• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotózás

Sziasztok!
Tegnap megvolt az első gyakorlati képzés.
Nagyon érdekes volt ,szinte lejártam a lábam.Sokat mentünk a 4 óra alatt ,mert meg voltak azok a témák előre amiket szerettek volna velünk gyakoroltatni.
Igy .....ez után bele gondolva jobb lenne a képzést egy DSLR géppel csinálni ,mint a kis bridge gépemmel.Van azért hátránya a tükör nélküli gépnek.Korlátoltak a képességek amiket ez a géptipus tud.A svenkelésnél például irtózatosan ki volt égve minden fotóm.Még full manuális állásban is.A bajai főtér volt a helyszín ,az alanyok a közlekedő autók.Mivel az ISO minimum 100 ,a záridő 20-ra volt állitva ,rettentő sok fényt kapott a masina.Persze a többiek remek fotókat készítettek.Egyedül ennél a feladatnál éreztem a hiányosságát a gépemnek.Lett pár fotó ami tetszett .
Cirka 270 fotót lőttem.Pár közülük
View attachment 29215 View attachment 29218 View attachment 29219 View attachment 29220 View attachment 29221 View attachment 29222
Nektek lehet nem sokat mondó fotók .A mélységélesség gyakorlása a cél.
Tök jó, hogy mindent megmutatnak. A gépet meg akkor "növöd" ki, ha a korlátai zavaróan hátráltatnak. Egy ilyen tanfolyam után valószínű, hogy kinövöd a jelenlegi géped :)
 
Tök jó, hogy mindent megmutatnak. A gépet meg akkor "növöd" ki, ha a korlátai zavaróan hátráltatnak. Egy ilyen tanfolyam után valószínű, hogy kinövöd a jelenlegi géped :)
Már most érzem.A mélységélesség gyakorlásához tök jó egy bridge gép.De a svenkeléshez ,és ami még nehezebb az épületek fotózásához már kevés.Hogy azok a bizonyos bedőlések ne legyenek az épületeken.Ide már kell a nagy obi.A természetfotózás is már nagy falat neki.Oda is kell a 70-200 legalább.Ugyhogy ha ezeket a témákat nézzük akkor kellene egy új gép.;):)
 
Sziasztok!
Tegnap megvolt az első gyakorlati képzés.
Nagyon érdekes volt ,szinte lejártam a lábam.Sokat mentünk a 4 óra alatt ,mert meg voltak azok a témák előre amiket szerettek volna velünk gyakoroltatni.
Igy .....ez után bele gondolva jobb lenne a képzést egy DSLR géppel csinálni ,mint a kis bridge gépemmel.Van azért hátránya a tükör nélküli gépnek.Korlátoltak a képességek amiket ez a géptipus tud.A svenkelésnél például irtózatosan ki volt égve minden fotóm.Még full manuális állásban is.A bajai főtér volt a helyszín ,az alanyok a közlekedő autók.Mivel az ISO minimum 100 ,a záridő 20-ra volt állitva ,rettentő sok fényt kapott a masina.Persze a többiek remek fotókat készítettek.Egyedül ennél a feladatnál éreztem a hiányosságát a gépemnek.Lett pár fotó ami tetszett .
Cirka 270 fotót lőttem.Pár közülük
View attachment 29215 View attachment 29218 View attachment 29219 View attachment 29220 View attachment 29221 View attachment 29222
Nektek lehet nem sokat mondó fotók .A mélységélesség gyakorlása a cél.

Lackó,én mondtam,hogy érdemes elmenni.Megtanulod használni a gépet.
Én anno a bridge gépet is nagyon szerettem,bár én autodidakta tanultam meg fotózni.
Ha jól használod,egy bridge is jó képeket csinál.Azután ha tudod használni,jöhet a tükrös.
Haladó tanfolyamra jelentkezz nálam. ;)
 
