• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotózás

Ez függ attól, hogy milyen rekeszt használsz és milyen látványt képzelsz el a végére. Akár mesterséges fény se kell hozzá, csak tudd a környezeti fényt módosítani - ha a kell. Egy derítőlap vagy egy néger ugyanolyan hasznos tud lenni.
A legfontosabb, hogy tudd, hogy mit szeretnél viszont látni, milyen látványt, milyen hangulatot szeretnél a képen!
Állványod van?
Vakukkal szép dolgokat lehet csinálni, ha ismered a fényt és tudod úgy alakítani ahogy szeretnéd, de 2 olcsó vaku önmagában még nem tesz csodát.

Mielőtt bármit vennél - a helyedben tennék egy próbát! Egy tányérra összerakatnám az ételt amit fotózni kell, föltenném a gépet az állványra és vaku nélkül megfotóznám különböző beállításokkal ( nyitott blende - rövidebb zárídő / szűk rekesz - hosszabb idő)
Aztán különböző perspektívából (szemből/ fölülről) - és, ha végén nincs olyan ami tetszik - és meg tudod ítélni, hogy mi az - akkor nyúlnék csak vakukhoz.

Ezeknek az olcsóbb eszközöknek van még egy hiányosságuk - nincs rajtuk beállítófény. Ez segítene, hogy lásd, hogy hol lesz árnyék és hol lesz fény.
Játszadozni persze lehet velük ...

Állványokkal ernyőkkel együtt venném a körtéket, a gépemhez pedig van állvány.Látványra valami hasonlót szeretnék mint ami a videón látható:
 
Állványokkal ernyőkkel együtt venném a körtéket, a gépemhez pedig van állvány.Látványra valami hasonlót szeretnék mint ami a videón látható:
Vedd!
2 villanjkörtével nem fogsz így körbevilágítani 1 hamburgert sem.
Félre ne érts, nem akarlak semmiről lebeszélni, én csak azt próbáltam sejtetni, hogy nem attól lesz jó a képed, ha veszel valamit...
 
Villanj körte nagyon jó móka annak, aki ismerkedik a vakus fényképezéssel. A hátrányai viszonylag hamar előkerülnek, de ezért a pénzért máshol egy esernyőt sem adnak szinte. A fényt tudod csökkenteni házi módszerekkel, mindenféle pauszból/selyemből eszkábált rátétekkel, ami ugye nem olyan egyszerű, mint egy kapcsolót átkapcsolni.
 
Vedd!
2 villanjkörtével nem fogsz így körbevilágítani 1 hamburgert sem.
Félre ne érts, nem akarlak semmiről lebeszélni, én csak azt próbáltam sejtetni, hogy nem attól lesz jó a képed, ha veszel valamit...
Igen értem mit mondasz, eddig is értettem, csam szerettem volna mindenre rákérdezni. Egy rednes felszerelésre nem futja jelenleg, ahol pedig a fotózás fog zajlami ott kevés a fény és erre szerettem volna egy olyan alternatívát találni, és esetleg máskor is jó lehet.Megpróbálok majd itthon próbálkozni, összepakolni valami kaját és azon nézegetem majd mit tudok kihozni magamból. Egyébként már voltam annyira elvetmült is, hogy beépített vakuval kezdtem el high-speedezni :D hát nem lett az igazi :)
d06f7f5dac7a9aa2411a7a6249684ea2.jpg
 
Nem biztos, hogy kaja fotózáshoz vennék ilyen villanó cuccokat. A legnagyobb kihívás talán hogy legyen fény. Egy sötét étteremben nehéz megoldani, de sok kaja fotó természetes fénnyel vagy mindenféle más trükkel készül akár így is:


Ehhez nem kell más mint néhány 5500-as kompakt izzó és egy kis kreativitás.
Profi megoldások felé nem tudsz elmozdulni mert bitang drága minden felszerelés. De gondolom nem is óriásplakátra megy vagy nyomtatásba.

Természetes fényre egy gyors példa

 
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. Van itthon egy 115wattos általam épített softbox, talán azzal is meg tudom oldani.
Max A4-es méretben lesznek felhasználva képek, illetva magába az étlapba kisméretű képekként.
És még egy kérdés, a villanj körtés szettet megéri megvenni gyakorolgatni? Vagy inkább csak gyűjtögessek még össze nem jön egy értékelhető szettre?
 
