• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotózás

Vettem a lapot, és tudom, hogy közröhely tárga vagyok, de a telefon va dslr összehasonlítást nem is ilyen gépekre gondoltam, mert ez egyértelmű. :) Én személy szerint a telefonom vs "amit megengedhetnék magamnak" dslr összehasonlításra gondoltam. És itt erősen a 100e ft alatti kategóriát kell érteni. Nyilván itt is vannak olyan esetek/szempontok, ahol talán jobb lenne a gép, mint a telefon. Pl ilyen fényviszonyok között esélytelen telefonnal jó képet lőni, bár azér megnéznék ilyen szempontból egy 7pluszt.

Ami nekem amúgy érdekes a panoráma képedben, hogy csak 29kb? Elvileg a panoráma képek felbontása akár 65 megapixel is lehet. Én úgy emlékszem, hogy az ilyen képeim nagy méretűek szoktak lenni. Lehet, hogy a gyenge fényviszonyok miatt ekkora?

Én akár azt is megkérdezném hogy a telefonok tudnak-e olyan képet készíteni mint egy jobb kompakt gép. Sokáig mindig volt nálam egy kis fényképezőgép mert a telefon kamerája kb. semmire nem volt jó. Most már nem hordok mert a mostani telefonom nem csinál annyira rossz képeket, de továbbra is van kétségem hogy a mostani okostelefonom tud-e olyan képet csinálni mint a sok éves kompakt fényképezőgépem...

Nem tudom a fórumon volt-e ez a cikk linkelve vagy máshol olvastam, de hátha valakit érdekel:
http://hvg.hu/tudomany/20161020_kodak_ektra_telefon_eros_fenykepezogepekkel
 
Kicsit más, de telefonos szintén. (Bocsánat, ha ezzel terhelem a topicot. :()
Olloclip objektívek használatával van valakinek tapasztalata? Megéri használni, nem ront a képminőségen?
Alapból azt hiszem van telephoto, halszem és macro lencse a csomagban...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
bár nem használtam, úgy tudom, az Olloclip a minőségi lencsék közé tartozik. fotós cuccoknál is az olcsó rettentően rontja a képminőséget (bármi, amiben lencse van és olcsó, gondolok itt szűrőkre, közgyűrűkre), valószínűleg így működik a telefonoknál is, a nagyon gagyi nagyon rongál, a közepes árú vállalható képet ad, a drága szinte észrevehetetlen. tekintve, hogy (szerintem) alapból nem csúcsminőségű fotókról van szó, nem érdemes a legdrágábbra költeni
 
Én akár azt is megkérdezném hogy a telefonok tudnak-e olyan képet készíteni mint egy jobb kompakt gép. Sokáig mindig volt nálam egy kis fényképezőgép mert a telefon kamerája kb. semmire nem volt jó. Most már nem hordok mert a mostani telefonom nem csinál annyira rossz képeket, de továbbra is van kétségem hogy a mostani okostelefonom tud-e olyan képet csinálni mint a sok éves kompakt fényképezőgépem...

Nem tudom a fórumon volt-e ez a cikk linkelve vagy máshol olvastam, de hátha valakit érdekel:
http://hvg.hu/tudomany/20161020_kodak_ektra_telefon_eros_fenykepezogepekkel
Szerintem rendes fénynél már simán szinten van egy új, csúcskategóriás telefon egy 6-7 évnél idősebb kompakttal. Viszont amint árnyékos helyen vagy akár csak zárt térben vagyunk, nem hinném.
 
Én akár azt is megkérdezném hogy a telefonok tudnak-e olyan képet készíteni mint egy jobb kompakt gép. Sokáig mindig volt nálam egy kis fényképezőgép mert a telefon kamerája kb. semmire nem volt jó. Most már nem hordok mert a mostani telefonom nem csinál annyira rossz képeket, de továbbra is van kétségem hogy a mostani okostelefonom tud-e olyan képet csinálni mint a sok éves kompakt fényképezőgépem...

