• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

fotOzz

Párszor végigmentem már rajta, gyakorlatilag éves rendszerességgel frissítem az élményt, igaz, olyankor kissé melegebb szokott lenni. Legtöbbször olyan rövidnadrágos. Idén Pünkösdkor majd megnézem, elolvadt-e a későn jött hó;)
No meg van némi kötődésem is a Székelyföldhöz: a családunk a Gyergyói medencéből származik, Udvarhelyen egy gyerekkori barátom él, Szentegyházán és Csíkszeredán élnek rokonaim...
Azért jól esett, hogy eltaláltam :woot:
 
Idén még nem jelentkeztem kirándulós képekkel.
Tegnap családi ebéd után szüleimmel és öcsémékkel kiruccantunk egyet a Kiskunhalas-Harkakötöny-Kiskunmajsa hármashatár közelében lévő tanösvényhez.
A tanösvény apropója a tartós szegfű egyik élőhelyének a megmentése és bemutatása. Értelemszerűen virággal most nem szolgálhatok, legfeljebb az ismeretterjesztő tábla erejéig:
DSCF1908.JPG

Nem igazán voltam fotózós kedvemben, inkább beszélgettem a családtagokkal, a táj sajátosságait mutattam be nekik, néhány fásszárú növényünkkel megismertettem őket, fa felismerő növénytan órát tartottunk, aminek fő célpontja öcsém 11 éves lánya volt, akiknek a homokbuckás homokhátsági tájról kellett információkkal, fotókkal felkészülni.
Nos, ha nem is a legdurvább terepet mutattam nekik a témában, azért a foglalkozás elérte célját.

Hoztam azért pár képet a nem éppen egyszerű létfeltételeket nyújtó tájról, az időjárás is méltó volt a környék zordságához.
Egy kínlódó szürkenyár:
DSCF1907.JPG

egy fa, ami már feladta a harcot:
DSCF1905.JPG
A fa hátterében jobbról egy hatalmas boróka bokor látszik, hátul bal oldalon több évtizedes galagonyák a gyér aljnövényzetből pedig elszáradt szamárfark kórók meredeznek az ég felé.
A végére egy kis zuzmó, ami talajon van, hellyel közzel moha társaságában, pici itt is látszik a képen:
DSCF1909.JPG

Arra gondoltam, hogy mivel jön a kikelet, kijárok -ha lesz egy kis időm- rendszeresen erre a részre és dokumentálom a táj ébredezését.
Szerk: holnapra ugyan borult, de enyhe, szélmentes napot ígérnek, lehet, hogy kiegészítem a beszámolómat;)
 
Ma kirándultunk a csajokkal (párommal és a lányommal) egy kicsit a Kiskőrös és Akasztó közötti fűzfaligetes mezőn, illetve az akasztói halászcsárda után (Solt felé) található szikes réten, hazafele indulva a halászcsárdában meg is ebédeltünk.
Első csomag: a Kiskőrös utáni rétről pár pillanatkép:
DSCF1950.JPG
DSCF1951.JPG
DSCF1955.JPG
DSCF1958.JPG
A terület jellemzője a minimális szintülönbség (ha arasznyit mondok, akkor már túlzásba estem), a tocsogós, mély fekvésű rét, kisebb-nagyobb fűzfa szigetekkel és nem túl változatos növényvilággal, néhány mohával talajszinten.
 
A szikest inkább tematizálni próbálom, mert ott sokkal több fotó készült.
Először talán a tengernek tűnő vízfelület, ami egy-két hete még látványosan nagyobb volt, de a jó idő és a szél elkezdte felszárítani. Itt is jellemző, hogy a terep lapos, mint az asztal, de azért az jól kivehető, hogy a szikes "tenger" hol nyaldossa a partot és alakít ki kb 20-30 cm közötti magasságú partot.DSCF1963.JPG DSCF1966.JPG
DSCF1967.JPG
DSCF1968.JPG
DSCF1970.JPG
folyt köv...:)
 
Szorgos népség már dolgozik keményen
z%25C3%25BCmi.jpg
 
"tenger" második rész:
hattyúk párszáz méterről (a 28-300-as optikám csak ennyit tud), mögöttük a nádtetős hodályok
DSCF1994.JPG

a partvonal, ahol még pár hete kint volt a víz:
DSCF1999.JPG

a visszahúzódó víz lerakja a növényi törmeléket:
DSCF2006.JPG

az oldott só pedig kicsapódik mindenen:
DSCF2024.JPG
DSCF2026.JPG

Érdekes látvány, ahogy a visszavonuló víz mögött szabályosan fehérben pompázik minden ami kiszárad: talaj, giz-gaz, minden.
 
Ez egyelőre még csak vízen állás, de ha elég szorgalmasan gyakorolsz fog a járás is sikerülni. Látszik a kéztartásodon, nem rég még csak dupla-korlátra támaszkodva ment ez is. Sokkal nagyobb teljesítménynek tartom azt, hogy exponálás után még oda érsz a képbe, erről a hatalmas sebességről árulkodik a gőzölgő talpad.:)
 
Üdv !
Ma Balatonfüreden Old Car kiállítás volt a sétányon,és ha már itt töltjük a pünkösdi napokat egy két telós képet is hoztam,sajnos csak ennyi autót tudtam normálisan lekapni nagy volt a tömeg [emoji16]

e85b95a6bd74f1eff250100248c18aad.jpg

9fe5f624bf82577312e8ff8d69c2099d.jpg

1c174937183d71e11ebc427d0012daa0.jpg

cd789a569afa8339755118ffce0d33e5.jpg

eaf4be6d900c7cb064b17de70dd41708.jpg

1f85584b316626a199a1d1fa61aab96c.jpg

3bbb97a03d03c9dc76306f7342e47ba6.jpg

És egy utolsó mert a rossz idő ellenére is jól esett egy hideg barna [emoji6]

e1614326d6b6bb444f7f87a6c3c26fc3.jpg
 
Back
Oldal tetejére