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. Van itthon egy 115wattos általam épített softbox, talán azzal is meg tudom oldani.
Max A4-es méretben lesznek felhasználva képek, illetva magába az étlapba kisméretű képekként.
És még egy kérdés, a villanj körtés szettet megéri megvenni gyakorolgatni? Vagy inkább csak gyűjtögessek még össze nem jön egy értékelhető szettre?
Akkor már egy picit hozzáraksz és veszel egy nagyon kezdő szettet ami szerintem már klasszisokkal többet tud http://mikrosat.hu/Vakuszettek/Mikr.../mini-studio-120.html?ycr=category_topsellers
 
Ez mondjuk tetszik és még keret is lenne rá. Csak a szülőket kellene meggyőzni hogy erre bizony nekem életbevágóan nagy szükségem van. Misson:Impossible :D
Mivel jön a karácson érdemes keresgélni akkor az akciókat mert biztos ki lehet fogni valami kedvezményes dolgot.
Azért egy profit is megkérdezhetné hogy mi a véleménye egy ilyen szettről. Érdemes keresgélni hátha van egy picit drágább de jobb szett.
 
A sokat vitatott "minek fényképezőgép, itt az iPhone-om" témára szeretnék egy saját példát mutatni.

30561430065_7d3d1076fd_h.jpgAutumn sunset - part V. - Panorama by Tamás Danyikó, on Flickr

14670640_10205613718221602_3759468234637361595_n.jpg

A telefonos kép NINCS kicsinyítve. Ez jön ki egy iPhone 6S-ből, panoráma címszó alatt. A minőségen minimálisan ront a tény, hogy facebookra van feltöltve. A saját szememmel tapasztalt színek a fenti fotón láthatók. Persze, RAW fotónál ez a fényképezőgépből sem jön ki egyből, de van lehetőségem reprodukálni. A telefonos kép szintén meg van "tekerve", snapseed applikációval, ami jelenleg talán a legjobb ilyen jellegű app.

Nyilván itt nem kell győzködni senkit, hogy a telefonos fotó nem ugyanaz, különben nem olvasnátok a fotós topikot, de szerintem jó látni, hogy mégis mennyire durva a különbség.
 
A sokat vitatott "minek fényképezőgép, itt az iPhone-om" témára szeretnék egy saját példát mutatni.

View attachment 19809Autumn sunset - part V. - Panorama by Tamás Danyikó, on Flickr

View attachment 19810

A telefonos kép NINCS kicsinyítve. Ez jön ki egy iPhone 6S-ből, panoráma címszó alatt. A minőségen minimálisan ront a tény, hogy facebookra van feltöltve. A saját szememmel tapasztalt színek a fenti fotón láthatók. Persze, RAW fotónál ez a fényképezőgépből sem jön ki egyből, de van lehetőségem reprodukálni. A telefonos kép szintén meg van "tekerve", snapseed applikációval, ami jelenleg talán a legjobb ilyen jellegű app.

Nyilván itt nem kell győzködni senkit, hogy a telefonos fotó nem ugyanaz, különben nem olvasnátok a fotós topikot, de szerintem jó látni, hogy mégis mennyire durva a különbség.

Biztos azért lett ilyen a kép mert nem női telefonod van... abban biztos több pink lett volna :p:D

Egyet kell értenem hogy a telefonok azért nem kellhetnek versenyre egy jó fényképezőgéppel! Viszont mindig kéznél vannak!
Én is biztos jobb képet csináltam volna a remeterákról, ha nem munka után találtam volna 'ad hoc' jelleggel, hanem amikor hétvégén fényképezni indultam a partra, de így legalább lett valamilyen kép :)
27522899990_73a79e4754_c.jpgIMG_20160531_201306 by Zsolt, on Flickr
 
Biztos azért lett ilyen a kép mert nem női telefonod van... abban biztos több pink lett volna :p:D

Egyet kell értenem hogy a telefonok azért nem kellhetnek versenyre egy jó fényképezőgéppel! Viszont mindig kéznél vannak!
Én is biztos jobb képet csináltam volna a remeterákról, ha nem munka után találtam volna 'ad hoc' jelleggel, hanem amikor hétvégén fényképezni indultam a partra, de így legalább lett valamilyen kép :)
View attachment 19811IMG_20160531_201306 by Zsolt, on Flickr
Hol találtál ilyen rákot?
 