Nos jól elrohant az idő,a tanfolyam közben kedden véget ért.Hivatalosan igen.De egy természetfotózós foglalkozás még várat magára ,ami később lesz bepótolva ,a múltkori rossz idő miatt.Mert ugye mindig szombatonként volt a GERONIMO idő.Miért is ne.:)Summa summára ,szerintem nagyon hasznos volt a tanfolyam.A párom megkérdezte tőlem hétfőn este ,hogy nem e fog hiányozni a tanfolyam ,mert már megszokásból jártam keddenként,és szombatonként Bajára.És kedden azért elgondolkoztam rajta ,bakker .....de tényleg .Fog hiányozni.Jó kis csapat alakult ki ,kár hogy a végére rázódott össze a társaság.Kaptunk a végén egy papirost is ,bár tudom jól ,nem jelent semmit .A jó mesternek nem a papír a lényeg ,hanem a gyakorlás.Igaz ez az élet számos területén.A zárónapon lejött Pestről a tanfolyam szülőatyja Bóka Attila.Ő egy MAFOSZ díjas fotós.A végén csak annyit mondott.
- Azért ,mert most elvégeztétek ezt a tanfolyamot ,és csináltok szép képeket amiket a körülöttetek levő ismerősök megdícsérnek ......na ez nem jelent semmit.Nem szabad hátradőlni ,hanem csakis a gyakorlás ,és a gyakorlás.Mert hajlamos elhinni az ember egy ilyen tanfolyam után,hogy na ő már mindent tud,és szuper fotós.Ez nem igy van.Csak a sok-sok fényképezés ,amitől tud fejlődni valaki.
Bár én a legelején tisztában voltam ezzel:whistle:.Nekem már azért megérte ,mert megtanultam a gépen mi -mit jelent.Meg azért nagyon sok új dolgot is tanultam a fotózásról:).
2e2340a6240a3824c92670e6c4a1c53e.jpg
 
Sziasztok!
Köszönöm @danyi03 Tamásnak az ajánlást ,amit múltkor linkelt be gépvásárlás ügyében.Sikeresen szert tettem a 70D-re.:)
Bele is vetettem magam a gép kiismerésébe ,bár a Sony bridge után tényleg nagyon fura egy DSLR. A legfurcsább azt megszokni ,hogy míg a bridge gépnék a különböző beállitások változásait azonnal látod a kijelzőn ,na ezt most a Canonnál nem:whistle:Tegnapra megbeszéltem egy találkozót egy barátommal,aki csoporttársam volt a tanfolyamon.Érdekes fotókat készített ,amiken én csak ámultam.Kölcsönadta nekem a távkioldóját ,és az állványát ,majd ezeket sikerült fotózni .Bár erősen kezdő szaga van a fotóknak ,de már annak is örülök ,hogy beavatott pár részletbe beállitás,és a géppel kapcsolatos tudnivalók terén ,és hogy sikerült ilyen képeket készítenem. Ugy hogy házi feladat egy állvány és kioldó beszerzése.Ez a téma nagyon magával ragadott,és rá fogok feküdni a finomításokra.:whistle::woot:
IMG_8015.JPG IMG_8017.JPG
 
Sziasztok!
Baja túlélte a halászléfőző eseményt ,és újra eredeti fényében pompázik :)
A képeket az új géppel készítettem (70D),és kíváncsi lennék a véleményetekre,mint tapasztaltabb fotósok,hogy jók e ,illetve min lehetne javítani még.
IMG_8471(MM fotópályázat).jpg IMG_8483.JPG
 
Szia!
Először is, a képeid technikailag hibátlanok, a csillagszűrő használatával sem válik giccsessé, amit írni fogok kritikaként az abszolút szubjektív és nem feltétlen negatívum!
A 2. képről beszélek - az az érzésem, mintha kimentél volna a Főtérre, megtetszett a látvány, de nem tudtad eldönteni, hogy a macskakő tükröződése, vagy a lámpák fénye tetszik jobban ezért egy képbe komponáltad mindkettőt. Így sincs nagy baj a képpel, látszik, hogy jó irányba haladsz, szerintem figyelj kevesebbet a technikára és inkább a végeredményt, a végső látványt rakd össze fejben, a többit a géped majd elvégzi!
:)
Gratulálok!
 
Par autofotos kollegaval pont errol a sorozatrol beszelgettunk par napja. Botranyosan rossz. Tipikus eset, mikor jo fotost probalnak olyanba eroltetni, amihez nem ert. Penz meg technika hiaba van, ahogy alapveto fotos tudas is. En ezert nem portrezok pl. Tudom, hogy nem megy. De autos temaban letettem mar annyit az asztalra, hogy elmondhassam, ez bizony sz*r lett.
 
Par autofotos kollegaval pont errol a sorozatrol beszelgettunk par napja. Botranyosan rossz. Tipikus eset, mikor jo fotost probalnak olyanba eroltetni, amihez nem ert. Penz meg technika hiaba van, ahogy alapveto fotos tudas is. En ezert nem portrezok pl. Tudom, hogy nem megy. De autos temaban letettem mar annyit az asztalra, hogy elmondhassam, ez bizony sz*r lett.
Arra gondolsz ezzel ,hogy rossz ember állt a gép mögött???
Kíváncsi lennék a véleményedre.Mitől lett rossz a sorozat??
 