Nem tudom a fórumon volt-e ez a cikk linkelve vagy máshol olvastam, de hátha valakit érdekel:
http://hvg.hu/tudomany/20161020_kodak_ektra_telefon_eros_fenykepezogepekkel

Nyilván telefonfüggő erősen. Én egy iPhone 6S-t használok, volt egy Nikon CoolPix L120-as nem kompakt, hanem bridge gépem, de eladtam, mert a telefonom jobb - de legrosszabb esetben is megegyező - minőséget produkál. Nem is használtuk már. A videoról ne is beszéljünk, mert 1080p/60fps-ben nagyon szép felvételeket lehet vele készíteni, vagy 4K-t számítógéppel vissza konvertálva. Szóval igen, ez a kategória simán kinyírja a kompakt gépeket, de a gyengébb telefonok már nem hiszem.
 
Nyilván telefonfüggő erősen. Én egy iPhone 6S-t használok, volt egy Nikon CoolPix L120-as nem kompakt, hanem bridge gépem, de eladtam, mert a telefonom jobb - de legrosszabb esetben is megegyező - minőséget produkál. Nem is használtuk már. A videoról ne is beszéljünk, mert 1080p/60fps-ben nagyon szép felvételeket lehet vele készíteni, vagy 4K-t számítógéppel vissza konvertálva. Szóval igen, ez a kategória simán kinyírja a kompakt gépeket, de a gyengébb telefonok már nem hiszem.
Jó hát a videóról nem nyilatkozok, mert az említett régi gép idejében még nem igazán volt 4K videó.
Én inkább 'GA főstatisztával' (annyira tetszik ez az elnevezés) értek egyet hogy nem ideális fény esetén jobbak a fényképezőgépek.
6269070479_5847f1116e.jpgP1020677 by Zsolt, on Flickr
A mai kompaktok is biztos fejlődtek azért, legalább úgy mint ahogy a telefonokba szerelt kamerák.
Olcsó DSRL-nél meg az objektív is sokat számít, gondolom egy erősen 100k alatti gép és egy jó objektív páros is tud szép képet csinálni (vagy nem ezt majd megmondja aki már próbált ilyen kombinációt).
 
Jó hát a videóról nem nyilatkozok, mert az említett régi gép idejében még nem igazán volt 4K videó.
Én inkább 'GA főstatisztával' (annyira tetszik ez az elnevezés) értek egyet hogy nem ideális fény esetén jobbak a fényképezőgépek.
View attachment 19833P1020677 by Zsolt, on Flickr
A mai kompaktok is biztos fejlődtek azért, legalább úgy mint ahogy a telefonokba szerelt kamerák.
Olcsó DSRL-nél meg az objektív is sokat számít, gondolom egy erősen 100k alatti gép és egy jó objektív páros is tud szép képet csinálni (vagy nem ezt majd megmondja aki már próbált ilyen kombinációt).
Sajnos nem tudom, hogy este mit tud produkálni a telefonom, mert nincsen ilyen képem. De ha jól tudom a 7plus kamerájával már sötétben is szép fotókat lehet gyártani - lásd kicsit feljebb a video tesztet.
Biztosan fejlődtek a kompaktok amúgy, de hardveresen sokkal komolyabbak a csúcs telók, ami gondolom nagyban megdobja a képfeldolgozást is. De nyilván az sem mindegy, hogy milyen kompaktról van szó. :D

Amit tudok, hogy nálam az akvárium fotózásnál sokkal szebb képek készülnek a telefonommal, de itt a gép nem mai darab volt, az tény.
 
Sajnos nem tudom, hogy este mit tud produkálni a telefonom, mert nincsen ilyen képem. De ha jól tudom a 7plus kamerájával már sötétben is szép fotókat lehet gyártani - lásd kicsit feljebb a video tesztet.
Biztosan fejlődtek a kompaktok amúgy, de hardveresen sokkal komolyabbak a csúcs telók, ami gondolom nagyban megdobja a képfeldolgozást is. De nyilván az sem mindegy, hogy milyen kompaktról van szó. :D

Amit tudok, hogy nálam az akvárium fotózásnál sokkal szebb képek készülnek a telefonommal, de itt a gép nem mai darab volt, az tény.

a kép amit mutattam 2011-ben készült egy másodkézből vett 2 éves géppel.
Igazából nem nagyon tesztelgettem én sem a telefonom sötétben, sőt még akváriumfotózáshoz sem.
Lehet hogy a te telefonod jobb képeket csinál mint egy belépő dslr gép hozzá adott objektívvel.
Vegyél újabb telefont, rosszabb dslr gép helyett :D

Szerintem azért a telefon teljesítménye nem tudja a rendes képérzékelőt és objektívet helyettesíteni.
 
a kép amit mutattam 2011-ben készült egy másodkézből vett 2 éves géppel.
Igazából nem nagyon tesztelgettem én sem a telefonom sötétben, sőt még akváriumfotózáshoz sem.
Lehet hogy a te telefonod jobb képeket csinál mint egy belépő dslr gép hozzá adott objektívvel.
Vegyél újabb telefont, rosszabb dslr gép helyett :D

Szerintem azért a telefon teljesítménye nem tudja a rendes képérzékelőt és objektívet helyettesíteni.