Hol találtál ilyen rákot?
Tavasszal olyan munkám volt hogy sokat voltam Írországban, pontosabban Galway-ben.
Elég kihaltnak tűnt a part, de persze nem én lettem volna ha nem másztam volna be a 10 fokos vízbe, legalább lábszárközépig :)
Először azt hittem egy csiga mászik és mivel megörültem hogy élőlény meg akartam mutatni kolléganőnek, mikor felemeltem akkor derült ki hogy rák :) ez volt kb. a legnagyobb tengeri dolog amit élve találtam ott. Valami nagy ráknak már csak néhány lábát találtam ugyanott. Még az ország legnagyobb akváriuma is ott van, de az is elég 'kis gagyi'.
Lenne hidegtengeri akváriumom (nem mintha bármilyen lenne) hazahoztam volna ezt a kis drágaságot :)

Köves akvaristáknak kötelező lenne a hely:
nem hittem volna hogy ennyi kő létezhet, full hegyek is vannak kövekből amin semmi növényt nem látni (sajnos esős buszos túra volt jobb kép nem sikerült) :)
27002832526_48af8644bc_n.jpgP1160883 by Zsolt, on Flickr
26967712861_802630103c_n.jpgP1160869 by Zsolt, on Flickr
27002881546_6408b1db02_n.jpgP1160735 by Zsolt, on Flickr
26762204730_1f515f5419_n.jpgP1160672 by Zsolt, on Flickr
26967768011_abaf232b12_n.jpgP1160676 by Zsolt, on Flickr
És a nagy kedvencem a 'dry stone wall' (mindenféle kötőanyag nélkül készült kerítés):
26967758861_e01e8542d3_n.jpgP1160715 by Zsolt, on Flickr
27036559295_6041694098_n.jpgP1160721 by Zsolt, on Flickr
26942054912_a9430aa9aa_n.jpgP1160719 by Zsolt, on Flickr

Nem off-olom tovább a topic-ot :)
 
Tavasszal olyan munkám volt hogy sokat voltam Írországban, pontosabban Galway-ben.
Elég kihaltnak tűnt a part, de persze nem én lettem volna ha nem másztam volna be a 10 fokos vízbe, legalább lábszárközépig :)
Először azt hittem egy csiga mászik és mivel megörültem hogy élőlény meg akartam mutatni kolléganőnek, mikor felemeltem akkor derült ki hogy rák :) ez volt kb. a legnagyobb tengeri dolog amit élve találtam ott. Valami nagy ráknak már csak néhány lábát találtam ugyanott. Még az ország legnagyobb akváriuma is ott van, de az is elég 'kis gagyi'.
Lenne hidegtengeri akváriumom (nem mintha bármilyen lenne) hazahoztam volna ezt a kis drágaságot :)

Köves akvaristáknak kötelező lenne a hely:
nem hittem volna hogy ennyi kő létezhet, full hegyek is vannak kövekből amin semmi növényt nem látni (sajnos esős buszos túra volt jobb kép nem sikerült) :)
View attachment 19813P1160883 by Zsolt, on Flickr
View attachment 19814P1160869 by Zsolt, on Flickr
View attachment 19815P1160735 by Zsolt, on Flickr
View attachment 19816P1160672 by Zsolt, on Flickr
View attachment 19817P1160676 by Zsolt, on Flickr
És a nagy kedvencem a 'dry stone wall' (mindenféle kötőanyag nélkül készült kerítés):
View attachment 19818P1160715 by Zsolt, on Flickr
View attachment 19819P1160721 by Zsolt, on Flickr
View attachment 19820P1160719 by Zsolt, on Flickr

Nem off-olom tovább a topic-ot :)
Szép. Érdekes a kőkerítés Horvátba láttam ilyet szinte mindenhol. A mezsgyét jelölik vele szinte ugyan ilyen magasan.
 
A sokat vitatott "minek fényképezőgép, itt az iPhone-om" témára szeretnék egy saját példát mutatni.