Arra gondolsz ezzel ,hogy rossz ember állt a gép mögött???
Kíváncsi lennék a véleményedre.Mitől lett rossz a sorozat??
Igen, rossz. Egy nagyon jó fotós egyébként, csak nem ebben. Nagyon jó tárgyfotói, épületfotói, portréi vannak. Csak egy autót máshogy kell fotózni. Akár itthon is tudok 2-3 embert, aki ezt sokkal jobban kivitelezné még egy egyszerű kompakttal is, nem kell hozzá Hasselblad. Külföldön meg aztán pláne gyorsan lehet olyan autós fotósokat találni, akinek ez a szakmája és tud mit kezdeni egy autóval. De hogy ne csak a szám járjon, pár gondolat erről a képről:

h61c-b0003482-h6800-b9999810-1-2-jpg.jpg

Kezdjük ott, hogy nincs kompozíció. Több a hely az autó orra előtt mint mögött, alapvető hiba. Botrányos a világítás, semmi fényterelés, lágyítás, csak meglőjük telibe jól van az, ami mögött biztos egy ötlet állt, hogy ez így lesz egyedi, csak akkor egyenletesen kéne csinálni és ne legyen árnyékos az oldala meg a hátulja. A világítás számomra legnagyobb gyengesége, hogy úgy érzem, jön szembe egy kamion, és nem tudom hova fog menni, ez meg áll az út közepén. Ez most röhejes, de ilyesmire pont gondolni kell ilyenkor, ahogy nem csinálunk gurulós képet felhoz közeledve pl. A tükröződésekbe a kocsi oldalán már bele se kezdek...
 
Igen, rossz. Egy nagyon jó fotós egyébként, csak nem ebben. Nagyon jó tárgyfotói, épületfotói, portréi vannak. Csak egy autót máshogy kell fotózni. Akár itthon is tudok 2-3 embert, aki ezt sokkal jobban kivitelezné még egy egyszerű kompakttal is, nem kell hozzá Hasselblad. Külföldön meg aztán pláne gyorsan lehet olyan autós fotósokat találni, akinek ez a szakmája és tud mit kezdeni egy autóval. De hogy ne csak a szám járjon, pár gondolat erről a képről:

View attachment 37745

Kezdjük ott, hogy nincs kompozíció. Több a hely az autó orra előtt mint mögött, alapvető hiba. Botrányos a világítás, semmi fényterelés, lágyítás, csak meglőjük telibe jól van az, ami mögött biztos egy ötlet állt, hogy ez így lesz egyedi, csak akkor egyenletesen kéne csinálni és ne legyen árnyékos az oldala meg a hátulja. A világítás számomra legnagyobb gyengesége, hogy úgy érzem, jön szembe egy kamion, és nem tudom hova fog menni, ez meg áll az út közepén. Ez most röhejes, de ilyesmire pont gondolni kell ilyenkor, ahogy nem csinálunk gurulós képet felhoz közeledve pl. A tükröződésekbe a kocsi oldalán már bele se kezdek...

Teljesen mást gondolok a sorozatról.
Szerintem van koncepció, csak egészen más, mint a megszokott - tárgyfotóként tálalt autófotókon.
Ezek a képek számomra a dinamikáról, a letisztult sebességről, természetközeliségről szólnak.
Világért sem kell itt lágyítani bármit is, ez egy guruló atomerőmű, egy szénné tuningolt izomkolosszus.
Láthatóan szakít a szokványos, klisészerű unalmas tucatképekkel.
Az autó vége mögött nincs több hely, mert hozzá tartozó - fényszóró által rajzolt csík szépen kivezeti a képből a témát. (pontosabban bevezeti, mert még arra is figyel, hogy balról jobbra olvasunk)

Az alábbi képnél pontosabban, tudatosabban szerkesztett kompozíciót ritkán lát az ember ...

h6800-b9999917-30-2-jpg.jpg

Ezen a szinten már ritkán vannak tévedések, maximum a hangsúlyokat máshova helyezik.
 
Izlesek es pofonok akkor maradjunk ennyiben :) auto fotos korokben nem egyedul vagyok ezen a velemenyen. Nem a levegobe beszelek, sok nemzetkozi ujsagmegjelenes, cimlap es reklamfoto van mogottem ebben a temaban. Azt a reszt teljesen megertem, hogy atlag szemmel vagy akar nem kifejezetten auto fotos szemmel ezek a kepek jok. De hiaba tudok jol fozni, azert nem kernek fel cukrasznak. Minden fotosnak megvan a sajat szakterulete, amiben jo es elismert. Sok ilyen keveredest lattam mar, sokszor jol is sul el, szerintem ez most nem az a helyzet. De nem akarok senkivel vitaba szallni, mindenkinek mas tetszik en csak a szakmai velemenyemet mondtam el.
 
Back
Oldal tetejére