Vannak esetek amikor igen és vannak esetek amikor nem. De ne felejtsd el, hogy csak egy sith gondolkodik végletekben. :D
 
Teljesen egyet tudok érteni @danyi03 bejegyzésével

olcso dslr-rel is lehet nagyon jo kepet csinalni es dragaval is nagyon rosszat

Számomra viszonyítási alap a 25+ éve használt Nikon F4 tip. filmes gépvázam volt. Ez a korának csúcsát jelentő váz semmit nem ért egy olcsó, műanyag lencsés optika felhelyezésével.
Természetesen kell egy szemlélet, látásmód is ahhoz, hogy akár olcsóbb váz minőségi objektívvel párosítva szép eredményt produkáljon.
Az első időkben - fém-üveg optika ellenére - tekercsszámra dobáltam kukába a filmeket, mert a rutintalanságomnak köszönhetően gépváz automatán és nyomtam az expogombot.
Ez igen költséges szórakozás volt, mivel az általam használt Fuji dia nem a legolcsóbb kategóriát jelentette.

Azon szerencsések közé tartozom akik ismerhették Hapák József fotóművészt - bár Ő fényképésznek tartotta magát - Debrecen díszpolgárát.
Beszélgetéseink során felvilágosított, hogy a technikát a magam érdekei szerint használjam - ne ő mondja meg mi a jó nekem (automata üzemmód). A megfelelő technikai háttér egy eszköz ami segít láttatni azt, amit szeretnénk megmutatni. Ehhez kell egy szemlélet, látásmód, kitartás, türelem.

Én is használom a telefonom fotózásra, van digitális gépünk is, de... nekem az F4 marad az etalon.
 
Az első időkben - fém-üveg optika ellenére - tekercsszámra dobáltam kukába a filmeket
[/QUOTE]
Ez nagyon ismerős! A hűtőben is több Fuji dia volt mint sör! :D
 
Teljesen egyet tudok érteni @danyi03 bejegyzésével



Számomra viszonyítási alap a 25+ éve használt Nikon F4 tip. filmes gépvázam volt. Ez a korának csúcsát jelentő váz semmit nem ért egy olcsó, műanyag lencsés optika felhelyezésével.
Természetesen kell egy szemlélet, látásmód is ahhoz, hogy akár olcsóbb váz minőségi objektívvel párosítva szép eredményt produkáljon.
Az első időkben - fém-üveg optika ellenére - tekercsszámra dobáltam kukába a filmeket, mert a rutintalanságomnak köszönhetően gépváz automatán és nyomtam az expogombot.
Ez igen költséges szórakozás volt, mivel az általam használt Fuji dia nem a legolcsóbb kategóriát jelentette.

Azon szerencsések közé tartozom akik ismerhették Hapák József fotóművészt - bár Ő fényképésznek tartotta magát - Debrecen díszpolgárát.
Beszélgetéseink során felvilágosított, hogy a technikát a magam érdekei szerint használjam - ne ő mondja meg mi a jó nekem (automata üzemmód). A megfelelő technikai háttér egy eszköz ami segít láttatni azt, amit szeretnénk megmutatni. Ehhez kell egy szemlélet, látásmód, kitartás, türelem.

Én is használom a telefonom fotózásra, van digitális gépünk is, de... nekem az F4 marad az etalon.