View attachment 19809Autumn sunset - part V. - Panorama by Tamás Danyikó, on Flickr

View attachment 19810

A telefonos kép NINCS kicsinyítve. Ez jön ki egy iPhone 6S-ből, panoráma címszó alatt. A minőségen minimálisan ront a tény, hogy facebookra van feltöltve. A saját szememmel tapasztalt színek a fenti fotón láthatók. Persze, RAW fotónál ez a fényképezőgépből sem jön ki egyből, de van lehetőségem reprodukálni. A telefonos kép szintén meg van "tekerve", snapseed applikációval, ami jelenleg talán a legjobb ilyen jellegű app.

Nyilván itt nem kell győzködni senkit, hogy a telefonos fotó nem ugyanaz, különben nem olvasnátok a fotós topikot, de szerintem jó látni, hogy mégis mennyire durva a különbség.

Vettem a lapot, és tudom, hogy közröhely tárga vagyok, de a telefon va dslr összehasonlítást nem is ilyen gépekre gondoltam, mert ez egyértelmű. :) Én személy szerint a telefonom vs "amit megengedhetnék magamnak" dslr összehasonlításra gondoltam. És itt erősen a 100e ft alatti kategóriát kell érteni. Nyilván itt is vannak olyan esetek/szempontok, ahol talán jobb lenne a gép, mint a telefon. Pl ilyen fényviszonyok között esélytelen telefonnal jó képet lőni, bár azér megnéznék ilyen szempontból egy 7pluszt.

Ami nekem amúgy érdekes a panoráma képedben, hogy csak 29kb? Elvileg a panoráma képek felbontása akár 65 megapixel is lehet. Én úgy emlékszem, hogy az ilyen képeim nagy méretűek szoktak lenni. Lehet, hogy a gyenge fényviszonyok miatt ekkora?
 
Kicsit más, de telefonos szintén. (Bocsánat, ha ezzel terhelem a topicot. :()
Olloclip objektívek használatával van valakinek tapasztalata? Megéri használni, nem ront a képminőségen?
Alapból azt hiszem van telephoto, halszem és macro lencse a csomagban...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Vettem a lapot, és tudom, hogy közröhely tárga vagyok, de a telefon va dslr összehasonlítást nem is ilyen gépekre gondoltam, mert ez egyértelmű. :) Én személy szerint a telefonom vs "amit megengedhetnék magamnak" dslr összehasonlításra gondoltam. És itt erősen a 100e ft alatti kategóriát kell érteni. Nyilván itt is vannak olyan esetek/szempontok, ahol talán jobb lenne a gép, mint a telefon. Pl ilyen fényviszonyok között esélytelen telefonnal jó képet lőni, bár azér megnéznék ilyen szempontból egy 7pluszt.

Ami nekem amúgy érdekes a panoráma képedben, hogy csak 29kb? Elvileg a panoráma képek felbontása akár 65 megapixel is lehet. Én úgy emlékszem, hogy az ilyen képeim nagy méretűek szoktak lenni. Lehet, hogy a gyenge fényviszonyok miatt ekkora?
Fel lehet tölteni ide akkora vagy akár csak negyed akkora képet?
 
Vettem a lapot, és tudom, hogy közröhely tárga vagyok, de a telefon va dslr összehasonlítást nem is ilyen gépekre gondoltam, mert ez egyértelmű. :) Én személy szerint a telefonom vs "amit megengedhetnék magamnak" dslr összehasonlításra gondoltam. És itt erősen a 100e ft alatti kategóriát kell érteni. Nyilván itt is vannak olyan esetek/szempontok, ahol talán jobb lenne a gép, mint a telefon. Pl ilyen fényviszonyok között esélytelen telefonnal jó képet lőni, bár azér megnéznék ilyen szempontból egy 7pluszt.

Ami nekem amúgy érdekes a panoráma képedben, hogy csak 29kb? Elvileg a panoráma képek felbontása akár 65 megapixel is lehet. Én úgy emlékszem, hogy az ilyen képeim nagy méretűek szoktak lenni. Lehet, hogy a gyenge fényviszonyok miatt ekkora?
nem volt lap, elég szakaszosan követem a topikot, úgyhogy lemaradtam, ha kiálltál a telefonok mellett :) általánosságban akartam szemléltetni a témát, nem volt senkinek célozva. a méret a facebook miatt van szerintem, onnan ágyaztam be a fotót
 
Back
Oldal tetejére