom út 19-21. - az Újbuda Centerben
 
A Határ útnál lévőben megfordultam én is..igaz csak gyorsan átszaladtam a halakon..és nem hatott meg a választék halakban.
Rengeteg akvárium..na mondom,majd biztos komoly választék..de nem így volt!Ennyi halér kár volt annyi akváriumot beüzemelni!
Viszont a dekor rész egészen gazdagnak mondható..az szimpi volt! :)
 
Ahogy a nevemnél is olvasható, Várpalotán lakom, ez a 8-as főúton haladva , pont Székesfehérvár és Veszprém között van félúton, mindkét megyeszékhelyen van ilyen bolt,és vásároltam is bennük, de egyikben sem lehet halakat kapni, akvarisztikai felszerelés az van, de halat csak dekorációként láttam egy akváriumban, talán a Veszprémiben, Fehérváriban még az sem volt. Vízinövény meg egyikben sem, legalábbis élő nem csak műnövény.
 
Utoljára módosított:
Csatlakozván "Sasszem" szaktárs hozzászólásához, én is jártam a kispestiben. Valóban rengeteg féle hal, beteget nem szúrtam ki egyelőre, akik tiszták.
Szerintem Sera termék nincs, de lehet hogy én nem figyeltem.
A hozzáértés hiánya viszont, bizonyos témákban mellbevágó volt.
Remélem nem sodrok ezzel bajba senkit, de: az alkalmazott tőlem kérdezi meg, hogy mi a különbség a Manado és az Aquabasis plus közt? :eek: elmondtam. Örült, értette.
A szándék meg volt benne, mert kérdezett, s nem akart über okos lenni. S bármit kérdeztem, legjobb szándéka szerint lelkesen válaszolt. (y)
Úgyhogy vegyes érzelmeim vannak a bolt ügyében, pedig nekem télleg közel van. Betérek még, meglátjuk.
 
Szerintem Sera termék nincs, de lehet hogy én nem figyeltem.

Én láttam egy csomó fénycsövet, de akkor az nem Sera volt, hanem JBL. De igazából mindegy. :)

Akitől ma vettem a halat és egészen otthon volt a halakban ahogy hallottam másokkal beszélni. Piros pont, hogy a friss Otokat karanténozzák és nem egyből adják. Én is tudtam, de ő is mondta, hogy ázsiai import és vadonfogottak még mindig, ezért biztos ami biztos.
 
Ahogy a nevemnél is olvasható, Várpalotán lakom, ez a 8-as főúton haladva , pont Székesfehérvár és Veszprém között van félúton, mindkét megyeszékhelyen van ilyen bolt,és vásároltam is bennük, de egyikben sem lehet halakat kapni, akvarisztikai felszerelés az van, de halat csak dekorációként láttam egy akváriumban, talán a Veszprémiben, Fehérváriban még az sem volt. Vízinövény meg egyikben sem, legalábbis élő nem csak műnövény.

Ez a különbség az XXL és a sima Fresi között :)
 
Vettek egy halas falat ami állítólag 30 misi volt mindkét boltba. Na ebből árulják a halakat.
Az összeget kb úg kell érteni, hogy magyarországon kevés akvarista bolt van ami összesen került ennyibe :)
Szóval lóvé az van.... bár láttuk a zoodom-ba is hogy nem minden a pénz...

Reméljük sikerül egy kicsit kiszélesíteniük a hobbit :)
 
Vettek egy halas falat ami állítólag 30 misi volt mindkét boltba. Na ebből árulják a halakat.
Az összeget kb úg kell érteni, hogy magyarországon kevés akvarista bolt van ami összesen került ennyibe :)

Erre gondoltam (persze összeget nem tudtam),a rengeteg akvárium láttán,hogy majd hű..mi lesz benne és majd mekkora választék lesz,mert mióta csak hallottam (kb 4 éve),hogy az obiból egy fressnapf lesz és hogy mekkora hatalmas lesz,tele állatokkal és minden boltot tönkre fog vágni...
Nem bírom szavakba önteni a csalódottságomat,hogy mennyire nem átlagon felüli (mert jobbra-szebbre számítottam) a hal felhozataluk! :D
 
Erre gondoltam (persze összeget nem tudtam),a rengeteg akvárium láttán,hogy majd hű..mi lesz benne és majd mekkora választék lesz,mert mióta csak hallottam (kb 4 éve),hogy az obiból egy fressnapf lesz és hogy mekkora hatalmas lesz,tele állatokkal és minden boltot tönkre fog vágni...
Nem bírom szavakba önteni a csalódottságomat,hogy mennyire nem átlagon felüli (mert jobbra-szebbre számítottam) a hal felhozataluk! :D

A hype. :D Mint új az iPhone-oknál mindig, hogy hajlithato meg vízálló, projektoros lesz, aztán csak twice as amazing. :D
 
Ma voltam a XI. kerületi XXL Fresiben. Tapasztalatok:

Brutál halas fal,szerintem igényes és szép,egészséges választékkal(mondjuk ezt a minden aki egy rendszeren dolgot be fogják szívni sztem).Talán nano halakból kicsit szegényesebb a válszték.Viszont láttam mosztkító razbórát és még egyet ami teljesen ugyanúgy nézett ki csak nás néven.Van oto,sziámi,meg vagy két féle fonálalgázó.Mindez horrorisztikus áron(galaxy egy ezresért?:eek:)
Garnélák szinte nincsenek.Yellow fire,pinokkió(mondjuk azok gyönyörűek voltak),ronda tigrisek,meg még valami amire nem emlékszem.ízelítő ár: yellow f 1ezer/db.vicc.
Láttam két féle gömbhalat(zöld,és törpe),ritkaságukhoz képest meglepő áron (1000/600).

Növényes rész felejtős.rengeteg alap növény,nem túl szép állapotban.

Kiegészítők már fentebb leírtak.JBL,Tetra.Ár viszonyításképp: Tetra pengés algakaparó GA 2750 Fresi 3900.

Szóval fagyi kajáért,repülő rókáért(kicsik 600Ft-ér),gömbhalért érdemes bemenni,minden más felejtős.

Viszont az áruház igényességét jó látni.Áttekinthető,rendezett,polcok feltöltve(a kutya nem vesz semmit elég volt nyitáskor megcsinálni:D)
 
  • Like
Reactions: mor
Ha valaki menne törpe gömbhalért...ne tegye,elfogytak.
Csak ennyit mondhatok:

DSC_0504.JPG


:D
 
Utoljára módosított:
Ez már itt a Next Change nevű akid

Nem ennek a címe Pengeélen lesz.Tegnap két órával az aki indítás után már be kellett tennem a halakat.Kissé necces az ügy tudom.Cserébe a 10literes akit egy akasztóssal+egy 700l/h-s Eheimmel szűröm:D


emellett garnélád nem lesz, ugye?

Neeem:) 5minimonyó +2db oto.Erősen gondolkodok még egy zebracsigán,vajon kicsinálnák?
 
Hello!

Ma hazafelé tervezem, hogy beugrok ide. Jár valaki itt mostanság? Endler guppi vadászaton vagyok éppen, szokott náluk ilyen lenni? Vagy jobban teszem, ha egyből a soroksári Galapagos-ba megyek?
 
Back
Oldal tetejére