Hát igen, a faternak volt (Sajnos már csak a gép van meg. :() egy Zenit TTL-je. Ez egy régi szovjet, analóg tükörreflexes gép. Valamikor a 80-as évek közepe/vége felé vehette, amikor a Smena tönkrement. :D 98-ban ezt vittem a velencei karneválra szervezett iskolai útra, kaptam bele egy - asszem - 36-os tekercs Fuji filmet. Elmagyarázta az öregem, meg megmutatta, hogy hogy kell vele fényképezni. Nagyon jó fotókat csináltam - gondoltam én - lett is a végén 35 sötét szürke kép, meg meg egy a kapunkról, amit a Faterral csináltunk. :D

Az objektív felhasználására már amúgy fondoltam, csak ez az a fajta, ami mefordítja a dolgokat.
 
Igen, a jó öreg Zenit. Nekem is ez volt az első gépem.
Volt hozzá egy, talán német, 500 mm gyújtótávolságu tükrös optikám. A kettő együtt állati nehéz volt és ezek mellé társult egy masszív, fa állvány.
Az egész motyó olyan stabilitással rendelkezett, hogy nem volt az a hortobágyi pusztában súvítő vihar ami problémát okozott volna.
Viszont a zsinóros távkioldó használata során akkorát csattant a redőnyzár, hogy az összes élőlény világgá menekült.
Hát Laci, most előjöttek a szép emlékek.
Hétvégén előkotrom a szekrény mélyéről a diaboxokat és átnyálazom azt az 1000+ képet.
 
Igen, a jó öreg Zenit. Nekem is ez volt az első gépem.
Volt hozzá egy, talán német, 500 mm gyújtótávolságu tükrös optikám. A kettő együtt állati nehéz volt és ezek mellé társult egy masszív, fa állvány.
Az egész motyó olyan stabilitással rendelkezett, hogy nem volt az a hortobágyi pusztában súvítő vihar ami problémát okozott volna.
Viszont a zsinóros távkioldó használata során akkorát csattant a redőnyzár, hogy az összes élőlény világgá menekült.
Hát Laci, most előjöttek a szép emlékek.
Hétvégén előkotrom a szekrény mélyéről a diaboxokat és átnyálazom azt az 1000+ képet.
A gépnek a mai napig megvan az a jellegzetes szaga, amire a bőrtok még egy lapáttal rátesz. Ha otthon vagyok, a szülői házban, akkor mindig megfogdosom kicsikét a cuccot. Még a vakuja is megvan, na az sem kis darab, viszont lecsatolva is el lehetett sütni, aztán jött az a visító hang, amíg újra feltöltődött. :D
 
Utoljára módosított moderátor által:
Zenit bácsi nekem is volt apai ág miatt :) Egy időben még különleges filmtekercs gyűjtemény is volt. Vigyáztam rá mint a bélyegre :) Ennek már kb 30-35 éve. A gépet végül én végeztem ki. Elvittem egy vízitúrára és amikor a dunán beborított az uszály, ez is alámerült. Még elkaptam 1-2 méteren, de tele volt homokkal és nem hoztam helyre.
 
Sajnos nekem már semmi nincs meg ezekből.
Zenit volt az első, aztán Praktika, Chinon, majd a már emlegetett Nikon F4. A gépvázak fejlesztése miatt lettek az elődök piacra dobva.
Hát az F4 pedig megfürdött Hortobágy mocsarában. Javíthatatlanná vált. Pedig nagyon sokat kibírt. Volt, hogy a beton kemény szikes pusztán az UAZ tetejéről leesett. Leporoltam és minden ment tovább.
 
Zenit bácsi nekem is volt apai ág miatt :) Egy időben még különleges filmtekercs gyűjtemény is volt. Vigyáztam rá mint a bélyegre :) Ennek már kb 30-35 éve. A gépet végül én végeztem ki. Elvittem egy vízitúrára és amikor a dunán beborított az uszály, ez is alámerült. Még elkaptam 1-2 méteren, de tele volt homokkal és nem hoztam helyre.

Na ezt nem gondoltam. Mármint, Zenit, Neked.
Bocsi, de valahogy alapban digitális tecnikával tudtalak elképzelni.
 
Kezd a fórumnak ez a része "öregek otthonává" válni.
Pedig három unokával sem érzem magam vén embernek.
A fiatalok csak pislognak: mi a búbánatról beszélnek ezek. Fílm a fényképezőgépbe?
Pedig nem volt ez olyan rég, csak ilyen roham léptekkel fejlődik a technika minden területe.
Én sem zárkózom el a digitális világtól. Idővel lesz egy full frame DSLR - talán, lehet, remélem :D
 
Back
Oldal tetejére